Skocz do zawartości

Poziom terenu niżej od sąsiada


*milek*

Recommended Posts

Przymierzam się do kupna działki. Ładnie położona, dookoła las, pola i łąki, dojazd bardzo dobry - do asfaltu jakieś 100m drogą lokalną (ale gminną), działka budowlana - jest plan, media - woda na działce, niebawem będzie prąd i gaz (już zapłacone).

Martwi mnie jednak nieco różnica w poziomie "mojej" działki i sąsiedniej.
Sytuacja jest taka - po zjechaniu z asfaltu w uliczkę dojazdową do ww działki jedziemy na północ, po płaskim terenie - pierwsza działka od asfaltu po tej samej stronie co moja jest zabudowana, za nią jest jeszcze kilka działek pustych, następnie teren się podnosi, wjeżdża się lekko pod górkę. Działka którą chcę kupić jest właśnie bezpośrednio przed tą górką, wjazd od zachodu, sama działka jest raczej płaska. Czyli wychodzi, że sąsiad będzie wyżej ode mnie. Wydaje mi się że jakiś metr, czy póltora icon_rolleyes.gif
Czy to duży problem? Co należałoby zrobić z terenem - podnieść poziom w miejscu gdzie miałby stanąć dom? Czy może wyrównać przy wyższej granicy i usypać skarpkę? Działka ma 30 m szer, gleba to prawdopodobnie piasek (sąsiad na górce, ale dalszy - ma piasek).
A może pokazać to miejsce jakiemuś specjaliście - tylko komu? Geologowi, architektowi? Nie wiem co tym myśleć, poradźcie proszę.. icon_redface.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Przymierzam się do kupna działki. Ładnie położona, dookoła las, pola i łąki, dojazd bardzo dobry - do asfaltu jakieś 100m drogą lokalną (ale gminną), działka budowlana - jest plan, media - woda na działce, niebawem będzie prąd i gaz (już zapłacone).

Martwi mnie jednak nieco różnica w poziomie "mojej" działki i sąsiedniej.
Sytuacja jest taka - po zjechaniu z asfaltu w uliczkę dojazdową do ww działki jedziemy na północ, po płaskim terenie - pierwsza działka od asfaltu po tej samej stronie co moja jest zabudowana, za nią jest jeszcze kilka działek pustych, następnie teren się podnosi, wjeżdża się lekko pod górkę. Działka którą chcę kupić jest właśnie bezpośrednio przed tą górką, wjazd od zachodu, sama działka jest raczej płaska. Czyli wychodzi, że sąsiad będzie wyżej ode mnie. Wydaje mi się że jakiś metr, czy póltora icon_rolleyes.gif
Czy to duży problem? Co należałoby zrobić z terenem - podnieść poziom w miejscu gdzie miałby stanąć dom? Czy może wyrównać przy wyższej granicy i usypać skarpkę? Działka ma 30 m szer, gleba to prawdopodobnie piasek (sąsiad na górce, ale dalszy - ma piasek).
A może pokazać to miejsce jakiemuś specjaliście - tylko komu? Geologowi, architektowi? Nie wiem co tym myśleć, poradźcie proszę.. icon_redface.gif




Możesz poradzić sie architekta - ale 1.5 m to wg mnie pryszcz. Sam musisz sie zastanowić, czy warto z tym coś robić i tracic czas i pieniądze.
Link do komentarza
Działka poniżej poziomu drogi to nie jest łatwy temat. Sami taką chcieliśmy kupić , ale pojawiają sie problemy : woda z sąsiedniej działki (trzeba mieć drenaż- a to kosztuje) , wyżej podniesiony dom (pewnie z piwnicą) . Jeżeli kolejna działka za Waszą jest nizej to będziecie zalewali inne , a w warunkach będzie zapis o zagospodarowaniu wody na waszej działce.
Słowem temat wart przemyślenia : cena/jakość - choć taka działka ma swój urok.
Pozostaje tylko przeliczyc czy większe koszty budowy nie powalą Was na kolana .
U nas różnica poziomów była na poziomie 1,5 m . więc nie było to duzo , ale jak przeliczyliśmy , że z przodu dom będzie podniesiony na 48 cm - to z tyłu było to prawie 2 metry więc piwnica byłaby w sam raz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...