Skocz do zawartości

Pompa ciepła Junkersa


Recommended Posts

witam,

Postanowiłem zaryzykować i przymierzam się do zainstalowania pompy ciepła Junkersa, bo zauważyłem, że maja w ofercie a jestem wieloletnim, szczęśliwym użytkownikiem podgrzewacza wody tej firmy icon_smile.gif Tylko, że tu pojawia się mały problem, który chce skonsultować. Junkers posiada kilka opcji pomp i nie wiem którą wersje wybrać icon_sad.gif Bardzo proszę o Waszą opinię, bo widzę, że znacie się na rzeczy icon_smile.gif

pozdrawiam
Link do komentarza
Jeżeli chodzi o wybór Junkersa to moje gratulacje bo to wiodąca firma w dziedzinie ciepłownictwa:) Sam posiadam ich piec i jestem zadowolony z użytkowania.
Na pompach ciepła się trochę znam, bo myślałem przez chwilę żeby zamontować u siebie ale mam bardzo tanie drzewo więc póki mam możliwości to pale drzewem icon_smile.gif. Z tego co mi wiadomo to potrzebujesz pompy, która będzie spełniała Twoje zapotrzebowanie. Jak potrafisz to oblicz sobie jakie masz zapotrzebowanie na ciepło i ciepłą wodę i wtedy będziesz myślał co wybrać. A jak sie ie znasz to idź do specjalisty. Jak już będziesz wiedział jakie masz zapotrzebowanie to daj znać. Postaram sie pomóc w miarę moich możliwości icon_smile.gif
Link do komentarza
Przyłączam sie do pytania quby. Też się zastanawiam nad pompą ciepła. Na razie orientuję się co jest na rynku. No i najwięcej słyszałem o Junkersie bo brat ma kocioł kondensacyjny. I znalazłem temat o ich pompach. Cieszę się, bo na pompach znam sie słabo icon_smile.gif W ogóle to na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?
Link do komentarza
Cytat

junkers produkuje od lat kociołki c.o. i podgrzewacze wody
zaczął też składać pompy ciepła, ale ponieważ dopiero zaczął,
to zastanowiłbym się nad wyborem pompy ciepła bardziej
doświadczonego producenta, tym bardziej, że typoszereg
pomp ciepła junkersa raczej bardzo skromny



Masz rację, że Junkers robi pompy ciepła od nie dawna ale marka mówi sama za siebie. Ja mam ich piec i jestem z niego zadowolony. Jeżeli zakładałbym pompę ciepła (może kiedyś) to na pewno zdecydowałbym sie na Junkersa, ze względu na ich serwis. Jest bardzo konkretny i bardzo rzetelny. Śmiem powiedzieć, że najlepszy na rynku. Wiem co mówię, bo miałem juz do czynienia z wieloma serwisami icon_razz.gif
Link do komentarza
Ja też słyszałem wiele dobrego o serwisie Junkersa. Nie miałem do czynienia z nim ale szwagier ma kocioł Junkersa i przyjeżdżają do niego na przeglądy. Do tej pory nie ma problemu z ogrzewaniem. Natomiast jeżeli chodzi o ich pompy ciepła. Ciężko powiedzieć. Bo i tani_domek ma racje i liske. Z jednej strony Junkers to wiodąca firma w dziedzinie kociołków i ogrzewaczy wody a pompami zajmują sie od niedawna ale z drugiej strony jak już coś robią to robią to bardzo dobrze. Myślę więc, że jakość ich pomp będzie taka sama jak kociołków i ogrzewaczy wody. No zresztą liske sam pisze, że ma ich piec i tez działa bez zarzutów, a to też kolejna działka icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

jesli chodzi o jakość to polecam pompy AlphaInnoTec. Sprężarki mitsubishi, elektronika od Siemensa, cicha praca jednostek do zabudowy wewnętrznej i kompaktowe wyposażenie, pasywne chłodzenie latem (zupelnie za grosze)



Co rozumiesz pod pojęciem grosze?
Jak przeglądałem ofertę Junkersa to oni mają pompy w granicach 30tyś. Myślę, że jak za taka technologię to nie są straszne pieniądze icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

w niemieckim teście pomp ciepła I miejsce zajęła pompa ciepła Vaillant geoTHERM plus


Mój znajomy ma tą pompę Vaillant jest bardzo zadowolony po prostu postawił na producenta z długoletnim doświadczeniem w pompach. To zbyt drogo kosztuje aby ryzykować.
Ja też zastanowim się nad tym rozwiązaniem z pompą ciepła Vaillanta.
Byłem na ich stronie jest w czym wybierać www.vaillant.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...