Skocz do zawartości

szerokośc drogi do działki


kriskross

Recommended Posts

Witam,

Dostałem warunki zabudowy dla mojej działki na budowę domu jednorodzinnego. Działka jest dostępna bezpośrednio z drogi gminnej. W warunkach zabudowy mam określony dojazd właśnie z tej drogi gminnej, droga gminna łączy się z drogą powiatową.
Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że szerokość działki na mapie jaką zrobił geodeta w obrębie mojej działki wynosi 2,5-3,0 m a faktycznie szerokość drogi w tym miejscu to 4,5-5,0m.
Na mapach z ośrodka geodezyjnego droga gminna ma różne szerokości od 2-5m w zależności od miejsca.

Pytanie: Skoro warunki zabudowy są wydane i określają dojazd do działki z drogi gminnej (jest wyznaczona linia zabudowy na 10m od linii rozgraniczenia drogi) to czy szerokość drogi może mieć znaczenie podczas wydawania pozwolenia na budowę. Nadmienie tylko że sąsiad mieszkający wcześniej (w kierunku drogi powiatowej) dostał pozwolenie ok. 1,5 roku temu a droga na mapach z ośrodka geodezyjnego wskazuje że szerokośc drogi wynosi od 2-4m licząc od drogi powiatowej do działki sąsiada.
Proszę o pomoc w interpretacji
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...