Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam stary jednorodzinny dom, w dwóch pokojach pojawiają się wilgotne plamy na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach, podczas deszczu się nasilają. Gdy na jednej ścianie usunąłem tynk to mur z cegieł był suchy. Po ponownym otynkowaniu plamy znowu zaczeły sie na nowo pokazywać. Pokoje nie są podpiwniczone. Jaki jest najlepszy, najtańszy i do wykonania samemu sposób osuszenia.
Link do komentarza
Cytat

Mam stary jednorodzinny dom, w dwóch pokojach pojawiają się wilgotne plamy na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach, podczas deszczu się nasilają. Gdy na jednej ścianie usunąłem tynk to mur z cegieł był suchy. Po ponownym otynkowaniu plamy znowu zaczeły sie na nowo pokazywać. Pokoje nie są podpiwniczone. Jaki jest najlepszy, najtańszy i do wykonania samemu sposób osuszenia.



Czy uda się osuszyć dom metodą Adama Słodowego? Nie wiem. Na wszelki wypadek podsyłam stronkę do lektury.
www.technologie-budowlane.com/Osuszanie_murow_i_budynkow-a-51-_9-.html
Są i inne metody. Tylko na wszystkie potrzeba kasy.
Link do komentarza
Cytat

Mam stary jednorodzinny dom, w dwóch pokojach pojawiają się wilgotne plamy na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach, podczas deszczu się nasilają. Gdy na jednej ścianie usunąłem tynk to mur z cegieł był suchy. Po ponownym otynkowaniu plamy znowu zaczeły sie na nowo pokazywać. Pokoje nie są podpiwniczone. Jaki jest najlepszy, najtańszy i do wykonania samemu sposób osuszenia.


Tak jak to opisałeś to /mur z cegieł był suchy/to co tu osuszać?Znajdż przyczynę powstawania plam.Zacieki z dachu?Dziurawa rynna?Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam stary jednorodzinny dom, w dwóch pokojach pojawiają się wilgotne plamy na zewnętrznych i wewnętrznych ścianach, podczas deszczu się nasilają. Gdy na jednej ścianie usunąłem tynk to mur z cegieł był suchy. Po ponownym otynkowaniu plamy znowu zaczeły sie na nowo pokazywać. Pokoje nie są podpiwniczone. Jaki jest najlepszy, najtańszy i do wykonania samemu sposób osuszenia.



Nie napisałeś gdzie na scianie konkretnie pojawiają się plamy (u dołu czy u góry)?
Jeśli na dole, to może brak izolacji, jeśli u góry, może brak wentylacji.
Jeśi w czasie deszczu - może akurat gdzieś woda dostaje sie na powięrzchnie tynku bezpośrednio (ale wtedy widać zaciek raczej, a nie okrągłe plamy).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...