Skocz do zawartości

Czym ogrzewać swój dom ??


Recommended Posts

Cytat

hej
przede wszystkim pięknie wykonana kotłownia !!!!! a pytanko - po co wymiennik ciekła widoczny na foto ????


Ale gdzie tam jest wymiennik??? Nigdzie go nie widzę. Jeśli masz na myśli ten pionowy brązowy element po prawej stronie pomp, to raczej jest sprzęgło hydrauliczne.
Kotłownia piękna, tylko dlaczego rury z podłogówki w szafce są w peszlach a nie w otulinach?
Link do komentarza
Cytat

ja bym chciała namiar na tego co zrobi rekuperator za 4 tysiące icon_biggrin.gif tak z czystej ciekawości bo po przeszukaniu iluś tam ofert najtańszą wycenę mieliśmy za 16 tys i poszła do kosza icon_biggrin.gif Może my jacyś jesteśmy dziwni, ale nie szukamy jakichś kosmicznych rozwiązań, mamy poprostu gazowe ogrzewanie plus kominek z nawiewem. Zgadzam się całkowcie że najwazniejsza jest wygodna i bezobsługowośc.
Tukaj ja tez kupuję vaillanta (podpinam sie pod pytanie norbiwolow) ale zasobnik chciałam kupić tańszy, nie vaillantowski. Rozmawiam z wieloma osobami grzejącymi się gazem i znów te koszty w nowoczesnych domach nie są az takie powalające, zwykle mieszcza sie w zimie w 300-400 zł miesięcznie. A jakie będą u mnie napisze po zimie.
Norbiwolow ale chcesz kłaść płytki w całym domu? Bo tu już był wiele razy ten temat omawiany i wiele osób uwaza (i chyba tak jest) że pod deskę czy panele nie warto kłaśc podłogówki I że nie jest to dobry pomysł pomimo że teoretycznie można. Ja mam podłogówkę tam gdzie płytki, czyli kuchnia, obie łazienki, wiartrołap, jadalnia i hall. W reszcie pomieszczeń kładziemy deskę baltic wood bez podłogówki.


zaq 4tys....hihihi na wentylacje takiego domku w zaleznosci od złozonosci lubprzeszkód kontrukcyjnych to na srednim sprzecie ale dobrym to 14-20tys musisz liczyc bo taniej dobrze nie zrobisz
Link do komentarza
Cytat

Ale gdzie tam jest wymiennik??? Nigdzie go nie widzę. Jeśli masz na myśli ten pionowy brązowy element po prawej stronie pomp, to raczej jest sprzęgło hydrauliczne.
Kotłownia piękna, tylko dlaczego rury z podłogówki w szafce są w peszlach a nie w otulinach?



a to sorki icon_smile.gif wiem że wymiennik podobnie wygląda i tym się zasugerowałem - no człowiek całe życie się uczy icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...