Skocz do zawartości

gonty bitumiczne


Gość

Recommended Posts

  • 5 miesiące temu...
JESLI CHODZI O ESTETYKE KAZDY RODZAJ MATERIAŁU ZA WYJĄTKIEM PAPY JEST BARDZO DOBRY, JESLI CHODZI O CIEZAR POKRYCIA TO GONTY I BLACHA SĄ ZALECANE NA DACHY O LEKKICH KONSTRUKCJACH. JEŚLI CHODZI O CENE KAZDY Z MATERIAŁOW JEST W CENIE 20-30 ZŁ . JEDNAKZE PRZY CALOSCI DACHU NAJTANIEJ WYCHODZĄ GONTY GDYŻ OPROCZ OBRÓBEK BLACHARSKICH NIE MA PRAKTYCZNIE WIEKSZYCH KOSZTOW DO DACHOWKI DOCHODZA FOLIA , LATY, GĄSIORY , TASMY ITD. DO BLACHY ROWNIEZ .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Faktycznie kryjac gontami jest malo strat materialu. Do tego latwo sie go kladzie, mozna to robic nawet samemu. Jako podklad najlepsze sa waskie deski z wpustami (nie ma pofalowanej puzniej powierzni). Polecam gont dobrej firmy, z duza powierzchnia spodnia pokrtyta lepikiem, z wzorem cieniowanym, dajacym efekt 3wymiarowy. Warto dac pape podkladowa, chocby na osnowie papierowej (tansza). Sam mam gont od kilku lat i zero problemow. Oczywiscie gdybym mial inna/wieksza nosnosc dachu pewnie pomyslalbym o dachowkach,
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Faktycznie kryjac gontami jest malo strat materialu. Do tego latwo sie go kladzie, mozna to robic nawet samemu. Jako podklad najlepsze sa waskie deski z wpustami (nie ma  pofalowanej puzniej powierzni). Polecam gont dobrej firmy, z duza powierzchnia spodnia pokrtyta lepikiem, z wzorem cieniowanym, dajacym efekt 3wymiarowy. Warto dac pape podkladowa, chocby na osnowie papierowej (tansza). Sam mam gont od kilku lat i zero problemow. Oczywiscie gdybym mial inna/wieksza nosnosc dachu pewnie pomyslalbym o dachowkach,



Mam gont na dachu. Uważam że jest fajny. Tym bardziej że ocieplenie mam na stropie i pełne deskowanie troche izoluje poddasze.
Polecam ten materiał. "Wisi" już 5 lat icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie neguję zalet gontów bitumicznych takich jak cena wyjściowa (chociaż dobrej jakości gonty wcale nie są tanie) łatwośc układania, lekka konstrukcja dachu
Do ceny gontów należy jednak dodać koszt papy podkładowej , pełne deskowanie lub płyty OSB.
Przy szczelnym pokryciu dachu gontem i papą podkłądową konieczne jest wykończenie szczeliny dylatacyjnej pomiędzy wełną osłoniętą folią wiatroizolacyjną a pełnym deskowaniem
Gonty bitumiczne na połaciach od strony pólnocnej mają tendencję do zielenienia (mchy, algi)
Żywotność gontów jest mniejsza od dachówki
Link do komentarza
Zapraszamy do przeczytania raportu Budujemy Dom na temat pokryć dachowych w numerze 04/05.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/24/

Fragment artykułu pt. "Więcej niż papa" z BD 04/05
Główne zalety dachowych pokryć bitumicznych, to niewielki ciężar, dobra hydroizolacyjność oraz elastyczność sprawiająca, że materiały te łatwo dopasowują się do wszelkich nierówności podłoża. Ich atrakcyjność podnosi również stosunkowo niewysoka cena, a także – minimalna ilość odpadów, zapewniająca wysoką efektywność krycia. Ofertę pokryć o rodowodzie papowym wzbogacają nowoczesne dachówki i gonty bitumiczne, dostępne w rozmaitych kształtach i bogatej gamie kolorystycznej.
https://budujemydom.pl/bd/artykuly/353/
Link do komentarza
Chyba coś nie tak z DACH BUDem wszystkie szczanujące się firmy produkujące gonty bitumicznę, produkują wywiewniki ,kalenice pasy startowe , uszczelniające i wszystkie elementy z tworzyw i nie wyobrażm sobie odróbek blacharskich na tego typu dachu. Mam nadzieję, że to jakieś przejęzyczenie.
Link do komentarza
Cytat

Cytat

... ocieplenie mam na stropie i pełne deskowanie troche izoluje poddasze.
Polecam ten materiał. "Wisi" już 5 lat icon_smile.gif



Jak wykonane jest to ocieplenie ?, ja zastosowalem ekologiczne - Ekofiber,


Moje ocieplenie to wełna mineralna pomiedzy belkami.
Zamierzam dodatkowo w poprzek ułozyć 5-10 cm wełny.
Link do komentarza
Cytat

Nie neguję zalet gontów bitumicznych takich jak cena wyjściowa (chociaż dobrej jakości gonty wcale nie są tanie) łatwośc układania, lekka konstrukcja dachu  
Do ceny gontów należy jednak dodać koszt papy podkładowej , pełne deskowanie lub płyty OSB.  
Przy szczelnym pokryciu dachu gontem i papą podkłądową konieczne jest wykończenie szczeliny dylatacyjnej pomiędzy wełną osłoniętą  folią wiatroizolacyjną a pełnym deskowaniem  
Gonty bitumiczne na połaciach od strony pólnocnej mają tendencję do zielenienia (mchy, algi)  
Żywotność gontów jest mniejsza od dachówki


Zywotnośc określana jest na ok. 30 lat. Nakłada się nowe gonty na starą warstwę (dach robi się cieplejszy ?)
U mnie gdy poddasze jest nieuzytkowe po pełnym deskowaniem nic nie ma - a wiatr nie chula na poddaszu .... moge tam składować różne graty.
Do waznych zalet zaliczyłbym niewielką szansę na spieprzenie takiego dachu. Nie słyszałem aby komuś to przeciekało po kilku latach.
A z dachówkami bywa różnie , nie mówiac juz o blachodachówce
Mech u mnie zaczyna się pojawiać TYLKO za kominem (północna strona). Jesli bedzie on od południowej strony .... to można o nim zapomnieć
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Cytat

... ocieplenie mam na stropie i pełne deskowanie troche izoluje poddasze.
Polecam ten materiał. "Wisi" już 5 lat icon_smile.gif



Jak wykonane jest to ocieplenie ?, ja zastosowalem ekologiczne - Ekofiber,



Wełna mineralna powkładana jest pomiedzy belki stropowe. OK. 15 cm.
Zastanawiam się nad położeniem jeszcze conajmniej 10 cm (w poprzek). Ale dach mam kratownicowy i wcale to takie łatwie nie będzie - tym bardziej że wtedy zakryję sobie belki stropowie i będzie ciężko chodzic po poddaszu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...