Skocz do zawartości

Jaki kominek z płaszczem wodnym?


Gość

Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Mam bardzo duży problem z wyborem marki kominka z płaszczem wodnym. Zupełnie nie znam się na tym. Czy możecie udzielić mi fachowej porady, na co zwracać uwagę?


Witam.Wjakim celu chcesz instalować kominek z płaszczem?Efektywność grzewcza w stosunku do nakładów jest żadna.
Tańsze rozwiązanie to rozprowadzenie grawitacyjno-nadmuchowe powietrza.Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Żaden. Jest to "produkowanie" kotłowni w pomieszczeniach mieszkalnych.
Kominek z płaszczem wodnym jest kotłem, więc może być instalowany w pomieszczeniu technicznym, lub kotłowni - NIGDY w mieszkaniu


kto powiedział ze nie w mieszkaniu ?
gdzie masz taki paragraf?
moze byc w pokoju w którym nie spimy i nie przebywamy w nocy
np piecokuchnie montowane w kuchniach to co w garażu ma gotowac babka obiad?
czy w kotłowni ?
Link do komentarza
Cytat

Żaden. Jest to "produkowanie" kotłowni w pomieszczeniach mieszkalnych.
Kominek z płaszczem wodnym jest kotłem, więc może być instalowany w pomieszczeniu technicznym, lub kotłowni - NIGDY w mieszkaniu

Widziałeś taki kominek zainstalowany w pomieszczeniu technicznym ? Ja NIGDY ?
Jestem również przeciwnikiem instalowania kominka jako źródła ogrzewania.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 6 miesiące temu...
Cytat

I ja tez mam to cudo,Akant 18kW na powierzchnie 160m2,polaczylem z gazowym kotlem DE Dietrich(oferta specjalna Makrotermu zreszta).Czy dobrze wybralem-zycie zweryfikuje...Pozdrawiam




rijswijker- powiedz i jak to wyszłow zimę...........grzałeś i tym i tym........???

jakie wychodziły rachunki,

czy jesteś zadowolony......??



dzięki za odp.
Link do komentarza
Cytat

rijswijker- powiedz i jak to wyszłow zimę...........grzałeś i tym i tym........???

jakie wychodziły rachunki,

czy jesteś zadowolony......??



dzięki za odp.



witam,nie pomoge bo nie grzalem,stalo rozgrzebane,na szczescie zdazylem uszczelnic(ocieplic)poddasze wiec nic sie nie dzialo tym bardziej ze system grzewczy jeszcze nie byl zalany...zapytaj za rok to pomoge...
Link do komentarza
Cytat

witam,nie pomoge bo nie grzalem,stalo rozgrzebane,na szczescie zdazylem uszczelnic(ocieplic)poddasze wiec nic sie nie dzialo tym bardziej ze system grzewczy jeszcze nie byl zalany...zapytaj za rok to pomoge...




ZAPYTAM NA PEWNO, ZALEŻY MI NA ODPOWIEDZI- JAK TEN SYSTEM CHODZI, KOMINEK Z PW I KOCIOŁ GAZOWY

A MOŻESZ CHOCIAŻ POWIEDZIEĆ JAKI KOSZT INSTALACJI TYCH DWÓCH SYSTEMÓW.......??
Link do komentarza
Cytat

ZAPYTAM NA PEWNO, ZALEŻY MI NA ODPOWIEDZI- JAK TEN SYSTEM CHODZI, KOMINEK Z PW I KOCIOŁ GAZOWY

A MOŻESZ CHOCIAŻ POWIEDZIEĆ JAKI KOSZT INSTALACJI TYCH DWÓCH SYSTEMÓW.......??



Witam,jesli pytasz o ceny to znowu nie za bardzo dokladnie moge odpowiedziec bo caly dom (hydraulika i ogrzewanie)robil jeden wykonawca ktory mial spore rabaty u posrednika wiec ja placilem za calosc,graty plus robocizna ale wiem ze kominek ze sterownikiem,szyba antybrudzaca,rurami i kolanem polaczajacym z kominem;kociol gazowy(kondensat jednofunkcyjny De Dietrich)ze sterownikiem;zbiornik na wode 300L;ustrojstwo ktore wszystko ze soba spina i zarzadza priorytetami,wyszlo mnie okolo 12000zl,w moim przypadku warto bylo brac przez wykonawce od posrednika ktory sprzedaje kominki Makroterm poniewaz montowal juz kilka takich zestawow i jest dla nich odpowiednio "obrotny".Teraz chwila szczerosci,osobiscie nie moge sie doczekac kiedy to ustrojstwo uruchomie poniewaz kilku poprzednich klientow mojego hydraulika super sobie zachwalaja takie rozwiazanie.Wiadomo,ze kominek z plaszczem=wiecej pracy,ale ludzie ktorzy pisza ze to porazka po prostu slabo sa przez zycie obdarowani checia posiadania wlasnego domu...Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,jesli pytasz o ceny to znowu nie za bardzo dokladnie moge odpowiedziec bo caly dom (hydraulika i ogrzewanie)robil jeden wykonawca ktory mial spore rabaty u posrednika wiec ja placilem za calosc,graty plus robocizna ale wiem ze kominek ze sterownikiem,szyba antybrudzaca,rurami i kolanem polaczajacym z kominem;kociol gazowy(kondensat jednofunkcyjny De Dietrich)ze sterownikiem;zbiornik na wode 300L;ustrojstwo ktore wszystko ze soba spina i zarzadza priorytetami,wyszlo mnie okolo 12000zl,w moim przypadku warto bylo brac przez wykonawce od posrednika ktory sprzedaje kominki Makroterm poniewaz montowal juz kilka takich zestawow i jest dla nich odpowiednio "obrotny".Teraz chwila szczerosci,osobiscie nie moge sie doczekac kiedy to ustrojstwo uruchomie poniewaz kilku poprzednich klientow mojego hydraulika super sobie zachwalaja takie rozwiazanie.Wiadomo,ze kominek z plaszczem=wiecej pracy,ale ludzie ktorzy pisza ze to porazka po prostu slabo sa przez zycie obdarowani checia posiadania wlasnego domu...Pozdrawiam




