Skocz do zawartości

chińszczyzna


domel

Recommended Posts

Cytat

mam podobny problem. dowiedziałam sie od osób trzecich że coś na ten temat mówili w mediach. Moje gresy są jeszcze w sklepie, czekają na odbiór, teraz mam dużo wątpliwości.... a właściwie na czym polega ta ich szkodliwość????


Mąż mówi że to akcja naszych producentów aby pozbyć się konkurencji. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

mam podobny problem. dowiedziałam sie od osób trzecich że coś na ten temat mówili w mediach. Moje gresy są jeszcze w sklepie, czekają na odbiór, teraz mam dużo wątpliwości.... a właściwie na czym polega ta ich szkodliwość????


Pewnie na niskiej cenie?Poważnie to ponoć farba użyta do malunków wykazała podwyższone promieniowanie w/g polskich norm , icon_biggrin.gif które są bardzo surowe.Nie dotyczy to gresu,mowa tu o glazurze i terakocie.Bob
Link do komentarza
Cytat

Pewnie na niskiej cenie?Poważnie to ponoć farba użyta do malunków wykazała podwyższone promieniowanie w/g polskich norm , icon_biggrin.gif które są bardzo surowe.Nie dotyczy to gresu,mowa tu o glazurze i terakocie.Bob


Czyli gres jest ok.A właściwie to co jest z tym promieniowaniem,ponoć materiały budowlane promieniują jedne więcej inne mniej? icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że to akcja naszych producentów aby pozbyć się konkurencji. icon_biggrin.gif


Spytaj się męża, czy widział kiedykolwiek chiński produkt, który jest bezpieczny i dobrze wykonany począwszy od wycofywanych przecież niektórych chińskich zabawek a kończywszy na chińskich bateriach umywalkowych i kabin prysznicowych, które się rozsypują po 2 miesiącach.
Link do komentarza
Cytat

Spytaj się męża, czy widział kiedykolwiek chiński produkt, który jest bezpieczny i dobrze wykonany począwszy od wycofywanych przecież niektórych chińskich zabawek a kończywszy na chińskich bateriach umywalkowych i kabin prysznicowych, które się rozsypują po 2 miesiącach.


Chyba podpowiem.To chiński mur jedyna budowla widoczna gołym okiem z kosmosu i ma już parę lat. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Czyli gres jest ok.A właściwie to co jest z tym promieniowaniem,ponoć materiały budowlane promieniują jedne więcej inne mniej? icon_sad.gif


Pamiętam że w związku z budownictwem wielkopłytowym z fabryk domów ,wypłynął temat promieniotwórczości tych płyt,mówiło się że takie budownictwo jest niezdrowe. icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Spytaj się męża, czy widział kiedykolwiek chiński produkt, który jest bezpieczny i dobrze wykonany począwszy od wycofywanych przecież niektórych chińskich zabawek a kończywszy na chińskich bateriach umywalkowych i kabin prysznicowych, które się rozsypują po 2 miesiącach.


Bez pytania wiem że papier wymyślili.Mąż mówi że proch też ,ale chyba nie jest to bezpieczny produkt? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pamiętam że w związku z budownictwem wielkopłytowym z fabryk domów ,wypłynął temat promieniotwórczości tych płyt,mówiło się że takie budownictwo jest niezdrowe. icon_sad.gif


Mąż mówi że to strachy na lachy,beton zwykły w takich płytach jest w grupie materiałów o najmniejszej zawartości pierwiastków promieniotwórczych tak jak gips i wapno. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że wietrzenie czyli wentylacja i dobre uszczelnianie podziemnej części budynku skutecznie zmniejsza zawartość radonu . icon_biggrin.gif



A ułożenie się w płytkim rowie twarzą do ziemi i nakrycie ciała ciemną folią skutecznie chroni przed skutkami wybuchu jądrowego. icon_wink.gif (To niedosłowny cytat z instrukcji dla marines z lat 60-tych XX wieku).
Link do komentarza
Cytat

A ułożenie się w płytkim rowie twarzą do ziemi i nakrycie ciała ciemną folią skutecznie chroni przed skutkami wybuchu jądrowego. icon_wink.gif (To niedosłowny cytat z instrukcji dla marines z lat 60-tych XX wieku).



