Skocz do zawartości

Poddasze, co z pozwoleniem?


Recommended Posts

Witam
Posiadam dom (rodzice właściwie) parterowy z płaskim dachem. Chciałbym razem z kobietą, wybudować poddasze mieszkalne (ewentualnie piętro) z dachem zapewne dwuspadowym. Oczywiście dla nas. Sąsiad mieszka ponad domem co widać na obrazku poniżej. Tak jakby jego dom, fundamenty posiadał na wysokości dachu mojego domu. Jak stoję na dachu to na wysokości jego parteru. Dzieli nas mur. A mój dom krawędź ma około metra od granicy jego posesji, on z kolei od granicy swojej posesji jest około 5 metrów, lub nieco więcej. Jest to dla mnie i dla mojej drugiej połówki bardzo ważne, bo chcemy mieć swój kąt, ale czy jest możliwość jego niezgody na to? Acha, sąsiad ma dom jednopiętrowy. Może się nie zgodzić i zepsuć wszystkie plany?
Oto rzut boczny:
9fc6e173ea772ebdm.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam
Posiadam dom (rodzice właściwie) parterowy z płaskim dachem. Chciałbym razem z kobietą, wybudować poddasze mieszkalne (ewentualnie piętro) z dachem zapewne dwuspadowym. Oczywiście dla nas. Sąsiad mieszka ponad domem co widać na obrazku poniżej. Tak jakby jego dom, fundamenty posiadał na wysokości dachu mojego domu. Jak stoję na dachu to na wysokości jego parteru. Dzieli nas mur. A mój dom krawędź ma około metra od granicy jego posesji, on z kolei od granicy swojej posesji jest około 5 metrów, lub nieco więcej. Jest to dla mnie i dla mojej drugiej połówki bardzo ważne, bo chcemy mieć swój kąt, ale czy jest możliwość jego niezgody na to? Acha, sąsiad ma dom jednopiętrowy. Może się nie zgodzić i zepsuć wszystkie plany?
Oto rzut boczny:
9fc6e173ea772ebdm.jpg



Nawet jeśli nie zepsuje planów może zatruć życie. Ze schematu wynika że pomiędzy ścianą jego domu a płaskim dachem waszego jest kawałek ziemi o szerokości mniejszej niż wasz dom. To planowane poddasze zabierze mu światło i z okien będzie widział ścianę poddasza i dach. To powód do kłótni. Najlepiej byłoby kupić dom od niego icon_biggrin.gif. A czy może zablokować budowę nie udzielając zgody? Mam nadzieję że nie może. Ziemia jest wasza, dom też więc niby czemu miałby mieć prawo rządzić się nie na swojej posesji? Ale to jest takie twierdzenie na czuja. Ktoś to pewnie za chwilę potwierdzi albo powie że nie mam racji bo są przepisy takie lub inne które te sprawy regulująicon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...