Skocz do zawartości

Zasilanie grzewcze nad oknem?


Recommended Posts

Witam serdecznie

Chciałbym zlikwidować rurę zasilania, którą mam poprowadzoną nad oknami oraz drzwiami balkonowymi. Wykonałem prosty schemat jak sytuacja się przedstawia. Teście uparcie mówią, że ta rura musi być poprowadzona nad oknami, żeby woda spływała w dół, a jak wiadomo ciepła woda zawsze będzie szła w górę, więc nie widzę sensu robienia takie "zawijasa" - możliwe, że się mylę w moich przekonaniach więc chciałbym żeby ktoś powiedział jak będzie najlepiej, chodzi o to żeby nie szpeciło to pokoju i funkcjonowało jak dotychczas.

Oto schemat:
Brak obrazka

Ja natomiast chcę rurę z zasilaniem, która odbija nad oknem w prawo by dojść do grzejnika, puścić równolegle z odpływem pod drzwiami balkonowymi. Czy to ma prawo funkcjonować poprawnie jak dotychczas?
Link do komentarza
Cytat

chcę rurę z zasilaniem, która odbija nad oknem w prawo by dojść do grzejnika, puścić równolegle z odpływem pod drzwiami balkonowymi. Czy to ma prawo funkcjonować poprawnie jak dotychczas?


Powinno się udać ale będziesz miał kłopoty z odpowietrzaniem czyli dodatkowo trzeba by założyć odpowietrznik, napewno będzie działać w systemie gdzie w układzie jest pompa ale ja nie jestem hydraulikiem i może jakiś instalator by się wypowiedział to byś był pewny. Na pewno będą pytania o średnicę rur głównego pionu i zasilającą grzejnik, i czy to układ pompowy czy nie tak że dobrze abyś to podał
Link do komentarza
Cytat

Ja natomiast chcę rurę z zasilaniem, która odbija nad oknem w prawo by dojść do grzejnika, puścić równolegle z odpływem pod drzwiami balkonowymi. Czy to ma prawo funkcjonować poprawnie jak dotychczas?


Oczywiście,że będzie działać.Zrobiłem już setki takich podłączeń grzejników.
Prawie zawsze puszczam obie rury równolegle w podłodze lub ścianie.I tak jak pisał zbigmaz1 trzeba na grzejniku dać odpowietrznik.Bez pompy też to pójdzie,tylko pochyleń rur trzeba pilnować.
Link do komentarza
Cytat

Czy to normalne pochylenie (powiedzmy pod kątem 30 stopni do podłogi) czy jest to temin z branży jasny dla fachowców?


To 30 stopni to chyba cosik za dużo. Jeżeli chodzi o grzejnik i rury zasilające poziome to spadek powinien wynosić około 1,5%. Tak było i jest u mnie na starym mieszkaniu i teraz w domu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...