Skocz do zawartości

Gdzie i jaki kredyt na budowę domu.


Recommended Posts

Mam już dość mieszkania na 38 m2 gdzie ściany są z gipsu albo z materiału który nie da się "ugryźć". Mam już działkę jestem w trakcie załatwiania pozwoleń i zastanawiam sie nad kredytem hipotecznym. I tu powstaje pytanie W jakim banku go wziąć. Jakie państwo mają doświadczenia z bankami. Dziękuje z góry za odpowiedź
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Proponuję niezależnego doradcę typu OpenFinanse czy Expander. Mają podpisane umowy z wieloma bankami, więc mogą zrobić porównanie a często także mogą zaoferować lepsze warunki niż przypadku ubiegania się o kredyt w tym samym banku.



I przpuszczam że biorą prowizję od transakcji. Jak wszyscy icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

taki system, każdy ma w tym interes.
ja byłem 2 miesiące temu na spotkaniu z przedstawicielem OpenFinanse i byłem pod wrażeniem, dobry kredyt (nawet z dofinansowaniem od ,,rządu polskiego,,) to połowa sukcesu.
sukcesów życze



No każdy musi na czymś zarabiać. O doradcach finansowych piszą tutaj. A w wyborze moze pomóc lektura serwisu o najtańszych kredytach hipotecznych. Może to niektórym rozjaśnić w głowie.
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość mhtyl
Cytat

I przpuszczam że biorą prowizję od transakcji. Jak wszyscy :(


I tu Cię rozczaruję, otóż nie mają z tego prowizji . Doradcy finansowi mają podpisane umowy z bankami i są jakby pracownikami banków i przez nich opłacani (dokładnie jak sprawa wygląda z wynagrodzeniem nie wiem), ale na pewno nie są to moje pieniążki.
Ja skorzystałem z usług z Open Finanse ,co doradził mi doradca czy raczej policzył moją zdolność kredytową sprawdziło się na 200%. Po wizycie w Open Finanse udałem się do kilku banków i było tak jak przedstawił mi doradca. Kredyt wziąłem indywidualnie bez pośrednika i takie poniosłem koszty jak bym skorzystał z usług doradcy tak więc żadnych lepszych warunków nie miałbym gdybym skorzystał z usług doradcy.Co do kredytu to niestety musisz udać się do banku i wtedy się dowiesz warunków, bo udzielając kredyt bank podchodzi indywidualnie do każdego klienta.

Cytat

taki system, każdy ma w tym interes.
ja byłem 2 miesiące temu na spotkaniu z przedstawicielem OpenFinanse i byłem pod wrażeniem, dobry kredyt (nawet z dofinansowaniem od ,,rządu polskiego,,) to połowa sukcesu.
sukcesów życze


O jakim sukcesie piszesz? Gdybyś był w temacie to nie był byś pod tak ogromnym wrażeniem. Dopłata do kredytu Rodzina na Swoim (bo zapewne to miałeś na myśli) jeżeli mieścisz się w kryteriach i spełniasz odpowiednie warunki to należy Ci się jak psu miska.Bynajmniej ja nie widzę w tym żadnej nadzwyczajnej sytuacji.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Na poczatek radzę trochę poczytać co i jak z kredytami, potem możesz skorzystać z porównywarek kredytów, jest ich sporo tu mam taka z bankiera : porównywarka kredytów, potem doradca.
Jeszcze jedno o RnS, poczytaj nowe opracowania o tych kredytach, bo przpisy się zmieniły (nowelizacja ustawy) i pamietaj, ze ten rodzaj pomocy przysługuje tylko jesli chodzi o kredyty w złotych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...