Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Blake

Wjazd na działkę

Recommended Posts

Witam,
muszę zrobić wjazd przez rów na swoją działkę. Poradźcie jak najlepiej i oczywiście jak najtaniej to zrobić. Myślę o dwóch wariantach. Pierwszy to kręgi, które wpuszczę w rów, ale nie chcę zatrudniać fachowca z koparką, aby wkopał te kręgi. Drugi wariant to płyty drogowe, które położę na wjeździe bez ruszania rowu (tylko wyczyszczę rów i doprowadzę do jakiegoś wyglądu). Poradźcie co jest lepsze i ile to może kosztować (oczywiście wraz z robocizną).

Witam. Dołączę się do tematu i zapytam o to czy na budowę wjazdu na działkę przez rów melioracyjny jest wymagane pozwolenie wodnoprawne?

Cytat

Witam. Dołączę się do tematu i zapytam o to czy na budowę wjazdu na działkę przez rów melioracyjny jest wymagane pozwolenie wodnoprawne?

Nie wiem jak w innych czesciach Polski ale u mnie na Pomorzu konieczny jest projekt przy właczeniu do drogi i w związku z tym nie ma dylematu jak to zrobić bo projektant bedzie wiedział co najlepiej wyjdzie.

Pomijając względy formalne - bo jeśli rów leży w pasie drogowym to przejazd można wykonać jedynie za zgodą właściciela drogi i na podstawie projektu - sposób wykonania przejazdu zależy od szerokości rowu. Przy szerokości do ok. 1,5 m można wykorzystać zbrojone kręgi betonowe, ale przy większych rozpiętościach wykonuje się płytę żelbetową opartą na betonowych przyczółkach. W obu przypadkach należy uwzględnić przewidywane obciążenia - czy samochód osobowy czy też wywrotka z paskiem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie są dowolne. Zmiana bryły albo kształt i rodzaj dachu nie wchodzą w rachubę. O nic nie trzeba prosić, zgoda na zmiany jest dawana z urzędu, ale lepiej przed zakupem zapytać i doprecyzować na jakie zmiany jest wyrażona zgoda.
    • Są dowolne zmiany - zależy to tylko od  warunków sprzedaży projektu.   Można poprosić. Ale lepiej przed kupnem. Bo wtedy możemy nie kupić bez takiej zgody. Klient panem, nie odwrotnie - przy tysiącach projektów.   To zależy od tego, jak te zmiany zmieniają projekt, w różnych branżach. Jeśli diametralnie, to może to być równowartość indywidualnego. Poprawki są czasem b. pracochłonne i wielobranżowe. Z drugiej strony to przecież wybieramy projekt bliski temu -  co chcemy. Więc te zmiany nie powinny być duże.
    • Głębokie są te rysy? Prawda jest taka, że to czego nie widać przed malowaniem wyjdzie po malowaniu, farba bardziej wyciąga niż maskuje. Przy użyciu farby coś w deseń strukturalnej na pewno by nie był widać, farba o strukturze gładkiej zawsze wyciągnie niedociągnięcia.
    • Witam, czy takie "rysy" od szlifowania papierem ściernym na zrobionej gładzi będą widoczne po dwukrotnym nałożeniu farby, czy całkowicie się zakryją po pomalowaniu? Gładź na zdjeciu została wcześniej zabielona gruntem.  Fachowiec twierdzi, że liczy się faktura aby była gładka, po nałożeniu koloru nie będzie widać żadnych rys widocznych na zdjęciu.   
    • Gość Wkurwio.. klient
      Zgadzam się z tym, że pan jest znudzony i poirytowany jeśli się zadaje pytania ale jeśli się wróci i powie, że zdecydowaliśmy się na zakup to na każde pytanie już odpowie. Transport też opóźniony, była mowa, że albo środa lub czwartek. Człowiek dzwoni popołudniu się dowiedzieć co jest, że dalej się nie odzywają to z pretensjami, że dopiero towar dotarł i będą decydować gdzie co jedzie i nie wie czy dojedzie coś do nas. No szlak mnie trafił, nie dość, że człowiek czeka grzecznie dwa dni i chce się czegoś dowiedzieć czemu się nie odzywają i mówią, że nie wie czy będzie dzisiaj to będzie jeban. a podnosić mi tutaj głos i burkać
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...