Skocz do zawartości

co dalej jak mam pozwolenie na budowe


Recommended Posts

Witam prosze o inf co powinnam dalej zrobić jak mam juz dzialke uzbrojona i pozwolenie na budowe. Cos slyszalam ze powinnam wynajac koparke i zdjac humus spod fundamentow a potem geodete zeby wytyczyl domek czy to prawda ze dopiero po tych czynnosciach moze wejsc firma budowlana, czy jeszcze cos gdzies trzeba zglaszac.
Link do komentarza
Polecamy artykuł: Planowanie kolejności robót

Początek artykułu:
Budowa domu trwa wiele miesięcy. Jej tempo zależy od naszych możliwości finansowych i terminów określanych przez wykonawców. Organizację robót z pewnością ułatwi przygotowanie orientacyjnego harmonogramu.
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/8012-planowanie-kolejnosci-robot-instalacje
Link do komentarza
Wiem wiem tylko tu bardziej szczegolowo jest opisane jak sie juz budowe rozpocznie a mi chodzi co konkretnie musze podbic w gminie zeby zaczac budowe i co musi zrobic jeszcze geodeta na dzialce podobno jakas mapka? wytyczenie domu wlanie tego nie wiem? i czy humus trzeba sciagac koniecznie bo mam rowne podloze i nie wiem czy tez powinnam go sciagac? pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wiem wiem tylko tu bardziej szczegolowo jest opisane jak sie juz budowe rozpocznie a mi chodzi co konkretnie musze podbic w gminie zeby zaczac budowe i co musi zrobic jeszcze geodeta na dzialce podobno jakas mapka? wytyczenie domu wlanie tego nie wiem? i czy humus trzeba sciagac koniecznie bo mam rowne podloze i nie wiem czy tez powinnam go sciagac? pozdrawiam



w starostwie musisz zarejestrować dziennik budowy
musisz "zatrudnić" kierownika budowy", który dokona stosownych wpisów do dziennika
w nadzorze budowlanym musisz zgłosić rozpoczęcie robót
geodeta musi wytyczyć dom na działce i potwierdzić to wpisem do dziennika budowy

jak będziesz miała kierownika budowy, to on podpowie Ci co robić
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...