Skocz do zawartości

zakup działki - jakaś umowa przedstępna


Recommended Posts

Witam, uzgodniłem z sąsiadem że kupuję o dniego działkę na poserzenie swojej, ale na razie to on i ja musimy wystąpic do gminy o warunki zabudowy na nowe powstające działki, to potrwa około 3 m-cy, później podział prze geodetę to znowu około 2-3 m-cy i kupno, czyli wychodzi około pół roku zanim kupię działkę. Cenę już ustaliliśmy, kto pokrywa jakie koszty itp., tylko nie wiem czy jest to możliwe aby podpisac z nim jakąś umowę wstępną, aby uchronić się przed zmianą jego decyzji np. co do ceny, tylko czy da się coś takiego zrobić, jakiś wzór umowy. Na obecną chwilę nie ma jeszcze numerów dla nowych działek więc za bardzo nie ma na co napisac tej umowy ???? Czy czekac te pół roku i mieć nadzieję że wszystko będzie bobrze.

piotr
Link do komentarza
Cytat

Witam, uzgodniłem z sąsiadem że kupuję o dniego działkę na poserzenie swojej, ale na razie to on i ja musimy wystąpic do gminy o warunki zabudowy na nowe powstające działki, to potrwa około 3 m-cy, później podział prze geodetę to znowu około 2-3 m-cy i kupno, czyli wychodzi około pół roku zanim kupię działkę. Cenę już ustaliliśmy, kto pokrywa jakie koszty itp., tylko nie wiem czy jest to możliwe aby podpisac z nim jakąś umowę wstępną, aby uchronić się przed zmianą jego decyzji np. co do ceny, tylko czy da się coś takiego zrobić, jakiś wzór umowy. Na obecną chwilę nie ma jeszcze numerów dla nowych działek więc za bardzo nie ma na co napisac tej umowy ???? Czy czekac te pół roku i mieć nadzieję że wszystko będzie bobrze.

piotr


Dać zadatek z umową u notariusza ,będzie wiedział co wpisać w umowę aby zabezpieczyć twoje interesy. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dać zadatek z umową u notariusza ,będzie wiedział co wpisać w umowę aby zabezpieczyć twoje interesy. icon_biggrin.gif




byłem u notariusza, powiedział że skoro jeszcze nie ma podziałów działki i nowych numerów geodezyjnych, więc umowa notarialna nie może być zawarta. Doradził mi abym poszukał sobie na internecie jakąś umowę kupna-sprzedaży, i w niej napisła że kupuję np. 2200m2 (plus minus 200m2) z działki .... itp. Może ktoś ma pomysł jak tą umowę sformułować aby wszystko było dobrze napisane. Czy poniższa forma jest dobra ????

"1. Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem działki 93/1, i zobowiązuje się do sprzedaży części oznaczonej na załączniku literami ABCD o pow. około 2200m2 (plus minus 100m2). Natomiast Kupujący zobowiązuje się do przekazania nieodpłatnie na rzecz Sprzedającego pas działki 91/7 (własność Kupującego), o szerokości 6m oznaczony na załączniku AEFG od strony granicy południowo-zachodniej na drogę dojazdową do pozostałej części działki Sprzedającego"


piotr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...