O to będę się Ciebie pytał po kolejnym sezonie jak to wszystko chodzi !!!!


Jednego jestem pewien- Ci co piszą że Kominek z PW- to kotłownia w salonie- nie mają tego zastosowania, tylko mają grawitacyjny zwykły kominek.
DLATEGO KRYTYKUJĄ KOMINEK Z PW !!!!

Mam znajomego co ma gaz i kominek z DGP - i powiedział mi po zimie , że żałuje że nie zrobił z Płaszczem wodnym, gdyż i tak pali w kominku i tak, przy minusowej temperaturze, a z płaszczem - miałby ciepełko z kaloryfera, a tak ma nierównomierne z kratek.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

O to będę się Ciebie pytał po kolejnym sezonie jak to wszystko chodzi !!!!


Jednego jestem pewien- Ci co piszą że Kominek z PW- to kotłownia w salonie- nie mają tego zastosowania, tylko mają grawitacyjny zwykły kominek.
DLATEGO KRYTYKUJĄ KOMINEK Z PW !!!!

Mam znajomego co ma gaz i kominek z DGP - i powiedział mi po zimie , że żałuje że nie zrobił z Płaszczem wodnym, gdyż i tak pali w kominku i tak, przy minusowej temperaturze, a z płaszczem - miałby ciepełko z kaloryfera, a tak ma nierównomierne z kratek.


Dokładnie, zgadzam się w pełni. Użytkuję wkład z płaszczem wodnym od 3 lat, paliłem od stanu surowego zamkniętego, kiedy nie było jeszcze ocieplenia zewnętrznego. Gaz by mnie zeżarł tak jak mojego brata, który się ze mną spierał. W tym roku też zamontował, taki sam tylko mniejszą moc, bo ma mniejszą chałupę. Mam kominek Byrski 20 kW bufor 1000 l, więc ciepła woda też jest z kominka. Ogrzewam 200 mkW a gazu wogóle nie włanczam. Naprawdę polecam, brat ma Byrskiego 14 kW na powierzchnię 150 mkW. Ogrzewanie i ciepła woda w tym roku kosztowało mnie 1500 zł od września (sporadycznie ) do kwietnia
Link do komentarza
Cytat



Właśnie tego chciałem uniknąć konkretnie gmatwaniny rurek. icon_eek.gif
Swego czasu mój brat chciał zrobić taki kominek ale ostatnio o nim nie mówi, wnioskuję ze się rozmyślił.



Brawo"autorushd"typowo polskie,ja nie mam-wiec na pewno jest ...be... albo lepiej ...fuj...,a jak nie rozumiesz "gmatwaniny"rurek i jej zasadnosci potwierdzonej ekonomicznym rachunkiem to nie zasmiecaj watku swoimi WTYKAMI.

Do szczupak,buduje na pomorzu srodkowym,ekipe mam niezbyt rozreklamowana bo nie wiem czy jest im to potrzebne,wspolpracuja ze znanym na moim terenie salonem kominkow,ktory jednoczesnie handluje solarami,pompami ciepla itd...

pozdrawiam

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

ojj nie zgodzę się, to bardzo dobra marka, a fakt jego popularności w branży świadczy raczej na korzyść


Makroterm chyba był pierwszy na naszym rynku i stąd jego popularność. Lechma jest też bardzo dobry. Kolega ma taki u siebie ale traktuje go jako rezerwowe źródło ogrzewania. Ja ma dom piętrowy o pow.130m2 i też przygotowałem całą instalację pod kominek z płaszczem wodnym. Tak się jednak złożyło, że kupiłem zwykły wkład 14KW. Kominek mam zlokalizowany na dole w salonie zaraz przy klatce schodowej. Idealne położenie. Jak w nim napalę to mam ciepło zarówno na dole jak i na górze. A jak w nocy zgaśnie to załącza się gazówka i nie trzeba go pilnować. Na sezon wystarcza mi 10 kubików dębiny a zużycie gazu jest minimalnie większe. Koszt ogrzewania tej zimy ( a była ostra) to 2800zł.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam.Wjakim celu chcesz instalować kominek z płaszczem?Efektywność grzewcza w stosunku do nakładów jest żadna.
Tańsze rozwiązanie to rozprowadzenie grawitacyjno-nadmuchowe powietrza.Pozdrawiam.



Może i tańsze w realizacji, ale w praktyce mało efektywne, efektowne i ma wiele poważnych wad.


Cytat

Mąż mówi, że kominek z płaszczem połączony z ogrzewaniem gazowym to taka oszczędność jak jazda na drugi koniec miasta po piwo tańsze o 50 gr jak można za rogiem kupić. icon_biggrin.gif



Drewno opałowe jest w tym momencie najtańszym paliwem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...