Skocz do zawartości

Zwrot za materiały budowlane


Recommended Posts

Cytat

Witam,
Jeśli buduje systemem gospodarczym dom,czy mogę ubiegać się o zwrot podatku za materiały budowlane?
POzdrawiam


Oczywiście , że tak.To, że budujesz systemem gospodarczym nie zmienia faktu, ża materiały musisz kupić. Podstawą odliczeń są oczywiście faktury VAT na materiały budowlane.
Link do komentarza
Cytat

Ile będę w takim razie mógł odliczyć procent VAT za materiały 7% czy 22%?
Pozdrawiam


Możesz rozliczyć tylko faktury 22-procentowe i tylko z listy materiałów (z wykazu ustawy o zwrocie VAT za materiały budowlane). I do zwrotu będziesz miał 15 procent z 22 procent podatku VAT (różnica międzu 7% a 22%). Wszystkie materiały (druk podania, rozliczenia i wykaz materiałów bodowlanych) są na stronach ministerstwa finansów albo każdej stronie urzędu skarbowego.
Link do komentarza
To prawo o rozliczeniach nie miało sie czasami zmienic? W przyszłym roku ciągle bedzie obowiazywac?

PS. To chyba faktycznie dotyczy systemu gospodarczego ponieważ gdy materiały kupuje ekipa wykonujaca to robi to z 7% vatem. Gdy kupujesz to na siebie to płacisz już 22% i rozumiem, że 15 mi oddadzą?
Rozliczenie jest w stosunku rocznym czy po zakończeniu budowy?
Link do komentarza
Cytat

To prawo o rozliczeniach nie miało sie czasami zmienic? W przyszłym roku ciągle bedzie obowiazywac?

PS. To chyba faktycznie dotyczy systemu gospodarczego ponieważ gdy materiały kupuje ekipa wykonujaca to robi to z 7% vatem. Gdy kupujesz to na siebie to płacisz już 22% i rozumiem, że 15 mi oddadzą?
Rozliczenie jest w stosunku rocznym czy po zakończeniu budowy?


Prawo do zwrotu VAT miał się skończyć w tym roku ale odeszli od tego pomysłu. Więc na razie jest.
Co do zwrotu 15 proc to jest tak jak napisałeś. Zwrotu VAT możesz dokonać raz w roku podatkowym, w trakcie budowy również.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam i proszę o poradę
Czy jeśli działka na której budowany jest dom i faktury na materiały są wystawiane na męża- będę mogła ja odliczyć vat (nie mamy rozdzielności majątkowej)??
Z gory dziękuję za pomoc
Pozdrawiam


Zwrot różnicy podatku VAT od kosztów zakupu niektórych materiałów budowlanych, dokonywany jest dla osoby która przedstawi imienne faktury zakupu i na która wydane zostało pozwolenie na budowę. W przypadku inwestycji "małżeńskiej" faktura może być wystawiona na jednego z małżonków, ale gdy jest to własność odrębna to faktura powinna być na formalnego inwestora. Ewentualnie można prosić o przepisanie faktur w miejscach sprzedaży na osobę prowadzącą inwestycję.
Link do komentarza
Cytat

Zwrot różnicy podatku VAT od kosztów zakupu niektórych materiałów budowlanych, dokonywany jest dla osoby która przedstawi imienne faktury zakupu i na która wydane zostało pozwolenie na budowę. W przypadku inwestycji "małżeńskiej" faktura może być wystawiona na jednego z małżonków, ale gdy jest to własność odrębna to faktura powinna być na formalnego inwestora. Ewentualnie można prosić o przepisanie faktur w miejscach sprzedaży na osobę prowadzącą inwestycję.


bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam!

Bardzo prosiłabym o odpowiedź na następujące pytanie: Czy mój mąż, który pracuje za granicą może w Polsce ubiegać się o zwrot podatku za materiały budowlane w sytuacji, gdzie i pozwolenie na budowę i faktury są na jego nazwisko. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Zwrot podatku VAT za materiały budowlane nie ma żadnego związku z podatkiem dochodowym, można więc wystąpić do US o jego zwrot.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 2 miesiące temu...
Ależ ja właśnie mówię o takiej sytuacji, namawiam do odkupowania od innych inwestorów.

Co do okradania Państwa - to to Państwo nie dając nic w zamian (bezpłatna opieka zdrowia, szkolnictwo, emerytury itp zagwarantowane w konstytucji) wyciaga rękę po każdą zarobioną złotówkę.

Bokami nabija się kasę bankom - nasza zlikwidowana "vatowska ulga" ma iść na program zastępujący rodzinę na swoim - warunek: musisz wziąć kredyt (a Państwo łaskawie część nadpłaci) Edytowano przez marcin.a (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja sam odkupiłem ostatnio bloczki - inwestor pierwszy zadowolony bo odzyskał kasę - ja też zadowolony bo taniej niż w hurtowni icon_smile.gif

A tak na marginesie to czuję, że nasi Politycy chyba też się wybrali na lot balonem w stratosferę bo pomysły coraz bardziej odlotowe mają - pewnie im tlenu na tej wysokości zabrakło - oby tylko nie rypnęli twardo o ziemię jak się wiatr zerwie... Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...