Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
corvim

Budowa drogi na działce rolnej.

Recommended Posts

Witam,

Mam oto taki problem.

Burmistrz miasta wbrew mojemu sprzeciwowi wyrażonemu na pismie wybudował drogę przez moją działkę rolną. Na mapach nie było zadnej drogi, w planei zagospodarowania nie była planowana. Nie ma w wykazie dróg gminnych. Prace polegały na wyrównaniu terenu, utwardzeniu, położeniu recyklingu oraz cienkiej nawieżchni bitumicznej. Przebiegały bez pozwoleń, zgłoszeń ,planów i bez nadzoru kierownika budowy.

Decyzja Powiatowego inspektora w skrócie jest następująca: to nie była budowa a tylko utwardzenie terenu, było wykonane na działce rolnej więc niby nie potrzeba żadnych pozwoleń i umożył postepowanie - wspomnę tylko ze to dobry znajomy burmistrza.

Jak powołując się na przepisay prawa w odwołaniu do wojewody udowodnić ze to była jednak budowa drogi a nie tylko utwardzenie. Czy nie decyduje o tym przeznaczenie a nie sposób wykonania? Nawet jesli to jest działka rolna to czy można tam wykonywać inwestycje nie związane z produkcją rolną ?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podane informacje są pełne i rzetelne to pozostaje złożenie doniesienia do prokuratury na bezprawne działanie burmistrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeśli podane informacje są pełne i rzetelne to pozostaje złożenie doniesienia do prokuratury na bezprawne działanie burmistrza.Co w takim doniesieniu do prokuratury powinno się znaleźć. Na złamanie jakiego prawa powinienem się powołać. Czy możesz mi napisać kilka słów na ten temat ?

Czy bedzie podstawne? Czy w tej sytuacji jedyną drogą nie jest postępowanei cywilne ? Powiem szczcerze jestem już tak zmęczony tą sytuacją i zdesperowany doprowadzić do końca ze nie cofnę się nawet przed złożeniem doniesienia do prokuratury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doniesienie do prokuratury nie wymaga powoływania się na konkretne przepisy - wystarczy przedstawić na piśmie zaistniała sytuację, a urząd podejmie stosowne decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...