Skocz do zawartości

cienie na ścianach gipsowanych


Recommended Posts

rzecz dzieje się na ścianach wykończonych gipsem (wewnątrz domu); są to ściany zewnętrzne domu
mianowicie widoczne są szare linie poziome na znak przebiegających zapraw murarskich między pustakami, z którego został wypudowany dom
zastanawiam się co jest przyczyną i jak można temu zapobiec
czy istnieją jakieś środki którymi można to zakryć/zamalować?
bardzo proszę o poradę
Link do komentarza
Cytat

rzecz dzieje się na ścianach wykończonych gipsem (wewnątrz domu); są to ściany zewnętrzne domu
mianowicie widoczne są szare linie poziome na znak przebiegających zapraw murarskich między pustakami, z którego został wypudowany dom
zastanawiam się co jest przyczyną i jak można temu zapobiec
czy istnieją jakieś środki którymi można to zakryć/zamalować?
bardzo proszę o poradę


Na tym etapie, czyli po położeniu gładzi gipsowych będzie trudno zaradzić tym cieniom, ponieważ wynikają one z różnicy temperatur pomiędzy zaprawą, a materiałem z jakiego wykonany jest dom. Jest tzw.farba renowacyjna "z motylkiem" bardzo popularny produkt, który służy do zamalowania wszelkich zacieków np. z grzybów, które są bardzo trudne do usunięcia. Ta farba mogłaby pomóc, ale nie jestem przekonany co do tego, że na długo, ponieważ te spoiny także w innym stopniu absorbują parę wodną z pomieszczenia, którą gips chętnie przyjmuje i oddaje w spoinę. Innym rozwiązaniem może być dokładne osuszenie pomieszczeń, najlepiej latem i pokrycie ścian mocną akrylową farbą, która nie będzie przepuszczać pary wodnej w takim stopniu do gładzi. Idealnego i pewnego rozwiązania nie ma, no chyba, że ponowne pokrycie ścian cienką warstwą tynku gipsowego, ale jest to drogie i jakby nie było drugi raz ta sama robota.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Na tym etapie, czyli po położeniu gładzi gipsowych będzie trudno zaradzić tym cieniom, ponieważ wynikają one z różnicy temperatur pomiędzy zaprawą, a materiałem z jakiego wykonany jest dom. Jest tzw.farba renowacyjna "z motylkiem" bardzo popularny produkt, który służy do zamalowania wszelkich zacieków np. z grzybów, które są bardzo trudne do usunięcia. Ta farba mogłaby pomóc, ale nie jestem przekonany co do tego, że na długo, ponieważ te spoiny także w innym stopniu absorbują parę wodną z pomieszczenia, którą gips chętnie przyjmuje i oddaje w spoinę. Innym rozwiązaniem może być dokładne osuszenie pomieszczeń, najlepiej latem i pokrycie ścian mocną akrylową farbą, która nie będzie przepuszczać pary wodnej w takim stopniu do gładzi. Idealnego i pewnego rozwiązania nie ma, no chyba, że ponowne pokrycie ścian cienką warstwą tynku gipsowego, ale jest to drogie i jakby nie było drugi raz ta sama robota.



Z pierwsza częścią się zgadzam natomiast żeby "najlepiej latem i pokrycie ścian mocną akrylową farbą, która nie będzie przepuszczać pary wodnej w takim stopniu do gładzi" to raczej się nie zgodzę na pewno na początku w ogóle wysuszyć i pomalować dobrą farbą mogę polecić Majic - STAIN BLOCKING PRIMER SEALER (http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_do/%C5%9Bcian/id_163.html) jako podkład który to wszystko zakryje a później już tylko nawierzchniową farbę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...