Skocz do zawartości

System recyklingu szarej wody ?


Recommended Posts

System recyklingu przynosi chyba dosyć spore zyski w oszczędności wody, ale jak on wygląda, jak się go instaluje, ile to kosztuje, po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? czy ktoś ma takie coś założone ? Myślę, że to dobry temat do gazety, mało znany, a może interesować ludzi, a może i skłonić do założenia w nowym domu takiego cuda.
Link do komentarza
Cytat

System recyklingu przynosi chyba dosyć spore zyski w oszczędności wody, ale jak on wygląda, jak się go instaluje, ile to kosztuje, po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? czy ktoś ma takie coś założone ? Myślę, że to dobry temat do gazety, mało znany, a może interesować ludzi, a może i skłonić do założenia w nowym domu takiego cuda.


Siemka.Takie urzadzenia to fajna idea.Póki płacę za wodę 1,6zł /m3 to nie jestem zainteresowana.Potrzebni pasjonaci takich rozwiązań. icon_biggrin.gif Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

System recyklingu przynosi chyba dosyć spore zyski w oszczędności wody, ale jak on wygląda, jak się go instaluje, ile to kosztuje, po jakim czasie zwraca się taka inwestycja? czy ktoś ma takie coś założone ? Myślę, że to dobry temat do gazety, mało znany, a może interesować ludzi, a może i skłonić do założenia w nowym domu takiego cuda.


Mąż mówi że zyski w oszczędności wody to są ale w kieszeni ich nie widać. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
W sumie fajna idea, ale... bo zawsze musi być jakieś ale! Taki system to inwestycja, która nieprędko się zwróci! A jest to przecież działanie bardzo na czasie i trendy... dlaczego więc nie ma na to żadnych dotacji, ulg... Owszem robi się to dla siebie (niższe rachunki), ale oszczędność jest też dla ogółu... Więc... nie rozumiem icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

.. dlaczego więc nie ma na to żadnych dotacji, ulg... Owszem robi się to dla siebie (niższe rachunki), ale oszczędność jest też dla ogółu... Więc... nie rozumiem icon_sad.gif


Udajesz? Czy naprawdę jesteś taki... naiwniutki? icon_smile.gif Taki system, kolego! Taki system! Ale jakbyś chciał kupić hutę... a to pomogą nabyć ją za bezcen jeśli coś odpalisz icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Znalazła coś takiego : .......


Orientacyjne zużycie wody w naszym domu przedstawia się następująco:
Mycie (prysznic, kąpiel) – 35%
Spłukiwanie toalet – 30%
Pranie – 20% Zmywanie i spożycie – 10%
Sprzątanie – 5%
Na pierwszy rzut oka widać, że mycie i pranie to około 55% naszego globalnego zużycia, a drugim, dość ważkim miejscem zużycia wody, są spłuczki toalet – 30%.

Więc taki recykling jak najbardziej by sie zwrócił inwestorowi,zwłaszcza gdy woda jest gminna i za ścieki też się płaci

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...