Skocz do zawartości

Wylewka na ogrzewaniu podlogowym


Recommended Posts

Cytat

Jestem na etapie ostatniej wylewki. Jaki typ (rodzaj) wylewki zastosowac przy wodnym ogrzewaniu podlogowym? Moze macie jakies doswiadczenia i sugestie.
Pozdrawiam ADARKAR


Cze
ja też właśnie będę na tym etapie za jakiś tydzień.
Oczytałam się o wylewkach gipsowych - anhydrytowych, które się szybciej nagrzewają itd...
Znajomi mówią że u jednych zwykła cementowa, u drugich plastyfikatora dodawali i tyle. Kurcze za te wylewki przy 60 m2 to mnie pociągnie bo Knauf za worek to jakieś 30 zetów, a na m2 wchodzą trzy! Dzisiaj mi gość wycenił 100 zł za m2 netto więc chyba ze zwykłą cementową.

Doradźcie czy warto.
Link do komentarza
W poradnikach Kisana i innych producentow systemow ogrzewania podlogowego podano ze wylewka do podlogowki powinna zostac wykonana z jastrychu. Gdy bylem na instruktarzu u Kisana prowadzacy jak i bioracy udzial na zadane przeze mnie pytanie czy moze zostac wykonana z miksokreta tzw wylewka sucha powiedzieli ze nie ma sprawy ze czesto sie tak praktykuje.
Stad moje pytanie.
Do tej pory staralem sie stosowac do porad umieszczonych w roznych poradnikach i ksiazkach gdyz wiedza tam zawarta stanowila przewaznie zbior doswiadczen wykonawcow.
A teraz mam dylemat ale skoro pani pisze ze wylewki z miksokreta sa tak drogie to jednak chyba zdecyduje sie na wylewke tradycyjna jastrychowa o parametrach podanych w poradnikach.
Pozdrawiam ADARKAR
Link do komentarza
Cytat

... Dzisiaj mi gość wycenił 100 zł za m2 netto więc chyba ze zwykłą cementową.

Doradźcie czy warto.



Jeśli taka cena to nie wiem skąd-Chyba na pewno nie "zwykłą cementową" - chyba ze złota!!!

Cytat

A teraz mam dylemat ale skoro pani pisze ze wylewki z miksokreta sa tak drogie to jednak chyba zdecyduje sie na wylewke tradycyjna jastrychowa o parametrach podanych w poradnikach.
Pozdrawiam ADARKAR


Koszt wykonania samej wylewki miksokret to 35 pln/m2 (piasek, cement,woda, zbrojenie rozproszone pcv), robocizna (wykonanie wylewki, rozłożenie folii i styropianu). Grubość wylewki 4-8 cm.
Jeśli sprawna ekipa to w jeden dzień robią 120-150 m2 spokojnie. Potem tylko odczekać aż wyschnie , ale przy obecnej pogodzie to max 2 tyg (do wilgotności układania płytek).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...