Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ogrodzeń firmy Xcel. Jest to nowa firma na Polskim rynku tak piszą na swojej stronie internetowej ale jest ona trochę słaba bo jest bardzo mało informacji i mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą a dokładnie z jej ogrodzeniami?
Jest jeden sprzedawca na aukcji i jego oferta jest bardzo interesująca a zwłaszcza cena.

Co myślicie o tej nowości w ogrodzeniach? A może ktoś już zakupił ogrodzenia z tej firmy i się wypowie?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ogrodzeń firmy Xcel. Jest to nowa firma na Polskim rynku tak piszą na swojej stronie internetowej ale jest ona trochę słaba bo jest bardzo mało informacji i mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą a dokładnie z jej ogrodzeniami?
Jest jeden sprzedawca na aukcji i jego oferta jest bardzo interesująca a zwłaszcza cena.

Co myślicie o tej nowości w ogrodzeniach? A może ktoś już zakupił ogrodzenia z tej firmy i się wypowie?



Firma jest rzeczywiście nowa i ze zdjęć które na szczęście zamieścili widać że ich oferta ma prawo się podobać. Mi się podoba to proste ogrodzenie (zwór ze zdjęcia 2 i 4). I takie bym chciał mieć. Tylko że niemal identyczne ogrodzenia widywałem na strzeżonych osiedlach. Firma deklaruje że ma patenty na swoje wzory. Co zatem z naszymi kowalami którzy tak samo kuli żelazo długo przed wejściem tej firmy na nasz rynek?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ogrodzeń firmy Xcel. Jest to nowa firma na Polskim rynku tak piszą na swojej stronie internetowej ale jest ona trochę słaba bo jest bardzo mało informacji i mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą a dokładnie z jej ogrodzeniami?
Jest jeden sprzedawca na aukcji i jego oferta jest bardzo interesująca a zwłaszcza cena.

Co myślicie o tej nowości w ogrodzeniach? A może ktoś już zakupił ogrodzenia z tej firmy i się wypowie?



Ja kupowałem i jestem absolutnie zawiedziony.
Nie dosyć, ze się spóźnili to rozmiar nie był taki jak zamawiałem.
Pomarudziłem trochę i wziąłem ale jeśli miałbym jeszxcze raz kupowac to bym się zastanowił.
Kupowałem u takiego gościa pod Dąbrową Górniczą a on mówił, że jest bezpośrednim przedstawicielem.
Ogólnei bałagan jak nie wiem co, uważaj.

Skony
Link do komentarza
Cytat

Ja kupowałem i jestem absolutnie zawiedziony.
Nie dosyć, ze się spóźnili to rozmiar nie był taki jak zamawiałem.
Pomarudziłem trochę i wziąłem ale jeśli miałbym jeszxcze raz kupowac to bym się zastanowił.
Kupowałem u takiego gościa pod Dąbrową Górniczą a on mówił, że jest bezpośrednim przedstawicielem.
Ogólnei bałagan jak nie wiem co, uważaj.

Skony



Witam,

To co piszesz jest jakieś dziwne ponieważ rozmawiałem z firmą Xcel o tym że chce zobaczyć te ogrodzenia jak wyglądają i dostałem informację że dopiero budują sieć autoryzowanych dystrybutorów swoich ogrodzeń i aktualnie prowadzą sprzedaż w siedzibie swojej firmy oraz jest jeden dystrybutor w Cieszynie z resztą firm trwa negocjacja warunków ale na dzień dzisiejszy można kupić te ogrodzenia tylko w tych dwóch miejscach icon_sad.gif Trochę jest to do bani :/ ponieważ mam kawałek drogi żeby te ogrodzenia zobaczyć. Ale może jak będę mieć czas to tam podjadę.

Podaj namiary na tego niby dystrybutora z dąbrowy górniczej może będę mieć bliżej.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Co to za firma z Dąbrowy Górniczej? Z tego co piszesz to problem jest z tym dystrybutorem bo się spóźnił z dostawą i zły ci rozmiar ogrodzenia dostarczył.

