Skocz do zawartości

działka rolno-leśna


Recommended Posts

WitamWitam.
Posiadam działkę rolno-leśną 2500m2.
Gmina nie posiada planu zagospodarowania , kazano mi złożyć wniosek o warunki zabudowy ,ale do wniosku muszę dołączyc informację z energetyki o możliwiści przyłącza prądu.
Czy wystarczy tylko informacja od energetyki ze istnieje możliwośc przyłącza czy trzeba załłatwiać jeszcze jakieś formalności podpisywac umowę na dostarczenie prądu ?
Link do komentarza
Witam.
Posiadam działkę rolno-leśną 2500m2.
Gmina nie posiada planu zagospodarowania , kazano mi złożyć wniosek o warunki zabudowy ,ale do wniosku muszę dołączyc informację z energetyki o możliwiści przyłącza prądu.
Czy wystarczy tylko informacja od energetyki ze istnieje możliwośc przyłącza czy trzeba załłatwiać jeszcze jakieś formalności podpisywac umowę na dostarczenie prądu ?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Posiadam działkę rolno-leśną 2500m2.
Gmina nie posiada planu zagospodarowania , kazano mi złożyć wniosek o warunki zabudowy ,ale do wniosku muszę dołączyc informację z energetyki o możliwiści przyłącza prądu.
Czy wystarczy tylko informacja od energetyki ze istnieje możliwośc przyłącza czy trzeba załłatwiać jeszcze jakieś formalności podpisywac umowę na dostarczenie prądu ?



Rób wszystko o co cię poprosi Gmina, jest wtedy szansa na warunki. Wymagania Gminy są głupie, ponieważ w Polsce Zakład Energetyczny ma obowiązek ustawowy podłączenia prądu do gospodarstwa domowego, oczywiście na ich warunkach, ale za opłatą ryczałtową, która wynosi ok. 160 zł/kW (jeżeli wystąpisz o 10 kW to zapłacisz 1600 zł). Zakład Energetyczny wydaje tzw. warunki przyłączenia, które dostaniesz za darmo. Może być tak, że dopiero po uzyskaniu warunków zabudowy ZE wyda ci warunki przyłączenia. Być może wystarczy tylko pismo, ale i tak przed uzyskaniem pozwolenia na budowę musisz wystąpić o takie warunki. Razem z warunkami ZE przesyła umowę na przyłączenie. Dopiero wtedy musisz tą umowę podpisać.
Jeszcze jedno, lokalizację budynku zaplanuj na gruntach rolnych, na gruntach leśnych takiej lokalizacji nie dostaniesz.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...