Skocz do zawartości

Sprzedaż działki


Recommended Posts

Kupuje dwie działki w bezpośrednim sąsiedztwie.
W przyszły roku przed rozpoczęciem budowy zdecydujemy którą zostawiamy a drugą będziemy chcieli sprzedać.

Czy będą ku temu jakieś przeszkody? Lub ewentualne obciążenia finansowe dla sprzedającego w związku z tym że działka była w jego posiadaniu mniej niż rok czasu?
Link do komentarza
O tym czy działka ma obciążenia będzie wiadomo z Księgi Wieczystej. Natomiast jak sprzedajesz działkę przed upływem pięcu lat od zakupu płacisz podatek 19% od różnicy kosztów. Czyli jak kupiłeś za 10000 + notariusz + ew. inne koszty a sprzedajesz za 15000 to płacisz podatek od 5000 minus koszty jakie poniosłeś z zakupem.
Podatek musisz zapłacić w roku rozliczeniowym. czyli do końca kwietnia następnego roku.
Link do komentarza
Obciążenia w sensie ile mnie to będzie kosztować icon_wink.gif KW jest czyste bo dopiero powstaje na "odkrojony" kawałek.

19%? Sory... ale za co takie złodziejstwo??? Czy do tych kosztów mogę doliczyć ew. uzbrojenie działki w wode czy prąd?
Przecież ja już raz zapłaciłem 2% jakiegoś niezrozumiałego podatku gdy ją kupowałem.
Za co jest to 19?

PS. Słyszałem, ze jeśli przeznaczam tą kasę na cele mieszkaniowe to nie muszę płacić...?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...