Podaj firmę/dystrybutora żeby inne osoby nie miały problemów z tym sprzedawcą.



A skąd masz pewność że to przedstawiciel jest niesolidny?
Link do komentarza
Cytat

A skąd masz pewność że to przedstawiciel jest niesolidny?



Skony pisał:
"Kupowałem u takiego gościa pod Dąbrową Górniczą a on mówił, że jest bezpośrednim przedstawicielem."

Przecież temu przedstawicielowi chyba nie było na rękę wciskać komuś towaru którego nie zamawiał zwłaszcza że na tym mógł tylko stracić icon_smile.gif, tak to by zrobił zwrot towaru bo chyba wiedział co zamawiał icon_smile.gif

Skony możesz podesłać jakieś zdjęcia jak ten towar się prezentuje w rzeczywistości? Bardzo by mi zależało.
Link do komentarza
Halo,
Szukajac ogrodzenia na googlach, pozniej na allegro rowniez natrafilem na tego xcel'a. Jak narazie malo informacji, ale z tego co widac, ta firma dopiero startuje... co nie zmienia faktu ze oferta jest abrdzo atrakcyjna. Potrzebuje ogrodzic dzialke wokol domu, sprawdzalem rozne oferty, ale nikt nie oferuje ocynku, malowania i takiego wygladu za ok 110zl za metr. Kuty plot u kowala nie wiem czy z 300zl za metr chyci - roznica kolosalna, a jesli chodzi o wyglad, xcel mi bardziej odpowiada. Lubie proste i estetyczne rzeczy. Noi kolejna sprawa, na dzialce mam teren pochyly. Nie wiem jak wam, ale mi kaskady nie odpowiadaja, do tego wszystko trzeba idealnie rozmierzyc. W xcelu moge sobie to wyregulowac bez zbednych zmian (przynajmniej tak pisalo na allegro).
Pozostaje mi tylko zoabczyc to ogrodzenie na zywo, mam nadzieje ze zaniedlugo bede miec kurs na czechy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Podaj namiary na tego niby dystrybutora z dąbrowy górniczej może będę mieć bliżej.
[/quote]

Z tego co wiem to ta firma z Dąbrowy już nie istnieje. Prawdopodobnie się naciąłem na jakiegoś cwaniaczka. Zdarza się.
Pewnie w dużej mierze to przez niego te wszystkie problemy.
Odnośnie samych ogrodzeń to nie mam większych zastrzeżeń. Na razie się spisują OK.
Trochę trudno było mi znaleźć odpowiednią bramę ale prawie się udało.

Skony
Link do komentarza
Cytat

Halo,
Szukajac ogrodzenia na googlach, pozniej na allegro rowniez natrafilem na tego xcel'a. Jak narazie malo informacji, ale z tego co widac, ta firma dopiero startuje... co nie zmienia faktu ze oferta jest abrdzo atrakcyjna. Potrzebuje ogrodzic dzialke wokol domu, sprawdzalem rozne oferty, ale nikt nie oferuje ocynku, malowania i takiego wygladu za ok 110zl za metr. Kuty plot u kowala nie wiem czy z 300zl za metr chyci - roznica kolosalna, a jesli chodzi o wyglad, xcel mi bardziej odpowiada. Lubie proste i estetyczne rzeczy. Noi kolejna sprawa, na dzialce mam teren pochyly. Nie wiem jak wam, ale mi kaskady nie odpowiadaja, do tego wszystko trzeba idealnie rozmierzyc. W xcelu moge sobie to wyregulowac bez zbednych zmian (przynajmniej tak pisalo na allegro).
Pozostaje mi tylko zoabczyc to ogrodzenie na zywo, mam nadzieje ze zaniedlugo bede miec kurs na czechy.

