Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarek - Poznań

UZYSKANIE WARUNKÓW ZABUDOWY

Recommended Posts

Witam,

W pewnej wielkopolskiej małej mieścinie, gmina postanowiła odrolnić część gruntów umożliwiając podział na działki budowlane. Na podzielonym terenie swoje pola mają trzej właściciele, jeden to gmina która wydzieliła swoje działki i sprzedała, gmina dodatkowo wykupuje teren pod drogami, drugi to właściciel prywatny który dzieli działki i sprzedaje, a trzeci to właściciel którego nie interesuje możliwość podziału i sprzedaży ziemi.
Przez stanowisko tego trzeciego, przygotowany został plan obejścia terenu który wiązał się z przesunięciem drogi o 5 metrów względem pierwotnego planu. Niestety przez to przesunięcie jedna z działek znacznie zmalała.
Miejscowy plan zagospodarowania terenu określa jako minimalną wielkość działki budowlanej 1200mkw. Działka która zmalała ma obecnie 800mkw. Najbliższa działka na której jest budowany dom, znajduje się o dwie działki dalej. W jaki sposób uzyskać indywidualne warunki zabudowy dla tej działki, czy jest to możliwe jeśli nie jest jeszcze zabudowana żadna sąsiednia działka? Jak uzasadnić wniosek do gminy? Dodam że nie ma możliwości żeby działkę powiększyć, bo wszystkie sąsiednie są już sprzedane różnym właścicielom. Czy przed zakupem, nie będąc właścicielem mogę wystąpić o warunki zabudowy, czy zrobić to może tylko właściciel?

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem po co gmina wydzielała tę drogę - dojazd był.
O warunki możesz wystąpić nie będąc właścicielem, tylko po co Ci warunki skoro jest MPZP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gmina nie wydaje indywidualnych warunków zabudowy - trzeba zmienić ustalenia planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W przypadku uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gmina nie wydaje indywidualnych warunków zabudowy - trzeba zmienić ustalenia planu.Czyli muszę wystąpić do gminy o zmianę planu, dla tej jednej działki (mniejszej o 400 metrów niż plan przewiduje) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MPZP nie jest zmieniany na wniosek właściciela nieruchomości, a decyzją rady gminy i dotyczy pewnego obszaru, a nie pojedynczej działki. Pozostaje pytanie, kto znając warunki MPZP przeprowadził taki podział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...