Skocz do zawartości

Malowanie domu drewnianego z zewnątrz


Recommended Posts

Mam taki problem chce pomalowac dom drewniany z zewnątrz tylko zeby to zrobic musze zedrzec stara farbę. Słyszałem o takim sorodku dzieki któremu po nasaczeniu momalowanego drewna farba sama odejdzie ponoc wystarczy ja zmyc kerszerem. Jak macie jakis dobry sposób na to i w miare szybki lub jezeli znacie en srodek to prosze o nazwe jego
Link do komentarza
Cytat

wystarczy zeby chociac czesc farby zeszlo to juz bedzie duza pomoc zna ktos taki srodek zeby albo sposób zeby farba odeszła


Kiedyś ojciec czyścił okna i kupił jakiś środek ale to słabo działało.Wiem że dał sobie spokój i opalił farbę małym palnikiem ,póżniej przeszlifował papierem na wiertarce i było ok. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś ojciec czyścił okna i kupił jakiś środek ale to słabo działało.Wiem że dał sobie spokój i opalił farbę małym palnikiem ,póżniej przeszlifował papierem na wiertarce i było ok. icon_biggrin.gif


No dobrze. Tylko całego domu się papierem na wiertarce nie przeszlifuje. icon_biggrin.gif. Nie ta skala wielkości. Przy czymś drobniejszym owszem. Chociaż palnik? Hmm...
Link do komentarza
Cytat

Mam taki problem chce pomalowac dom drewniany z zewnątrz tylko zeby to zrobic musze zedrzec stara farbę. Słyszałem o takim sorodku dzieki któremu po nasaczeniu momalowanego drewna farba sama odejdzie ponoc wystarczy ja zmyc kerszerem. Jak macie jakis dobry sposób na to i w miare szybki lub jezeli znacie en srodek to prosze o nazwe jego


Mąż mówi że są nasadki do szlifierek kątowych z możliwością założenia kółek z papieru ściernego.To najlepsza metoda czyszczenia drewna. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Raczej oszczędny.Mąż mówi że te płyny to dla bogaczy są.Jedną warstwę farby pomogą zdjąć
i tak co warstwa. icon_biggrin.gif


Trenowałem to na oknach.Parę warstw farby z kilkudziesięciu lat poszło szlifierką ,potem kolor nie odpowiadał i tą jedną warstwę potraktowałem takim płynem .Farba łatwo odchodziła przy użyciu szpachelki.Swoją drogą to kasa za tą robotę przekroczyła wartość okien.Ale cóż klient nasz pan ,płaci i wymaga.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Trenowałem to na oknach.Parę warstw farby z kilkudziesięciu lat poszło szlifierką ,potem kolor nie odpowiadał i tą jedną warstwę potraktowałem takim płynem .Farba łatwo odchodziła przy użyciu szpachelki.Swoją drogą to kasa za tą robotę przekroczyła wartość okien.Ale cóż klient nasz pan ,płaci i wymaga.Bob icon_biggrin.gif



To komuś się opłacało zachować kilkudziesięcioletnie okna zamiast je wymienić na nowe? icon_eek.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...