Pozdrawiam



Witam
Tutaj się do końca nie zgodzę, bo ogrodzenie z paneli można spokojnie zrobić z montażem za ok. 100 zł netto co daje jakieś 122 zł /mb.
Ocynk, malowanie - 1,50m wysokości.
Odnośnie pochyłych terenów to rzeczywiście w przypadku ogrodzeń systemowych paneli itp trzeba ustawiac kaskadę, nie wiem jakie inne wyjście można by było zastosować. Excel ma też ogrodzneia na tereny pochyłe ale nie wiem co ładniejsze. Wszystko zależy od gustów.

Pozdrawiam
Skony
Link do komentarza
Mysle ze panele ogrodzeniowe nijak maja sie do tych profilowych (xcel). Nie mowie ze panelwoe sa zle, bo wygladaja bardzo dobrze, ale ja potrzebuje czegos bardziej ozdobnego, eleganckiego - kute odpadaja z powodu zbyt duzych kosztow. Logiczne ze panelowe sa tansze (bo sa z drutu, a nie profili), tak samo jak od panelowych tansza jest siatka... Tutaj chyba przyznasz mi racje skony71 ?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem ogrodzeń firmy Xcel. Jest to nowa firma na Polskim rynku tak piszą na swojej stronie internetowej ale jest ona trochę słaba bo jest bardzo mało informacji i mam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z tą firmą a dokładnie z jej ogrodzeniami?
Jest jeden sprzedawca na aukcji i jego oferta jest bardzo interesująca a zwłaszcza cena.

Co myślicie o tej nowości w ogrodzeniach? A może ktoś już zakupił ogrodzenia z tej firmy i się wypowie?



Witaj, ja od dłuższego czasu szukałam ogrodzenia wokół domu, i trafiłam na ofertę firmy Xcel więc postanowiłam zobaczyć te ogrodzenia na "żywo" więc i podjechaliśmy do firmy która sprzedaje te ogrodzenia i się nie zawiodłam! Ogrodzenia bardzo ładnie się prezentują są solidnie wykonane ( trochę ogrodzeń widziałam i są o wiele lepsze niż od "kowala" ) bardzo dobrze są polakierowane i na dodatek mają bardzo ciekawe rozwiązanie z łączeniem elementów naprawdę widać że ktoś te ogrodzenia bardzo dobrze przemyślał, kolejną ciekawostką są śruby którymi montuje się przęsło do obejm, niby zwykła śrubka która się wkręca śrubokrętem ale potem nie da się jej odkręcić icon_smile.gif niby szczegół ale jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed złodziejami ogrodzeń.
Przy tej jakości i cenie naprawdę opłacał się zakup tych ogrodzeń, naprawdę polecam wszystkim którzy potrzebują nowoczesne ogrodzenie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Skony pisał:
"Kupowałem u takiego gościa pod Dąbrową Górniczą a on mówił, że jest bezpośrednim przedstawicielem."

Przecież temu przedstawicielowi chyba nie było na rękę wciskać komuś towaru którego nie zamawiał zwłaszcza że na tym mógł tylko stracić icon_smile.gif, tak to by zrobił zwrot towaru bo chyba wiedział co zamawiał icon_smile.gif



Jest w tym racja. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mysle ze panele ogrodzeniowe nijak maja sie do tych profilowych (xcel). Nie mowie ze panelwoe sa zle, bo wygladaja bardzo dobrze, ale ja potrzebuje czegos bardziej ozdobnego, eleganckiego - kute odpadaja z powodu zbyt duzych kosztow. Logiczne ze panelowe sa tansze (bo sa z drutu, a nie profili), tak samo jak od panelowych tansza jest siatka... Tutaj chyba przyznasz mi racje skony71 ?



No pewnie że się zgadzam.
Zawsze jest jakieś inne rozwiązanie, ja np. na froncie mam kute ogrodzenie ale cena jest taka, że większośc z nas stac tylko na to, żeby zostawić na froncie coś ładniejszego.
Każdy ma swój gust i nie ma się co z tym spierać. Są nawet osoby, którym podobają się ogrodzenia betonowe. Dla mnie koszmarek ale komuś się może podobać.
Mi panele się sprawują bardzo dobrze. Postawiłem sobie z tyłu i z boków i jestem bardzo zadowolony. Komus sie może nie podoba ale już nic na to nie poradzę.
Teraz wybór ogrodzeń jest tak duży że każdy znajdzie coś dla siebie.

