Skocz do zawartości

Chcem sprzedać działkę


Marca94

Recommended Posts

Witam. Mam parę pytań ponieważ chcę sprzedać . wiec zacznę od początku 8lat temu kupiłam 2 działki które scaliłam i teraz po tych paru latach chciała bym sprzedać jakąś część ponieważ uważam .ze to za duża posesja dla samotnej kobiety . Sama nie daje rady sobie z wszystkim. Parę miesięcy temu znalazłam kupca. Poszłam do Geodetki która powiedziała ,ze muszę mieć pozwolenie od Gminy na to czy zgadzają sie na sprzedaż terenu który wyznaczyła Geodetka. Gmina sie nie zgodziła ponieważ żebym mogla sprzedać część działki musi to być teren od 600m2. Jest to działka rekreacyjna . Bardzo zależy mi na tym aby ją sprzedać ale nie ma szans bo niby takie są przepisy . Wiec tak sobie myślę ,ze może wydzierżawię tym ludzią którzy chcą kupić część mojej działki na "dzierżawę wieczystą" Co to właściwie jest ta dzierżawa wieczysta czy oni będą mogli podłączyć sobie wodę prąd i kiedyś postawić mały budynek ? Czy jest to nie możliwe. Pomocy Bardzo mi zależy . Z góry dziękuje za poświecenie mi uwagi !
Link do komentarza
Jak wynika z lokalnych przepisów obecna działka jest niepodzielna, a wydzierżawienie jej część nie zmienia jej stanu prawnego - w księgach wieczystych będzie traktowana jako całość. Przyszli dzierżawcy nie będą więc mogli niczego tam postawić, chyba że miejscowe prawo zezwala na postawienie budynków towarzyszących np. gospodarczych, garażu, altany.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...