Skocz do zawartości

Prawo do terenu na cele budowlane


romano

Recommended Posts

Mam działkę oznaczoną jako rolna (900m kw gruntu to klasa V, 200m kw to IVb).
Uzyskałem warunki zabudowy (po 5 miesiącach starania sie o nie) i zbieram dokumenty w celu wystąpienia o pozwolenie na budowę. (mam zapewnione media, dojazd itd, WZ pozwalają mi postawić dom)

Mam problem z jednym dokumentem (oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane).
Czy to oznacza, że mając działkę rolną (taki jest wpis w KW w dziale I - sposób korzystania) muszę coś jeszcze załatwić przed budową czy ten dokument tylko ma na celu potwierdzenie, że jestem właścicielem terenu i bez problemu mogę na takiej działce budować.

pozdr
Roman
Link do komentarza
Cytat

Mam działkę oznaczoną jako rolna (900m kw gruntu to klasa V, 200m kw to IVb).
Uzyskałem warunki zabudowy (po 5 miesiącach starania sie o nie) i zbieram dokumenty w celu wystąpienia o pozwolenie na budowę. (mam zapewnione media, dojazd itd, WZ pozwalają mi postawić dom)

Mam problem z jednym dokumentem (oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane).
Czy to oznacza, że mając działkę rolną (taki jest wpis w KW w dziale I - sposób korzystania) muszę coś jeszcze załatwić przed budową czy ten dokument tylko ma na celu potwierdzenie, że jestem właścicielem terenu i bez problemu mogę na takiej działce budować.

pozdr
Roman



Poprzednik mój nie ma racji. W oświadczeniu wystarczy, że wpiszesz siebie jako właściciela (chyba, że żona jest współwłaścicielem) Jest tam taki punkt "z jakich dokumentów wynika prawo do dysponowania nieruchomoscią na cele budowlane" - mozesz wpisac Nr ksiegi wieczystej. To, że działka może służyc jako budowlana okreslono juz w warunkach zabudowy i w tym momencie nie musisz tego udowadniac. W oswiadczeniu chodzi tylko o to, że to ty jestes właścicielem.
Inną sprawą jest czy w warunkach zabudowy napisano aby uzyskac decyzje o odrolnieniu. Jeżeli tak to musisz wystapic z wnioskiem. Ale jest to juz tylko formalnosc.
Jezeli masz warunki zabudowy i je spełnisz, żaden urzędnik nie powstrzyma cie od uzyskania pozwolenia na budowe.
Link do komentarza
Nie slyszalem, aby weszla w zycie ustawa odrolniajaca wszystkie dzialki na terenach miast. Nie wiem, co autor tematu ma w WZ, ale chyba nie pozwola mu budowac na dzialce rolnej? Owszem, oswiadczenie sluzy tylko wykazaniu, ze sie jest wlascicielem dzialki (np. akt notarialny lub KW), ale dzialka ma byc na cele budowlane. Nie wiem, czy dzialka rolna z wydanymi WZ jest juz dzialka na cele budowlane. Zreszta oswiadczenie takie sklada sie razem z wnioskiem o pozwolenia na budowe, a w tym momencie dzialka musi byc przeciez budowlana.
Link do komentarza
Cytat

Nie slyszalem, aby weszla w zycie ustawa odrolniajaca wszystkie dzialki na terenach miast. Nie wiem, co autor tematu ma w WZ, ale chyba nie pozwola mu budowac na dzialce rolnej? Owszem, oswiadczenie sluzy tylko wykazaniu, ze sie jest wlascicielem dzialki (np. akt notarialny lub KW), ale dzialka ma byc na cele budowlane. Nie wiem, czy dzialka rolna z wydanymi WZ jest juz dzialka na cele budowlane. Zreszta oswiadczenie takie sklada sie razem z wnioskiem o pozwolenia na budowe, a w tym momencie dzialka musi byc przeciez budowlana.



Z całą pewnością w oświadczeniu nie trzeba okazywac, że działka jest na cele budowlane. To, że jest na cele budowlane wynika z WZ, inaczej takich warunków Gmina nie wyda !!!!!!!!!!!! . Odrolnienie jest konsekwencją wydanych WZ.
Link do komentarza
Cytat

Masz racje. Zle dobralem slowo "wykazac", bo nie chcialem napisac maslo maslane. Skladane oswiadczenie sluzy oswiadczeniu icon_smile.gif ze posiadamy dzialke na cele budowlane.
Co to znaczy dzialka na cele budowlane? Czy dzialka musi byc w momencie skladania oswiadczenia dzialka budowlana?



Chłopie!!!!
Piszę już trzeci raz to samo. Oświadczenie składasz w momencie wystepowania o pozwolenie na budowę. Do tego czasu musisz miec warunki zabudowy, projekt, plan zagospodarowania, warunki na podłączenie do mediów, uzgodnienia, decyzję o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej (jeżeli jest taki zapis w WZ), czyli komplet dokumentów. Oświadczenie sluży oświadczeniu, że jesteś właścicielem działki, nie musisz wykazywac w tym momencie że działka jest budowlana. To, że jest budowlana wynika z wczesniejszych dokumentów, które muszą byc załączone w projekcie. Skup sie na tych dokumentach, a ty przyczepileś się tego oświadczenia, które jest tylko formalnością.
Jeżeli masz jeszcze wątpliwości to ja już ich nie rozwieje. Idź do Starostwa i się zapytaj czy dostaniesz pozwolenie na budowę na tej działce i jak masz wypełnic to oświadczenie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...