Skocz do zawartości

Przekształcenie działki rolnej podczas palnu do studium


Recommended Posts

Witam , na wstępie powiem że jestem nowym członkiem Tego forum , usiłowałem znależć odpowiedź na moje pytanie ,ale niestety nie udało mi sie , stąd mój nowy temat.sprawa dotyczy przekształcenia działki rolnej 30 ar na działkę budowlaną.Nadmienię ,że gmina posiada obecnie plan zagospodarowania przestrzennego w którym to określone jest , że w/w działka jest rolna . Obecnie gmina jest w trakcie ustalania planu do studium - w/w plan ma być wystawiony do wglądu na przełomie maja i czerwca 2008 . Moje pytanie jest następujące :
1.Czy jeśli w planie do studium mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie ( wniosek o przekształcenie działki rolnej na budowlaną) , a prace mają zakończyć się w grudniu 2008 , to w jakim czasie będzie można ubiegać się wydanie pozwolenia na budowę .
2.Jeśli w planie do studium wniosek zostanie rozpatrzony jako negatywnie - jakie powinienem podjąć kroki aby złożyć odwołanie i jakie są szanse na przekształcenie działki
Pozdrawiam i oczekuję pomocnych odpowiedzi
Link do komentarza
Plan zagospodarowania nie jest opracowywany dla konkretnej działki, ale dla pewnego obszaru o określonych przez radę gminy funkcjach. Przy jego opracowywaniu prowadzone są konsultacje z właścicielami nieruchomości, ale jego zatwierdzenie nie ma charakteru indywidualnej decyzji zatem nie podlega procedurze odwoławczej. Natomiast w przypadku przeznaczenia terenu objętego planem pod budownictwo, o pozwolenie na budowę można wystąpić od momentu obowiązywania tego planu.
Link do komentarza
Cytat

Plan zagospodarowania nie jest opracowywany dla konkretnej działki, ale dla pewnego obszaru o określonych przez radę gminy funkcjach. Przy jego opracowywaniu prowadzone są konsultacje z właścicielami nieruchomości, ale jego zatwierdzenie nie ma charakteru indywidualnej decyzji zatem nie podlega procedurze odwoławczej. Natomiast w przypadku przeznaczenia terenu objętego planem pod budownictwo, o pozwolenie na budowę można wystąpić od momentu obowiązywania tego planu.


Przesyłam informację jaką znalazłem na stronie Urzędu Gminy na której jest stwierdzenie że będzie moŜliwość sprawdzenia w jaki sposób zostały rozpatrzon indywidualne wnioski do Studium a takŜe będzie moŜna złoŜyć ewentualne uwagi. "Do dnia 22 czerwca 2007 r. składane były wnioski do Studium, które są rozpatrywane w trakcie prac nad projektem Studium.Po zakończeniu ww. prac, projekt Studium zostanie na okres 30 dni wyłoŜony do publicznego wglądu i w tym
czasie odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami.W trakcie trwania wyłoŜenia będzie moŜliwość sprawdzenia w jaki sposób zostały rozpatrzon indywidualne wnioski do Studium a takŜe będzie moŜna złoŜyć ewentualne uwagi. Termin składania uwag zostanie podany w ogłoszeniu o wyłoŜeniu Studium do publicznego wglądu i będzie to okres nie krótszy niŜ 21 dni od dnia zakończenia okresu wyłoŜenia. Następnie wprowadzone zostaną zmiany wynikające z uwzględnionych uwag, natomiast pozostałe, nieuwzględnione uwagi zostaną przedstawione Radzie Gminy, która w trakcie uchwalania Studium rozstrzygnie o sposobie ich rozpatrzenia"

Stąd ponawiam moje pytanie i proszę o wyjaśnienie ;
1.Czy jeśli w planie do studium mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie ( wniosek o przekształcenie działki rolnej na budowlaną) , a prace mają zakończyć się w grudniu 2008 , to w jakim czasie będzie można ubiegać się wydanie pozwolenia na budowę .
2.Jeśli w planie do studium wniosek zostanie rozpatrzony jako negatywnie - jakie powinienem podjąć kroki aby złożyć odwołanie i jakie są szanse na przekształcenie działki
Pozdrawiam i oczekuję pomocnych odpowiedzi
Link do komentarza
Rada gminy zatwierdza plan zagospodarowania i jej uchwała nie podlega procedurze odwołania. Jest to odpowiednik ustawy uchwalanej przez sejm. Na marginesie -wniosek może dotyczyć przeznaczenia działki pod budownictwo a nie jej odrolnienia. Budować można jeśli zacznie obowiązywać plan zagospodarowania pozwalający na takie wykorzystanie terenu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...