Skocz do zawartości

podział działki


kreciunio

Recommended Posts

sprawa wygląda tak:
moja mama, brat, oraz siostra są współwłaścicielami działki o powierzchni 2500 m i chcemy ja podzielić na 3 działki o powierzchni około 800m i każdej osobie przypisać 1 działkę z tym ,że działka mamy ma należeć do mnie jak podejść do tego tematu krok po kroku ponieważ ja nie mam o tym zielonego pojęcia
Link do komentarza
Działkę dzieli geeodeta więc pierwsze ktoi to do niego trzeba skierować. Ważne jest też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, bo może się okazać, że nie przewiduje on np. budowy domu na działkach o takich wymiarach, więc lepiej to sprawdzić przed podziałem. Inaczej taki podział będzie bezcelowy.
Link do komentarza
Najpierw trzeba sprawdzić czy jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego dla tej działki i okolic, następnie jeśli nie ma to trzeba złożyć wniosek indywidualny dla danej działki, w którym okreslamy sposób podziału, i co tam ma być budowane. Wtedy jak uzyskasz warunki zabudowy na nowy układ działek to dopiero udajemy się do geodety i podział. Z tego co się orientuję na swoim przypadku to każdy podział działek musi opinować gmina czy też miasto. Dlatego przed podziałem działki wystąpić trzeba o opinię i warunki zabudowy dla nowego podziału. Trochę to potrwa.

piotr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...