Skocz do zawartości

koszt przebudowy instalacji CO, CWU


bobo

Recommended Posts

witam wszystkich,

Mam pytanie odnosnie przebudowy instacji CO, CWU i kanalizacji.

mieszkam w domu jednopietrowym tzw. jednorodzinnym domu (budowanym w latach 60-tych) na pierwszym pietrze i chce rozlaczyc instalacje CO.

powierzchnia pierwszego pietra wynosi okolo 60 m2 ogrzewanych i 40 m2 nie ogrzewanych.

liczba wymaganych grzejnikow 6 oraz chce zrobic wyjscia na grzejniki z pieca na strychy (znajduja sie obu stronach powierzchni uzytkowej)

dodatkowo trzeba wymienic kanalizacje w lazience (podlaczenie 3 baterii + pralka + ustęp)

I ostatnia rzecz wymiana pionów kanalizcji i wody uzytkowej,

wysokosc pionow okolo 6 metrow

nalezy jeszcze odlaczyc sie od starej instalacji - odciecie trzech rur z parteru - ich lokalizacja nie stanowi problemu.

ze wzgledu na mala wysokosc (2.20 m) konieczny jest montaz pieca z zamknieta komora spalania ( chyba ze ktos zna lepsze rozwiazanie).

Ps. jak sie liczy tzw. cene za punkt - tzn. jeden grzejnik to jest jeden punkt czy tez dwa ( tak samo z bateriami) i jak sie liczy koszt pionów?


edit: grzejnik potrzeba kupic tylko jeden bo reszta jest kupiona

dzieki za pomoc.

hydraulik podal mi cene za taka robote ze mnie troche zwalila z nog czyli 17000 PLN (materialami)


tomek


Ps. znak ktos z was kogos z krakowa do takiej roboty ?
Link do komentarza
17000 z materiałem,czyli jak z kotłem i kominem też,to nie tak dużo.Z tym,że skoro grzejniki już masz,to mógłby opuścić ze 3000.
Punkt,to grzejnik,kocioł to 2-3 punkty,jedno ujęcie wody-zwykle bez różnicy czy ciepła i zimna,czy tylko zimna- to u mnie punkt.Z tym,że ja po prostu uśredniam cenę,bo mniej liczę za zimną wodę niż za zimną i ciepłą.
Link do komentarza
Cytat

witam wszystkich,

Mam pytanie odnosnie przebudowy instacji CO, CWU i kanalizacji.

mieszkam w domu jednopietrowym tzw. jednorodzinnym domu (budowanym w latach 60-tych) na pierwszym pietrze i chce rozlaczyc instalacje CO.

powierzchnia pierwszego pietra wynosi okolo 60 m2 ogrzewanych i 40 m2 nie ogrzewanych.

liczba wymaganych grzejnikow 6 oraz chce zrobic wyjscia na grzejniki z pieca na strychy (znajduja sie obu stronach powierzchni uzytkowej)

dodatkowo trzeba wymienic kanalizacje w lazience (podlaczenie 3 baterii + pralka + ustęp)

I ostatnia rzecz wymiana pionów kanalizcji i wody uzytkowej,

wysokosc pionow okolo 6 metrow

nalezy jeszcze odlaczyc sie od starej instalacji - odciecie trzech rur z parteru - ich lokalizacja nie stanowi problemu.

ze wzgledu na mala wysokosc (2.20 m) konieczny jest montaz pieca z zamknieta komora spalania ( chyba ze ktos zna lepsze rozwiazanie).

Ps. jak sie liczy tzw. cene za punkt - tzn. jeden grzejnik to jest jeden punkt czy tez dwa ( tak samo z bateriami) i jak sie liczy koszt pionów?


edit: grzejnik potrzeba kupic tylko jeden bo reszta jest kupiona

dzieki za pomoc.

hydraulik podal mi cene za taka robote ze mnie troche zwalila z nog czyli 17000 PLN (materialami)


tomek


Ps. znak ktos z was kogos z krakowa do takiej roboty ?


icon_biggrin.gif Rozbicie ceny usługi na cenę materiałów i robocizny daje lepszy obraz kosztowy .Bob
Link do komentarza
powiedzial koszt: 10000 materialy, 7000 robocizna - to byl wlasnie znajomy (dosyc drogi zreszta)

wczoraj widzialem sie z inna osoba ktora wykonuje takie prace. - ten ma cene przyblizona do tej co adamis proponuje:

11000 wykananie robot przeze mnie opisanych, + dodatkowo spawanie rur gazowych (coz jest ich z 30 metrow - ale trzeba to zrobic.

i jestem z nim umowiony na sierpien. - a najciekawsze jest to ze bnie jest moj znajomy tak jak poprzednio...

dzieki za rady..... (ps. teraz pozostala cala reszta (flizy)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...