Skocz do zawartości

stropy styropianowe


Recommended Posts

Witam wszystkich,
Czy ktoś z was miał może do czynienia ze stropami wykonanymi z elementów styropianowych? Planuję remont domu i cały strop i dach muszą być wymienione, a ostatnio na targach budowalnych w Lublinie natknęłam się na firmę oferująca takie rozwiązanie. Wygląda na to że taki strop posiada same zalety, w co trudno mi uwierzyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Marta
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,
Czy ktoś z was miał może do czynienia ze stropami wykonanymi z elementów styropianowych? Planuję remont domu i cały strop i dach muszą być wymienione, a ostatnio na targach budowalnych w Lublinie natknęłam się na firmę oferująca takie rozwiązanie. Wygląda na to że taki strop posiada same zalety, w co trudno mi uwierzyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Marta


Przy remoncie dachu czy stropu zaletą technologi styropianowych jest bardzo mała waga kształtek czy paneli styropianowych.W stropach pustaki styropianowe używane są jako zamienniki pustaków systemowych stropów gęstożebrowych np teriva .Przy dachach mam wątpliwości co do wpływu wysokich temperatur i ewentualnie gryzoni na trwałość takiego rozwiązania.Bob
Link do komentarza
Cytat

Przy remoncie dachu czy stropu zaletą technologi styropianowych jest bardzo mała waga kształtek czy paneli styropianowych.W stropach pustaki styropianowe używane są jako zamienniki pustaków systemowych stropów gęstożebrowych np teriva .Przy dachach mam wątpliwości co do wpływu wysokich temperatur i ewentualnie gryzoni na trwałość takiego rozwiązania.Bob



Może to inna klasa styropianu?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,
Czy ktoś z was miał może do czynienia ze stropami wykonanymi z elementów styropianowych? Planuję remont domu i cały strop i dach muszą być wymienione, a ostatnio na targach budowalnych w Lublinie natknęłam się na firmę oferująca takie rozwiązanie. Wygląda na to że taki strop posiada same zalety, w co trudno mi uwierzyć.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Marta


Dla równowagi napiszę trochę o wadach takiego rozwiązania (rozważalem kiedyś docieplenie dachu kształtkami styropianowymi)
Do wad ja zaliczyłbym dość wysoki koszt zakupu oraz sprawy zwiazane z bezpieczeństwem pożarowym.
Raczej nic przyjemnego mieć kapiące za kołnierz płonące tworzywo sztuczne nad głową w przypadku pożaru ...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...