Skocz do zawartości

Działka - nie mniej niż 10 arów?


razdym

Recommended Posts

Witam.
Właśnie jesteśmy w trakcie kupna działki o powierzchni 840 m2. Działka jest uzbrojona, leży na terenie nowego osiedla, plan zagospodarowania przestrzennego jest aktualny.
Znajomy, który pomagał przy budowie domu teściowej kazał nam dokładnie sprawdzić w gminie warunki zabudowy - twierdził, że w 2008 roku wszedł w życie przepis mówiący o tym, że nie można budować się na działkach, które mają mniej niż 1000 m2. Jest to bardzo dziwne, nigdy o tym nie słyszałam. Poza tym, na naszym osiedlu sprzedaż-kupno działek i budowa domów cały czas trwa, działki mają podobne powierzchnie do naszej.
Szukałam w necie tej ustawy i nic nie znalazłam. Czy znajomy po prostu się pomylił, czy chodzi mu o działki rolne? Myślę, że prędzej chodzi właśnie o podział rolnych na budowlane, te nowe działki nie mogą mieć mniej niż 10 ar.
Czy ktoś może mi pomóc?
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że prędzej chodzi właśnie o podział rolnych na budowlane, te nowe działki nie mogą mieć mniej niż 10 ar.


W planie zagospodarowania wszystko powinno byc opisane. U mnie wlasnie jest podobnie. Nowo powstale nie moga miec mniej niz 900m2. Jesli Twoja dzialka byla budowlana, zanim wszedl w zycie plan zagospodarowania, to mozesz sie budowac na tym co masz.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.
Właśnie jesteśmy w trakcie kupna działki o powierzchni 840 m2. Działka jest uzbrojona, leży na terenie nowego osiedla, plan zagospodarowania przestrzennego jest aktualny.
Znajomy, który pomagał przy budowie domu teściowej kazał nam dokładnie sprawdzić w gminie warunki zabudowy - twierdził, że w 2008 roku wszedł w życie przepis mówiący o tym, że nie można budować się na działkach, które mają mniej niż 1000 m2. Jest to bardzo dziwne, nigdy o tym nie słyszałam. Poza tym, na naszym osiedlu sprzedaż-kupno działek i budowa domów cały czas trwa, działki mają podobne powierzchnie do naszej.
Szukałam w necie tej ustawy i nic nie znalazłam. Czy znajomy po prostu się pomylił, czy chodzi mu o działki rolne? Myślę, że prędzej chodzi właśnie o podział rolnych na budowlane, te nowe działki nie mogą mieć mniej niż 10 ar.
Czy ktoś może mi pomóc?



Nie ma takiego przepisu.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam.
Właśnie jesteśmy w trakcie kupna działki o powierzchni 840 m2. Działka jest uzbrojona, leży na terenie nowego osiedla, plan zagospodarowania przestrzennego jest aktualny.
Znajomy, który pomagał przy budowie domu teściowej kazał nam dokładnie sprawdzić w gminie warunki zabudowy - twierdził, że w 2008 roku wszedł w życie przepis mówiący o tym, że nie można budować się na działkach, które mają mniej niż 1000 m2. Jest to bardzo dziwne, nigdy o tym nie słyszałam. Poza tym, na naszym osiedlu sprzedaż-kupno działek i budowa domów cały czas trwa, działki mają podobne powierzchnie do naszej.
Szukałam w necie tej ustawy i nic nie znalazłam. Czy znajomy po prostu się pomylił, czy chodzi mu o działki rolne? Myślę, że prędzej chodzi właśnie o podział rolnych na budowlane, te nowe działki nie mogą mieć mniej niż 10 ar.
Czy ktoś może mi pomóc?



Ogólnie nie ma takiego przepisu. Reguluje to raczej miejscowy plan zagospodarowanie - tam znajdziesz wszystkie informacje - również dot. formy budynku itd.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...