Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe - ile zajmuje cm ???


Recommended Posts

Witam, chciałby się dowiedziec ile trzeba przyjąc na grubość jaką zajmuje całe ogrzewanie podłogowe, abym wiedział o ile obniżyć się z posadzką zerową w łazience i korytarzu. Kolega powiedział mi że to jest 10cm styropian z folią aluminiową (nie pamiętam dokładnej nazwy) , rurki to około 2cm, do tego wylewka 5-7cm i płytka 1cm co daje nam około 20cm, to w przypadku parteu nie ma większego znaczenia, ale na poddaszu to trochę jest, jesli chciałbym mieć mieszkania na 2.6m to muszę poddasze podwyższyć o 20cm aby później zmieścić się z tym ogrzewaniem ???

piotr
Link do komentarza
To jest wlasnie ten problem ze architekci nie przewiduja mozliwosci instalowania podlogowki i dlatego wyskosci sie nie zgadzają pozniej.
Na parterze: 10cm, folia aluminiowa (kratkowana tylko po to aby sie latwiej ukladalo weze), 5-7cm betonu.
Czyli maksymalnie wychodzi 17cm.
Na pietrze mozna dac 5cm styropianu (tylko po to aby wygluszyc stukanie), folia oraz 5-7cm betonu.
Maksymalnie wychodzi 12cm.
Czemu tylko 5 cm styropianu? Poniewaz nie ma juz potrzeby odizolowywania się od gruntu.
Mozna nawet zastosowac 3cm odrazu z folią (troche drozsze rozwiazanie), ale problem jest z utopieniem instalacji wod-kan.
To tez jest jeden z wielu bledow architektow. Piony kanalizacyjne robią kilka metrow od miejsca w ktorym jest np. WC i jest problem, bo na 1m rury fi 110 przyjmuje sie 1cm spadku. Czyli jesli jest np. 3 metry od pionu, nalezy 3 cm dac spadku , a wtedy musimy wiecej dac wylewki - okolo 14 (wraz ze stryropianem i innymi mediami) - a to juz moze sie nie zgrywac z wysokoscia np. drzwi i innych.


Pozdrawiam.
Maciej Płokarz
SonErgo

Ps. Podlogowka to bardzo dobre rozwiazanie.
Link do komentarza
Święte słowa....Na piętrach zawsze są kłopoty ze schowaniem rur kanalizacyjnych.
Jedno tylko zakwestionuję;
Cytat

Na pietrze mozna dac 5cm styropianu (tylko po to aby wygluszyc stukanie)


Styropian nic nie tłumi.W pewnych warunkach nawet zwiększa hałas.
A co mi tam....,zakwestionuję i drugie icon_wink.gif ;
Cytat

Na parterze: 10cm, folia aluminiowa (kratkowana tylko po to aby sie latwiej ukladalo weze)


Folia aluminiowa nic nie daje.Tak samo jak i kratki wcale nie ułatwiają układania rur (węży?! icon_eek.gif -dlaczego węży?)Te kratki są pomocne jedynie przy naprawdę dużych i regularnych powierzchniach.W zasadzie,to tylko wyrzucanie pieniędzy w beton.
Można spokojnie dać zwykłą czarną folię budowlaną.
Link do komentarza
"Ps. Podlogowka to bardzo dobre rozwiazanie"

Ano i ja w przyszłym tygodniu zalewam podłogówkę.
Ja też nie wiedziałam że będę robiła podłogówkę zanim strop ułożyli...
Teraz musiałam ściągać jedną "piątke" styropianu z podłogi bo by mi wyszedł sufit na 2,47...
A tak to mam 5 + 3 styropianu na parterze plus 6 cm wylewki (będzie) noi płytki -razem jakieś 15 cm.
Na górze tylko ta trójka styropianu z folią i 6 cm wylewki. Wod-kan i centralne robi ta sama ekipa, więc sie chłopaki starali żeby potem w tej trójce pomieścić wszystkie rurki kanalizacyjne icon_biggrin.gif

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...