Skocz do zawartości

Czy zostawic sciany bez stropu na zime??


cesary4

Recommended Posts

Witam wszystkich.
W tym roku rozpoczalem budowe swojego domu. Zalalem fundamety, teraz stawiam scianki z bloczkow betonowych. Zastanawiam sie czy stawiac sciany budynku 9z Ytong), jeżeli w tym roku nie zamierzam klaść stropu (kasiura icon_mad.gif ). Moje pytanie brzmi, czy jest sens.... Czy moze lepiej spac spokojnie zima i zaczac ostro na wiosne.
co na ten temat sadzicie, co moge zyskac.... a ile moge stracic zostawiajac sciany na pastwe matki natury.

(pisze i mam wrazenie ze to banalne pytanie, ale co mi tam)


Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich.
W tym roku rozpoczalem budowe swojego domu. Zalalem fundamety, teraz stawiam scianki z bloczkow betonowych. Zastanawiam sie czy stawiac sciany budynku 9z Ytong), jeżeli w tym roku nie zamierzam klaść stropu (kasiura icon_mad.gif ). Moje pytanie brzmi, czy jest sens.... Czy moze lepiej spac spokojnie zima i zaczac ostro na wiosne.
co na ten temat sadzicie, co moge zyskac.... a ile moge stracic zostawiajac sciany na pastwe matki natury.

(pisze i mam wrazenie ze to banalne pytanie, ale co mi tam)


Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam


Nic im nie będzie ,wystarczy osłonić folią czy papą wierzch ścian.Jednak zawsze lepiej położyć stropy aby budynek równomiernie osiadał pod ciężarem ścian i stropu.Natomiast trzeba obsypać ławy i ściany fundamentowe ziemią /po ociepleniu ścian fundamentowych/.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich.
W tym roku rozpoczalem budowe swojego domu. Zalalem fundamety, teraz stawiam scianki z bloczkow betonowych. Zastanawiam sie czy stawiac sciany budynku 9z Ytong), jeżeli w tym roku nie zamierzam klaść stropu (kasiura icon_mad.gif ). Moje pytanie brzmi, czy jest sens.... Czy moze lepiej spac spokojnie zima i zaczac ostro na wiosne.
co na ten temat sadzicie, co moge zyskac.... a ile moge stracic zostawiajac sciany na pastwe matki natury.

(pisze i mam wrazenie ze to banalne pytanie, ale co mi tam)


Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam





Przykryj ściany papą lub folią (folia tańsza), ale musisz przycisnąc to kamieniami (bo inaczej wiatr to zrzuci - przez jeden rok nic się nie powinno stać.
Ale jeśli dasz radę , to jednak lepiej jest zrobić strop i go zabezpieczyć. Powód: już będziesz miał to z głowy i wyschnięte, związane i przygotowane do budowy następnej kondygnacji.
To lepsza opcja wg mnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...