Nie kpij z męża paulony. on jest zasłużonym Uczestnikiem/Ostoją Forum Budowlanego Honoris Causa. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie kpij z męża paulony. on jest zasłużonym Uczestnikiem/Ostoją Forum Budowlanego Honoris Causa. icon_biggrin.gif


Mąż mówi że tą nagrodę to w przyszłym roku dostanie ,jak w gramatyce się podciągnie ,a co do honoris causa, to nie chce do Pana Andrzeja L dołączyć, który dostał ten tytuł na ,,renomowanej uczelni białoruskiej"woli pozostać przy swoim tytule . icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że tą nagrodę to w przyszłym roku dostanie ,jak w gramatyce się podciągnie ,a co do honoris causa, to nie chce do Pana Andrzeja L dołączyć, który dostał ten tytuł na ,,renomowanej uczelni białoruskiej"woli pozostać przy swoim tytule . icon_biggrin.gif



O? Ja dobrze rozumiem ? Mamy więźnia honoris causa?
Link do komentarza
Cytat

A ułożenie się w płytkim rowie twarzą do ziemi i nakrycie ciała ciemną folią skutecznie chroni przed skutkami wybuchu jądrowego. icon_wink.gif (To niedosłowny cytat z instrukcji dla marines z lat 60-tych XX wieku).


Mąż mówi że promieniowanie gamma i alfa to naturalne promieniowanie materiałów budowlanych ,jak też gleby.Promieniowanie alfa emituje radon i gro tego promieniowania pochodzi z gleby.Przenikanie radonu można zmniejszyć przez gazoszczelną izolację budowli.Obniżenie stężenia radonu w pomieszczeniach zapewnia wentylacja.To wiedza dla wtajemniczonych dostępna już od poziomu licencjata ,nie wspomnę o mgr-ach.Teraz nakryj się tą ciemną folią tylko nie w miejscu publicznym bo wezmą cię za nieboszczyka . icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Najszczęśliwszym to faktycznie nie ,ale przy głodzie mieszkaniowym wywołanym również przez baby boom lat 50 XX w dał dach nad głową wielu .Bob icon_biggrin.gif


Siemka.Nad moją głową też.Jakoś nie świecę od tedo promieniowania.Może z innego betonu był blok?Całuski icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Nad moją głową też.Jakoś nie świecę od tedo promieniowania.Może z innego betonu był blok?Całuski icon_biggrin.gif


Mąż mówi że problem promieniotwórczości w materiałach budowlanych związany jest z dodatkami pyłów z elektrowni .Pyły dodawane są do cementu,cegieł,pustaków i innych materiałów.Wyeliminowano z dostaw pyłu elektrownie które wytwarzają pył o podwyższonej promieniotwórczości i problem właściwie nie ma. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Siemka.Nad moją głową też.Jakoś nie świecę od tedo promieniowania.Może z innego betonu był blok?Całuski icon_biggrin.gif



A dlaczego wszyscy łączą promieniowanie ze świeceniem? Tak znikomej dawki (a mimo to szkodliwej) jaka uwalniała się z wielkiej płyty trudno by dostrzec gołym okiem.
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego wszyscy łączą promieniowanie ze świeceniem? Tak znikomej dawki (a mimo to szkodliwej) jaka uwalniała się z wielkiej płyty trudno by dostrzec gołym okiem.


Bo tak w przekazie wizualnym to się przedstawia i wybuch bomby atomowej to potężna dawka światła-promieni. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A dlaczego wszyscy łączą promieniowanie ze świeceniem? Tak znikomej dawki (a mimo to szkodliwej) jaka uwalniała się z wielkiej płyty trudno by dostrzec gołym okiem.


Cze.Nikt nie udowodnił że z tytułu promieniowania mieszkanie w blokowisku jest szkodliwe.Z tytułu samego faktu zamieszkania w blokowisku z lat ogólnej szczęśliwości i dobrobytu można sobie zaszkodzić .Pozdro icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że problemy z przekraczaniem norm w różnych wyrobach nie dotycza tylko Chin.Ostatnio znajomi ciężko chorowali na olowicę ,jak się okazało załapali to od ceramiki ludowej z Hiszpanii. icon_sad.gif


Siemka.Można popatrzeć na stronkę nadzoru budowlanego aby zobaczyć wykaz producentów nie przestrzegajacych norm i przepisów.Całuski icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Cze.Nikt nie udowodnił że z tytułu promieniowania mieszkanie w blokowisku jest szkodliwe.Z tytułu samego faktu zamieszkania w blokowisku z lat ogólnej szczęśliwości i dobrobytu można sobie zaszkodzić .Pozdro icon_sad.gif



Bardzo mi się to podoba . Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że problemy z przekraczaniem norm w różnych wyrobach nie dotycza tylko Chin.Ostatnio znajomi ciężko chorowali na olowicę ,jak się okazało załapali to od ceramiki ludowej z Hiszpanii. icon_sad.gif



Nie należało pić herbaty z dzieł sztuki icon_biggrin.gif Nawet ludowej.
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że problemy z przekraczaniem norm w różnych wyrobach nie dotycza tylko Chin.Ostatnio znajomi ciężko chorowali na olowicę ,jak się okazało załapali to od ceramiki ludowej z Hiszpanii. icon_sad.gif



To się jeszcze ołowicy można nabawić w naszych czasach? Ffajjnieee icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...