Skocz do zawartości

Wiatroizolacja


Recommended Posts

Witam, mam pytanie, otóż została położona wiatroizolacja (na dach) ale położono ją odwrotnie tzn. strona , która powinna być na dole jest na górze i na odwrót.Moje pytanie brzmi, czy ma to duże znaczenie? Zdaję sobie sprawę tego, że nie będzie ona skuteczna w 100% ale czy konieczne jest jej zrywanie i kładzenie od nowa?czy w jakiś sposób będzie spełniała swoje funkcje?
Link do komentarza
Trudno przewidzieć jakie będą skutki takiego ułożenia wiatroizolacji, gdyż zależy to od właściwości folii wynikającej z technologii produkcji. Jeśli folia kładziona była na dachu ocieplonym lepiej ją zerwać i ułożyć prawidłowo, gdyż w przeciwnym razie może nie zapewniać ona dostatecznej paroprzepyszczalności i wodochronności.
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanie, otóż została położona wiatroizolacja (na dach) ale położono ją odwrotnie tzn. strona , która powinna być na dole jest na górze i na odwrót.Moje pytanie brzmi, czy ma to duże znaczenie? Zdaję sobie sprawę tego, że nie będzie ona skuteczna w 100% ale czy konieczne jest jej zrywanie i kładzenie od nowa?czy w jakiś sposób będzie spełniała swoje funkcje?


Jeśli jest to folia paroprzepuszczalna to w górę puszcza parę a odwrotnie nie przepuszcza wody
czyli przy odwrotnym położeniu może się wykraplać para wodna pod folią i nawilżać izolację cieplną.Przy rozwiązaniu z folią paroizolacyjną od wewnątrz pod ociepleniem można traktować tą żle położoną folię jako wiatroizolację i zostawić ją w spokoju w innym przypadku trzeba ją przełożyć.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeśli jest to folia paroprzepuszczalna to w górę puszcza parę a odwrotnie nie przepuszcza wody
czyli przy odwrotnym położeniu może się wykraplać para wodna pod folią i nawilżać izolację cieplną.Przy rozwiązaniu z folią paroizolacyjną od wewnątrz pod ociepleniem można traktować tą żle położoną folię jako wiatroizolację i zostawić ją w spokoju w innym przypadku trzeba ją przełożyć.Bob icon_biggrin.gif



napisz precyzyjnie czy jest to wiatroizolacja (w tym przypadku nie ma znaczenia strona) czy może to jest folia paroprzepuszczalna. Gdzie ta folia jest połozona, na wełnie czy pod wełną. Czy pod wełną jest paroizolacja. Jaki jest ukła materiałów w dachu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...