Skocz do zawartości

PILNE - Podłoga pływająca


Recommended Posts

Jestem w trakcie realizacji kolejnej warstwy podłogi na stropie drewnianym belkowym. Aktualnie mam polozona plyte OSB gr 22. mm bezposrednio na belkach stropowych o rozstawie 50 cm. Na niej bedzie styropian akustyczny Superakustic Termo D Termoorganiki o grubosci 22 mm a na nim plyty wiorowe V-100 na pioro wpust odseparowane od scian aby uzyskac podloge plywajaca. Czy plyty wiorowe nalezy ze soba skleic ?
Link do komentarza
Cytat

Jestem w trakcie realizacji kolejnej warstwy podłogi na stropie drewnianym belkowym. Aktualnie mam polozona plyte OSB gr 22. mm bezposrednio na belkach stropowych o rozstawie 50 cm. Na niej bedzie styropian akustyczny Superakustic Termo D Termoorganiki o grubosci 22 mm a na nim plyty wiorowe V-100 na pioro wpust odseparowane od scian aby uzyskac podloge plywajaca. Czy plyty wiorowe nalezy ze soba skleic ?


Tak ,nakładając klej na dolną pow wpustu i górną pióra. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pierwszy raz słyszę o podłodze pływającej. Czy to co napisał andi76 rozpoczynając temat to wszytko co trzeba wiedzieć o tym typie podłogi?


Podłoga pływająca to taka która jest wykonana na elastycznym podkładzie np styropianie i nie styka się ze ścianami/pozostawione szczeliny 10-15mm/.Zawsze można wiedzieć więcej.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Układanie styropianu akustycznego pod płytami wiórowymi nie ma sensu, gdyż efekt wyciszenia uzyskuje się jedynie po jego dociśnięciu ciężką wylewka betonową o grubości co najmniej 4 cm. Lepiej zastosować twardą wełnę mineralną i przykryć płytami gipsowo-włóknowymi gr . 25 mm łączonymi na zakład. Rozwiązanie trochę droższe, ale pewniejsze - w razie zamoczenia płyta g-w nie puchnie - w przeciwieństwie do płyty wiórowej.
Link do komentarza
Szanowna Redakcjo, dziekuje za odpowiedz... szkoda ze odczytalem ja tak pozno bo polowa podlogi zostala juz wykonana na bazie styropianu akustycznego i plyty wiorowej i faktycznie na te chwile nie widac zadnej roznicy akustycznej miedzy odglosami krokow po plycie OSB na belkach stropowych a na plycie wiorowej. Czy w tej sytuacji mozna bedzie jeszcze cokolwiek zrobic ? Czy dobry podklad pod panele moze czesciowo rozwiazac problem ?
Czy problem z wilgocia mozna rozwiazac przez polozenie na plycie wiorowej folii budowlanej ? Od dolu bede mial sufit podwieszany z folia paraizolacyjna.
Link do komentarza
Z pewnością ułożenie podkładu pod panelami z płyt "akustycznych" z miękkiej płyty pilśniowej nieco wyciszy odgłosy kroków podniesie jednak poziom podłogi o 1 - 1,5 cm. Pod tą izolacja należy ułożyć folię budowlaną zapobiegającą przenikaniu wody w niższe warstwy podłogowe. Natomiast nie wolno układać folii paroszczelnej na suficie, gdyż uniemożliwi to odparowanie wilgoci z warstw podpodłogowych.
Link do komentarza
Dziekuje za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie. Czy plyty wiorowe ukladane aktualnie na styropianie maja scisle przylegac do paskow brzegowych styropianu przy scianach czy tez nalezy jeszcze dodatkowo zachowac jakis odstep
w razie ewentualnego zawilgocenia plyt ? Czy mozliwe byloby zastosowanie foli paroizolacyjnej w warstwie sufitu podwieszanego i folii paroprzepuszczalnej pod panelami ?
Link do komentarza
Styropian na krawędzi płyt wiórowych nie jest potrzebny - wystarczy pozostawić szczelinę szerokości 1 - 1,5 cm, a panele ułożyć z takim samym odstępem od ścian. Ułożenie folii paroprzepuszczalnej pod panelami niczego nie zmienia, bo niżej położone warstwy podłogowe są prawie paroszczelne. Wystarczy szczelne ułożenie folii izolacyjnej na płytach, żeby zabezpieczyć je przed ewentualnym wnikaniem wody rozlanej na powierzchni.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dzieki za odpowiedz. A jakiego kleju najlepiej uzyc aby nie wchodzil w reakcje
ze styropianem, ktory bedzie bezposrednio pod plytami wiorowymi ?




Ogólnie styropian na rozpuszczalniki benzynopodobne i materiały go zawierające - np na lepi na zimno.
Pary tych rozcieńczalników też mogą naruszyć styropian.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...