Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,
muszę zrobić wjazd przez rów na swoją działkę. Poradźcie jak najlepiej i oczywiście jak najtaniej to zrobić. Myślę o dwóch wariantach. Pierwszy to kręgi, które wpuszczę w rów, ale nie chcę zatrudniać fachowca z koparką, aby wkopał te kręgi. Drugi wariant to płyty drogowe, które położę na wjeździe bez ruszania rowu (tylko wyczyszczę rów i doprowadzę do jakiegoś wyglądu). Poradźcie co jest lepsze i ile to może kosztować (oczywiście wraz z robocizną).
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • 4 months later...
Cytat

Witam. Dołączę się do tematu i zapytam o to czy na budowę wjazdu na działkę przez rów melioracyjny jest wymagane pozwolenie wodnoprawne?Nie wiem jak w innych czesciach Polski ale u mnie na Pomorzu konieczny jest projekt przy właczeniu do drogi i w związku z tym nie ma dylematu jak to zrobić bo projektant bedzie wiedział co najlepiej wyjdzie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
Pomijając względy formalne - bo jeśli rów leży w pasie drogowym to przejazd można wykonać jedynie za zgodą właściciela drogi i na podstawie projektu - sposób wykonania przejazdu zależy od szerokości rowu. Przy szerokości do ok. 1,5 m można wykorzystać zbrojone kręgi betonowe, ale przy większych rozpiętościach wykonuje się płytę żelbetową opartą na betonowych przyczółkach. W obu przypadkach należy uwzględnić przewidywane obciążenia - czy samochód osobowy czy też wywrotka z paskiem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...