Skocz do zawartości

co sadziecie o goncie bitumicznym


Recommended Posts

Witam serdecznie jestem na etapie planowania pokrycia dachu. Najbardziej odpowiadałaby mi dachówka ceramiczna , ale ze względów finansowych muszę chyba sobie taki dach odpuścić, mąż przekonuje mnie na gont bitumiczny , ale nie wiem czy się sprawdzi no i ze względów estetycznych jakoś mnie nie przekonuje. Więc byłaby wdzięczna za Wasze opinie.
A co myślicie na temat dachowek betonowych lub blachodachówek oraz dachu z blachy? Słyszałam że dudni w czasie deszczu . Proszę o jakieś porady i wnioski z własnych doświadczeń dziękuję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
polecam,
sam kładę na swój dach
ma dużo zalet a napisze o dwóch:
- bardzo niska cena jesli weźmiesz pod uwagę, że nie potrzeba żadnych WILEKICH specjalistów do układania. możesz zrobić to samemu
- po paru latach jak już maz kasę kłądziesz bez zrywania dachówkę

Blachy nie polecam bez wzgledu co by mi obiecali.
Link do komentarza
Cytat

Ja też uważam,że gont jest o wiele lepszym wyborem od blachy.


Z wlasnego doswiadczenia : poprzedni dach na domu kryty gontem, obecny dach (cztery lata temu) zmeniony na pokrycie blacha trapezowa ktora bardzo, bardzo polecam. Szczegolnie jesli mieszkamy tam gdzie wieja bardzo silne wiatry( w obecnej sytuacji klimatycznej to chyba wszedzie wieja silne wiatry!!ha,ha,), gont jest bardzo niepraktyczny.
Moja porada:odradzam gont, polecam blache trapezowa. POzdrawiam Ela.
Link do komentarza
Cytat

Z wlasnego doswiadczenia : poprzedni dach na domu kryty gontem, obecny dach (cztery lata temu) zmeniony na pokrycie blacha trapezowa ktora bardzo, bardzo polecam. Szczegolnie jesli mieszkamy tam gdzie wieja bardzo silne wiatry( w obecnej sytuacji klimatycznej to chyba wszedzie wieja silne wiatry!!ha,ha,), gont jest bardzo niepraktyczny.
Moja porada:odradzam gont, polecam blache trapezowa. POzdrawiam Ela.



No i teraz jestem w kropce. Bo nigdy nie myślałam o blasze jako pokryciu dachu. Na szczęście mam jeszcze duuuzo czasu.
Link do komentarza
Cytat

No i teraz jestem w kropce. Bo nigdy nie myślałam o blasze jako pokryciu dachu. Na szczęście mam jeszcze duuuzo czasu.


Gont bitumiczny szybko porasta mchem i innymi takimi roślinkami,oczywiście od strony północnej i na zadrzewionych działkach.Wolę blachę dobrego producenta.Wybór pokrycia dachowego czasami jest dziwnie motywowany i nie zawsze ma to związek z kosztami.Pewna pani mając w projekcie blachę,poprosiła o zmianę konstrukcji dachu i pokrycie dachówką ceramczną bo śnieg po blachach tak głośno rogi szszu,spadając lawiną . icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Bob
Link do komentarza
Cytat

Gont bitumiczny szybko porasta mchem i innymi takimi roślinkami,oczywiście od strony północnej i na zadrzewionych działkach.Wolę blachę dobrego producenta.Wybór pokrycia dachowego czasami jest dziwnie motywowany i nie zawsze ma to związek z kosztami.Pewna pani mając w projekcie blachę,poprosiła o zmianę konstrukcji dachu i pokrycie dachówką ceramczną bo śnieg po blachach tak głośno rogi szszu,spadając lawiną . icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Bob


Faktycznie gont zielenieje w takie zacieki.A to szu likwiduje się barierami śniegowymi i wtedy jak dużo śniegu spadnie z krawędzi dachu to takie klap tylko słychać. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Gont bitumiczny szybko porasta mchem i innymi takimi roślinkami,oczywiście od strony północnej i na zadrzewionych działkach.Wolę blachę dobrego producenta.Wybór pokrycia dachowego czasami jest dziwnie motywowany i nie zawsze ma to związek z kosztami.Pewna pani mając w projekcie blachę,poprosiła o zmianę konstrukcji dachu i pokrycie dachówką ceramczną bo śnieg po blachach tak głośno rogi szszu,spadając lawiną . icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Bob



Wszystkie informacje i zdjęcia które znalazłem skłaniają mnie do głosowania za dachówką. Wygląda i prezentuje się znacznie ciekawiej niż blacha.
Link do komentarza
Cytat

Blacha trapezowa na domu icon_eek.gif Do garażu,albo budynku warsztatu to pasuje,ale na dom?
Jak ta Ameryka psuje gust icon_wink.gif



Nie wiem jak wy ale ja jestem przekonany że blacha jest zimna. To znaczy nagrzewa się bez umiaru latem, w upały a zimą trzyma zimno jak głupia. Może są jakieś sposoby na dojście do ładu z tym czymś ale ja ich nie znam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...