Byc może kiedyś jak będe budował kolejny dom na pewno zrobie to w stylu bardzo nowoczesnym i wtedy ogrodzenie kute nie będzie raczej pasowało. Raczej zainwestuję na froncie w ogrodzenie ze stali nierdzewnej. Wrażenie jest niesamowite ale niestety koszty ogromne.

Pozdrawiam
Skony
Link do komentarza
Witam ponownie.
Wkoncu udalo mi sie zobaczyc na żywo te ogrodzenia. Nadłożyłem kawałek drogi, ale bylo warto. Zrobiłem kilka fotek, aby Wam pokazac jak to wyglada. Zdjecia nie za dobrej jakosci, co spowodowane jest niezbyt duzymi mozliwosciami telefonow.
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka
Brak obrazka

Zdjęcia nie oddają w pełni uroku tych ogrodzen. Mozna powiedziec ze sie w nich zakochalem icon_wink.gif

edited.
skony71 - tak jak mowisz, ogrodzenia panelowe swietnie nadaja sie na tyl lub bok ogrodzenia, jezeli kogos nie puszczaja fundusze.
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie.
Wkoncu udalo mi sie zobaczyc na żywo te ogrodzenia. Nadłożyłem kawałek drogi, ale bylo warto. Zrobiłem kilka fotek, aby Wam pokazac jak to wyglada. Zdjecia nie za dobrej jakosci, co spowodowane jest niezbyt duzymi mozliwosciami telefonow.

Zdjęcia nie oddają w pełni uroku tych ogrodzen. Mozna powiedziec ze sie w nich zakochalem icon_wink.gif

edited.
skony71 - tak jak mowisz, ogrodzenia panelowe swietnie nadaja sie na tyl lub bok ogrodzenia, jezeli kogos nie puszczaja fundusze.



Hej, dzięki za foto, prezentują się bardzo dobrze icon_smile.gif , z tego co wiem to te ogrodzenia mają jakieś innowacyjne łączenia elementów, dzięki którym nie trzeba ich spawać, czy to rozwiązanie jest dobre? Jak jest ze stabilnością tych ogrodzeń? No i jak wygląda "przejście" "tralek" przez belkę poprzeczną jest to dokładnie zrobione?

P.S. Na allegro widziałem podróbkę wzoru firmy Xcel firma sprzedaje to jako "Ogrodzenia Do Składania" (ODS), ale jest to zrobione bardzo "tandetnie" belki wyglądają bardzo niesolidnie i spawy na tralkach trzeba by było szlifować co najgorsze to trzeba te elementy spawać potem galwanizować i malować więc te ogrodzenia są bardzo drogie, wydaje mi się że Xcel jest lepszy od tej firmy z allegro.
Link do komentarza
Oczywiscie ze sprawdzilem stabilnosc ogrodzenia, majac go przed soba icon_wink.gif Jak widac na zdjeciach, ogrodzenie jest w podstawach (betonowych), ale i tak trzymie sie bardzo dobrze. Nic złego nei zauwazyłem, stoi twardo i stabilnie. Nie wiem jak Ci to bardziej sprecyzowac.

Co do laczenia elementow - rzeczywiscie nie ma zadnych spawow, wszystko wyglada estetycznie ( czasem nawet na kutych sa "zlewy" albo widac nieoszlifowane spawy), dodatkowo dziura w ktorej znajduje sie... element pionowy ( tralka) ma gumowy element zabezpieczajacy. Jesli chodzi o estetyke, to XCEL jak dla mnie zajmuje 1st miejsce.

To co wyzej napisalem wskazuje ze ich laczenie sprawuje sie bardzo dobrze. Na minuaturce w ich biurze mozna zobaczyc jak wyglada ten element laczacy. Zaluje ze nie zrobilem mu zdjecia, aby Wam pokazac. W kazdym badz razie rozwiazanie ciekawe i pomyslowe.

bubinek1 - mysle ze najlepszym wyjsciem dla ciebie bedzie zoabcyzc to ogrodzenie na zywo.

