Skocz do zawartości

Budowa domku letniskowego na działce rolnej


Piotr22

Recommended Posts

Witam, od razu mówię że jestem w tych sprawach zielony więc przybywam do Was icon_lol.gif
Więc mam dostać od brata działkę rolną (sad) i mam zamiar wybudować tam mały, drewniany domek letniskowy o powierzchni 25 m2 i mam pytanie ponieważ słyszałem że na terenach rolnych budynek bez pozwolenia można postawić tylko budynek związany z produkcją rolną czy to prawda ?

I jeszcze jedno - jakie koszty i czynności związane są z przepisaniem działki na mnie ?

Z góry wielkie dzięki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam, od razu mówię że jestem w tych sprawach zielony więc przybywam do Was icon_lol.gif
Więc mam dostać od brata działkę rolną (sad) i mam zamiar wybudować tam mały, drewniany domek letniskowy o powierzchni 25 m2 i mam pytanie ponieważ słyszałem że na terenach rolnych budynek bez pozwolenia można postawić tylko budynek związany z produkcją rolną czy to prawda ?

I jeszcze jedno - jakie koszty i czynności związane są z przepisaniem działki na mnie ?

Z góry wielkie dzięki icon_biggrin.gif



Altanę nie związaną z gruntem możesz postawić bez pozwolenia na budowę... tak więc jeśli Twój domek będzie sobie stał na kilku pustakach to możesz go stawiać i powiedzieć zawsze, że jest to szopa na narzędzia.
Link do komentarza
O ile się nie mylę aby postawić budynek związany z produkcją rolną trzeba być rolnikiem.
Od darowizny zapłacisz podatek ale jeżeli działkę dostajesz od brata to jest szansa że go nie zapłacisz (wszystko zależy od wartości działki). Na pewno musisz zapłacić notariuszowi za sporządzenie aktu notarialnego oraz opłatę za założenie lub zmianę wpisu w Księdze Wieczystej (w zależności od tego czy działka posiada KW). Podejdź do notariusza z papierami to policzy wszystkie opłaty.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...