Skocz do zawartości

Sciany i dachówki ceramiczne


Recommended Posts

Proszę o szybką informację na temat:
1. Zastosowania w budowie domu jednorodzinnego pustaków MAX 220 o wymiarach 288/188/220 Biegonic lub innego producenta w kontekście ich cen, mozliwości uzyskania upustów oraz klasy. Dodatkowo jeżeli jest możliwość podania ile pustaków ww typu jest potrzebnych do budowy domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem dwustanowiskowym o powierzchni domu ok. 190 m2 (1330x950) i garażu ok. 38m2 + poddasze nad garażem (670x950).
2. Dachówek ceramicznych firmy CREATON. Czy cena idzie w parze z jakością i czy nie można za niższą cenę kupić dachówek o podobnej jakości np. WIEKOR, RuppCeramika.
Dziękuję za informację
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ja buduję : ściany z betonu komórkowego, dach z dachówki betonowej EURONIT lub ceramicznej ROBEN ( dachówki te maja najlepszy stosunek cena/jakość ). Myslę że ściany z cegły ceramicznej którą ocieplimy welna lub styropianem to nieporozumienie lub namowa hurtowników ( mają najwiekszą marże na ceramice bo wychodzi wiele sztuk a liczy sie od sztuki, a taki siporex o wymiarach 24x24x59 to zdecydowanie mniej sztuk do dokładki . Ostatnia uwaga współczuje kucia bruzd na instalacje i wiercenia na kołki w ceramice. Siporeks do takich robót to idealny materiał. Pozdrawiam !
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
jeśli chodzi o dachy to firmy wprowadzaja promocje chcąc ściągnąć do siebie klienta. moim skromnym zdaniem w naszym klimacie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o pokrycie dachowe jest dachówkka cementowa. w sprawie ścian ceramika poryzowana to dobre rozwiązanie. nie radze sugerowac sie tym ze w niej ciężko coś tam kuć. ciągle kuć w nim wszak nie bedziemy.
pozdrawiam
Link do komentarza
help help
mam pytania odnośnie zmian:
-dom w projekcie ma być mur porotherm- jest beton komórkowy
-dom w projekcie ma dach z dachówki ceramicznej- jest betonowa
-schody mają być betonowe- są drewniane
-zlikwidowana jest jedna ścianka działowa
czy będą jakieś problemy przy odbiorze budynku?
czy oderający mierzy w środku domu?
DZIĘKI ZA POMOC icon_smile.gif
Link do komentarza
sasiadowi nie chcieli odebrać domu bo nie miał wykonanych balustrad na balkonach. nie wiem jak w twoim regionie ale w radomiu strasznie sie teraz czepiają. nie wiem na jakie zmiany pozwala projektant twojego domu, ale tak czy inaczej wszelkie zmiany powinny byc naniesione na projekt przez uprawnioną osobę dokonującą adaptacji. dotyczy to materiału z którego wykonane są ściany. z pokryciem i wnętrzem raczej problemów byc nie powinno.
pozdrawiam marcin@bmwauto.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...