ODS - tez obilo sie mi o oczy gdzies na allegro, ale jaki ma sens kupowac elementy po to by potem je pozneij samemu spawac, cynkowac, malowac, rozmierzac itd. Jak dla mnie mija sie to z celem. Jest to zabawa dla prawdziwych zapalencow, posiadajacych spawarki, szlifierki, transport ... i najwazneijsze MASE CZASU. Ja nawet bym sie nad tym nie zastanawial, bo i koszt wyjdzie wyzszy.
Link do komentarza
Cytat

Oczywiscie ze sprawdzilem stabilnosc ogrodzenia, majac go przed soba icon_wink.gif Jak widac na zdjeciach, ogrodzenie jest w podstawach (betonowych), ale i tak trzymie sie bardzo dobrze. Nic złego nei zauwazyłem, stoi twardo i stabilnie. Nie wiem jak Ci to bardziej sprecyzowac.

Co do laczenia elementow - rzeczywiscie nie ma zadnych spawow, wszystko wyglada estetycznie ( czasem nawet na kutych sa "zlewy" albo widac nieoszlifowane spawy), dodatkowo dziura w ktorej znajduje sie... element pionowy ( tralka) ma gumowy element zabezpieczajacy. Jesli chodzi o estetyke, to XCEL jak dla mnie zajmuje 1st miejsce.

To co wyzej napisalem wskazuje ze ich laczenie sprawuje sie bardzo dobrze. Na minuaturce w ich biurze mozna zobaczyc jak wyglada ten element laczacy. Zaluje ze nie zrobilem mu zdjecia, aby Wam pokazac. W kazdym badz razie rozwiazanie ciekawe i pomyslowe.

bubinek1 - mysle ze najlepszym wyjsciem dla ciebie bedzie zoabcyzc to ogrodzenie na zywo.

ODS - tez obilo sie mi o oczy gdzies na allegro, ale jaki ma sens kupowac elementy po to by potem je pozneij samemu spawac, cynkowac, malowac, rozmierzac itd. Jak dla mnie mija sie to z celem. Jest to zabawa dla prawdziwych zapalencow, posiadajacych spawarki, szlifierki, transport ... i najwazneijsze MASE CZASU. Ja nawet bym sie nad tym nie zastanawial, bo i koszt wyjdzie wyzszy.




Dzięki za odpowiedź więc muszę podjechać do tej firmy i dokonać zakupu, bo z tego co większość pisze to te ogrodzenia warto kupić. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

One mi wyglądają na dość niskie. Czy firma ma w ofercie wyższe? Tak do 2m?



Z tego co wiem to niby mają w ofercie wysokości: 1,2 m , 1,4 m , 1,7 m jak doliczymy do tego podmurówkę ~~ 25/30cm to wychodzi nam max 2,0 m. Ja chce kupić 1,4 m bo wyjdzie mi wtedy wysokość 1,7 m i wydaje mi się że jest to wysokość wystarczająca, złodziej jak będzie się chciał dostać to i tak się niestety dostanie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam,
Ogrodzenia są tak fajne jak na zdjęciach. Mysle ze nawet lepiej wygladają w realu. Niedawno bylem obejrzec u dystrybutora ich wystawke... i wyglada R E W E L A C Y J N I E. Ja juz podjalem decyzje, biore XCEL'a jednak w wersji STOWE SERIES. NA zakup zdecyduje sie jak tylko sniegi zejda. Czas oczekiwania jest podobno bardzo krotki, jednak kto wie co bedzie jak zacznie sie sezon.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam,

Od niedawna ogrodzenie XCEL można również zakupić w Piotrkowie Trybunalskim. Ja bylem u tego dystrybutora obejrzeć ten wynalazek, naprawdę wykonanie jest super, a i zostałem obsłużony w bardzo profesjonalny sposób. Chyba się nie obrazi jeśli podam do niego nr tel 606 200 350.
Link do komentarza
Cytat

Tak sobie analizowałem od nich ofertę i nawet jest interesująca, tylko zastanawia mnie jedna kwestia ogrodzenia nie są produkowane w Polsce więc jak jest z ich dostępnością, no i co jeśli będę potrzebować inny wymiar przęsła, poza tym to towar chyba jest ok.

