Skocz do zawartości

a tak naprawdę...


Recommended Posts

Jestem na etapie załatwiania zezwolenia na budowę i oczywiście namiętnie czytam różne pisma fachowe, zachwycam się nowościami, już byłam w firmie instalującej rekuperatory / na wstępie zaproponowali projekt za 2000tys.zł/, ale od niedawna pracuję w biurze dużej firmy budowlanej i uważnie słucham prawdziwych fachowców, którzy sprowadzają mnie na ziemię twierdząc, że wszystkie artykuły zachwalające te nowinki są sponsorowane przez firmy, które je produkują, sprowadzają bądź instalują i nie w ich interesie jest podawanie "skutków ubocznych" jak niewykorzystanie w okresie jesienno-wiosennym, potrzeba klimatyzatora w lecie, zawilgocenie przewodów a z tym rozwój pleśni, koszty stałe- wymiana filtrów, okresowe czyszczenie kanałów w domu i zewnętrznych, prąd itp. Przyznaję że teraz mam wiele wątpliwości, podobnie jak z odkurzaczem centralnym. Mogę prosić prawdziwych fachowców i osoby posiadające dłużej te urządzenia o wszystkie "za i przeciw"?
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie załatwiania zezwolenia na budowę i oczywiście namiętnie czytam różne pisma fachowe, zachwycam się nowościami, już byłam w firmie instalującej rekuperatory / na wstępie zaproponowali projekt za 2000tys.zł/, ale od niedawna pracuję w biurze dużej firmy budowlanej i uważnie słucham prawdziwych fachowców, którzy sprowadzają mnie na ziemię twierdząc, że wszystkie artykuły zachwalające te nowinki są sponsorowane przez firmy, które je produkują, sprowadzają bądź instalują i nie w ich interesie jest podawanie "skutków ubocznych" jak niewykorzystanie w okresie jesienno-wiosennym, potrzeba klimatyzatora w lecie, zawilgocenie przewodów a z tym rozwój pleśni, koszty stałe- wymiana filtrów, okresowe czyszczenie kanałów w domu i zewnętrznych, prąd itp. Przyznaję że teraz mam wiele wątpliwości, podobnie jak z odkurzaczem centralnym. Mogę prosić prawdziwych fachowców i osoby posiadające dłużej te urządzenia o wszystkie "za i przeciw"?



Zapomniałam o najważniejszym- w firmie instalującej rekuperatory stwierdzili,że dużo oszczędzę, bo przy wentylacji mechanicznej nie potrzeba stawiać kominów wentylacyjnych; a jak je później dobudować gdy to cudo sie nie sprawdzi albo popsuje, albo na stare lata przy miernej emeryturze nie będzie mnie stać na jego konserwację?
Link do komentarza
...a Polacy tylko wode pija o gorki kiszone jedza!!!!!!!!!!
Taki sam stereotyp jak z wentylacja. Bedzie Cie stac na emeryturze na kominiarza? Kominy tez trzeba konserwowac, a czy bedziesz mial kase na ogrzewanie zima z tej emeryturki?
To jest nonsens,nie mozesz w takich kategoriach rozpatrywac, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla oplaca sie w kazdym wieku icon_smile.gif
Zima oszczedzasz na ogrzewaniu a latem, gdy zrobisz GWC masz i "klime"
w dzisiejszych czasach chyba juz nie powinno sie zastanawiac, jedyny szkopul czy masz dodatkowa kase na to. Wyrzucajac kominy grawitacyjnej oszczedzisz pieniadze,pojda one na instalacje ale chyba mimo to ze 2-3k trzeba dolozyc (doliczajac GWC to dodatkowo z 5k dokladamy). Koszt samego utrzymnia nie jest juz wysoki, maly domek to pewnie rzedu 10-15 PLN na m-c za prad a filtry tez nie sa drogie. Oczywiscie ze wychodzi drozej niz 0 PLN,ale ta roznica zniweluje sie zima i okazuje sie ze w rozliczeniu koncowym oszczedzasz i masz jeszcze chlodzenie latem icon_smile.gif
Pzdr.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jestem na etapie załatwiania zezwolenia na budowę i oczywiście namiętnie czytam różne pisma fachowe, zachwycam się nowościami, już byłam w firmie instalującej rekuperatory / na wstępie zaproponowali projekt za 2000tys.zł/, ale od niedawna pracuję w biurze dużej firmy budowlanej i uważnie słucham prawdziwych fachowców, którzy sprowadzają mnie na ziemię twierdząc, że wszystkie artykuły zachwalające te nowinki są sponsorowane przez firmy, które je produkują, sprowadzają bądź instalują i nie w ich interesie jest podawanie "skutków ubocznych" jak niewykorzystanie w okresie jesienno-wiosennym, potrzeba klimatyzatora w lecie, zawilgocenie przewodów a z tym rozwój pleśni, koszty stałe- wymiana filtrów, okresowe czyszczenie kanałów w domu i zewnętrznych, prąd itp. Przyznaję że teraz mam wiele wątpliwości, podobnie jak z odkurzaczem centralnym. Mogę prosić prawdziwych fachowców i osoby posiadające dłużej te urządzenia o wszystkie "za i przeciw"?



Nie bardzo rozumiem co znaczy "niewykorzystanie w okresie jesienno-wiosennym" i "potrzeba klimatyzatora w lecie"? Czemu dom z wentylacją mechaniczną ma potrzebować klimatyzacji a z went. grawitacyjną nie?
No i przede wszystkim wentylacja mech. nie musi oznaczać wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacją). Wentylacja grawitacyjna jest przy tym często nie wydolna w domach jednorodzinnych, stąd zainteresowanie mechaniczną (choćby tylko wyciągową).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...