Skocz do zawartości

Ściana osłonowa fundamentów?


Recommended Posts

Cytat

tak, mam w projekcie scianę osłonową
tylko pustak ceramiczny jest po prostu wiekszy, bo tak chyba cegłe daja pełna klinkierowa



Obkładanie fundamentu pustakiem, a tym bardziej cegłą klinkierową brzmi trochę zabawnie, równie dobrze można by jeszcze fundament kafelkami obłożyć icon_wink.gif Ale może czegoś nie wiem? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nie jest to żaden żart. Mam tak zaprojektowaną ścianę fundamentową w projekcie domu, że jest 25cm fundament betonowy lub z bloczków, potem 10cm styropianu ekstrudowanego, potem cegła pełna 12cm i folia kubełkowa. Więc pytam czy trzeba tą scianę osłonową - budynek nie jest podpiwniczony.A jeżeli już to czy może być np. pustak ceramiczny 11,5 cm albo zwykła cegła pełna a nie klinkierowa. Klinkier podobno wody nie pije, dlatego się go daje. Nie mam jeszcze kierownika budowy, może wogóle zrezygnować z tej ściany osłonowej?
Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Nie jest to żaden żart. Mam tak zaprojektowaną ścianę fundamentową w projekcie domu, że jest 25cm fundament betonowy lub z bloczków, potem 10cm styropianu ekstrudowanego, potem cegła pełna 12cm i folia kubełkowa. Więc pytam czy trzeba tą scianę osłonową - budynek nie jest podpiwniczony.A jeżeli już to czy może być np. pustak ceramiczny 11,5 cm albo zwykła cegła pełna a nie klinkierowa. Klinkier podobno wody nie pije, dlatego się go daje. Nie mam jeszcze kierownika budowy, może wogóle zrezygnować z tej ściany osłonowej?
Pozdro


Ściana osłonowa czyli przedścianka ściany fundamentowej w budynku bez podpiwniczenia występuje tylko w przypadku wykonywania cokołu wokół budynku z kamienia lub cegły i spełnia rolę fundamentu pod takie okładziny.W gruncie spokojnie można dać bloczek fundamentowy ,,na sztorc".Trochę innaczej będzie to wyglądało gdy ściany są projektowane jako trójwarstwowe.Trzeba podawać w zapytaniu więcej danych.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...