Czekam na odpowiedź.



Z tego co wiem to cały towar mają na stanie magazynowym w PL więc z dostępnością nie ma problemu przynajmniej tak było kilka miesięcy temu, wymiary są standardowe tzn wysokości są tak dopasowane że można zastosować podmurówkę lub nie.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co wiem to cały towar mają na stanie magazynowym w PL więc z dostępnością nie ma problemu przynajmniej tak było kilka miesięcy temu, wymiary są standardowe tzn wysokości są tak dopasowane że można zastosować podmurówkę lub nie.


Ogrodzenia typu XCEL od dawna zanane i popularne na rynku amerykanskim. W Polsce skontaktowalam sie z przedstawicielem firmy--bardzo dobra i profesjonalna obsluga--informatywna, grzeczna i wyczerpujaca odpowiedz z podaniem przedstawiciela kolo Warszawy w Halinowie--a dokladniej Wielgolas Brzezinski. Bede napewno kupowac!!. Polecam to ogrodzenie. pozdowienia, Ela.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

tgvpoznan kupiłeś już to ogrodzenie? Jeśli tak to może napiszesz gdzie jest zamontowane ( chociaż orientacyjnie ) albo fotosy jakieś podeślij bo naprawdę jestem ciekawy jak to ogrodzenie w "realu" wygląda.

Jak co to pisz na PW. icon_smile.gif



Hej, ogrodzenie jest już zamontowane i prezentuje się ok icon_smile.gif zamówiłem od nich bramę dwuskrzydłową i naprawdę prezentuje się bardzo dobrze, widać że jest solidnie zrobiona i jest warta swojej ceny. Ogrodzenie już stoi trochę czasu i z każdym dniem utwierdzam się w tym że był to dobry zakup.

PS. Ostatnio sąsiadowi auto wjechało do ogrodzenia i ma teraz szopki z jego naprawą... uderzenie nie było mocne ale przez to że ogrodzenie było zespawane to kilka słupków jest krzywych... a mogło się to skończyć tylko wymianą jednego przęsła, na szczęście ja mam na strychu kilka pudełek ogrodzeń i śpię spokojnie icon_biggrin.gif

Co do fotek to napisz mi adres @ na PW to podeśle ci zdjęcia, bo niestety ale nie umie tutaj pokazać zdjęć.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...


To nie do końca tak jak piszecie. W Lublinie jest firma Euro-Tech, która też jest dystrybutorem tych ogrodzeń, dają nawet niezłe rabaty jak człowiek ponegocjuje i nie ma znaczenia lokalizacja bo są w stanie wysła towar gdzie chcesz. Jestem z Warszawy i nie było najmniejszego problemu. Jestem mega zadowolona. Znalazłam firmę na miejscu co mi wszystko zamontowała i jest naprawdę nieżle.Są mega gustowne i mam spokój na długie lata bo nie zardzewieją i nie trzeba ich co chwile malowa zeby wygladały.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam, jestem dystrybutorem i montażystą ogrodzeń Xcel. Sprzedaż prowadzę praktycznie na terenie całego kraju, montaż prowadzę głównie na terenie woj. mazowieckiego. Jeśli ktoś jest zainteresowany ogrodzeniami firmy Xcel proszę o kontakt. email: optimaxgk@wp.pl, tel 530-431-752
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem dystrybutorem i montażystą ogrodzeń Xcel. Sprzedaż prowadzę praktycznie na terenie całego kraju, montaż prowadzę głównie na terenie woj. mazowieckiego. Jeśli ktoś jest zainteresowany ogrodzeniami firmy Xcel proszę o kontakt. email: optimaxgk@wp.pl, tel 530-431-752


A można prosić jeszcze o jakąś stronkę www. ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...