Skocz do zawartości

Foton II - DOMUS


Merry

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Zakupiłem projekt Foton II. Budowa w okolicach Lublina. Jestem na etapie występowania o warunki i pozwolenia. Mam nadzieję, że zacznę w tym roku. Nie wprowadzam zmian w projekcie, oprócz tego, że cały budynek będzie podpiwniczony bez zmiany poziomu. Poszukuję solidnej ekipy. Projekt zamówiłem z kosztorysem. Koszty budowy są w nim dosyć wysokie 430 tyś. stan pod klucz. Na razie mam wycenę z dwóch firm. Jedna wyceniła stan surowy podobnie jak w kosztorysie 260 tyś brutto, druga nawet drożej. Szukam ekipy, która to zrobi trochę taniej ale ma doświadczenie w Ytongu.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam! Jak się mają wasze Fotony? Ja zakończyłem budowę, budynek odebrany. Szukałem długo w trakcie budowy ludzi którzy borykają się z tym domkiem, ale nie udało się. Jak dla mnie wyszło rewelacyjnie. Jeśli wątek się rozwinie mogę co nieco opisać. Pozdrawiam!

 


Witam,

Jestem na etapie tynków wewnętrznych. Bardzo mi zależy na kontakcie i wymianie doświadczeń. Moje pierwsze pytanie, to jak wyszła aranżacja łazienki na górze, tam gdzie przechodzi komin.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Cytat

Witam,

Jestem na etapie tynków wewnętrznych. Bardzo mi zależy na kontakcie i wymianie doświadczeń. Moje pierwsze pytanie, to jak wyszła aranżacja łazienki na górze, tam gdzie przechodzi komin.

Pozdrawiam



Witam Wire_Guy, my troszkę zaszaleliśmy, i całej części zrobiliśmy wyżej podłogę z drewna (zabezpieczone podkładami i lakierem stosowanym do łodzi i jachtów). Między ścianą a kominem są dwa schodki (tez drewniane) prowadzące na drewniany podest w którym jest wbudowana wanna, żeby było wygodnie między kominem a skosem nie ma ścianki więc jest dojście (jako takie icon_wink.gif ) do kranu i spustu. Pod podestem pod skosem powstał jeszcze schowek. Dodam ze skos nie zabudowywałem i wykorzystałem na maxa.
Pozrdawiam!
KUDY
Link do komentarza
Cytat

Witam Wire_Guy, my troszkę zaszaleliśmy, i całej części zrobiliśmy wyżej podłogę z drewna (zabezpieczone podkładami i lakierem stosowanym do łodzi i jachtów). Między ścianą a kominem są dwa schodki (tez drewniane) prowadzące na drewniany podest w którym jest wbudowana wanna, żeby było wygodnie między kominem a skosem nie ma ścianki więc jest dojście (jako takie icon_wink.gif ) do kranu i spustu. Pod podestem pod skosem powstał jeszcze schowek. Dodam ze skos nie zabudowywałem i wykorzystałem na maxa.
Pozrdawiam!
KUDY



WOW! Brzmi nieźle! To chyba inwencja projektanta wnętrz? Możesz wrzucić zdjęcia?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
HEJ
Jak tam Wire_Guy idzie planowanie łazienki? Powiedz jaki planujesz u siebie piec, bo to okazuje się ważne przy naszych łazienkach!! Ja mam gazowy kondensacyjny (jak wiadomo w takich piecach spaliny mają niższą lub taką samą temperaturę jak wewnątrz domu) do tego jest w nim kanał wentylacyjny i skubany mi łazienkę wychładza.
Pozdro
Link do komentarza
Cytat

HEJ
Jak tam Wire_Guy idzie planowanie łazienki? Powiedz jaki planujesz u siebie piec, bo to okazuje się ważne przy naszych łazienkach!! Ja mam gazowy kondensacyjny (jak wiadomo w takich piecach spaliny mają niższą lub taką samą temperaturę jak wewnątrz domu) do tego jest w nim kanał wentylacyjny i skubany mi łazienkę wychładza.
Pozdro



Hej,

Co do planowania łazienki, to przy takim układzie nie za bardzo można poszaleć. Zostaje opcja taka jak w projekcie, czyli wanna za kominem, a na wejściu dwie umywalki i miska pod oknem połaciowym. No cóż salonem kąpielowym nie można tego nazwać. Łazienki to najsłabsze elementy tego projektu ale myślę, że będzie wygodnie.
Ja planuję piec na paliwo stałe, więc komin może grzać lub nie, ale chłodzić to na pewno nie będzie. Rozumiem, że Twój komin Kudy jest chłodny ale ogrzewanie łazienki nie wystarcza? Ja planuję ogrzewanie podłogowe i grzejnik na ścianie od korytarza
Link do komentarza
Ja mam podłogowe w części między kominem a ścianą do pokoju, drabinkowy na ścianie od klatki i pod oknem nad wanną konwekcyjny. Jakoś to nie wyrabia ale nie tak że jest zimno tylko chłodniej jak w całym domu, zimny komin dwa okna dachowe (tez ciepła nie dają, przynajmniej zimą icon_wink.gif ) Ale jeszcze walczę z regulacją wstępną grzejników, rozdzielacz C.O. mam w stryszku (u nas garderoba) więc grzejnik łazienki mam w najdalszym punkcie. Na razie zauważyłem ze na poddaszu jest chłodniejsza część od wschodu. Więc chyba warto "przesadzić" grzejnikami przy planowaniu ogrzewania. I dobrze się zastanowić nad porządnym ociepleniem tej dziwnej dziury jaka jest w łazience na połączeniu z daszkiem nad wejściem (mam wrażenie że to też chłodzi).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja mam podłogowe w części między kominem a ścianą do pokoju, drabinkowy na ścianie od klatki i pod oknem nad wanną konwekcyjny. Jakoś to nie wyrabia ale nie tak że jest zimno tylko chłodniej jak w całym domu, zimny komin dwa okna dachowe (tez ciepła nie dają, przynajmniej zimą icon_wink.gif ) Ale jeszcze walczę z regulacją wstępną grzejników, rozdzielacz C.O. mam w stryszku (u nas garderoba) więc grzejnik łazienki mam w najdalszym punkcie. Na razie zauważyłem ze na poddaszu jest chłodniejsza część od wschodu. Więc chyba warto "przesadzić" grzejnikami przy planowaniu ogrzewania. I dobrze się zastanowić nad porządnym ociepleniem tej dziwnej dziury jaka jest w łazience na połączeniu z daszkiem nad wejściem (mam wrażenie że to też chłodzi).

Pozdrawiam



Wezmę sobie Twoje uwagi do serca. Ja planuję ogrzewanie na całej podłodze. To małe powierzchniowo i objętościowo pomieszczenie, regulacja ogrzewania powinna pomóc. Okna na pewno chłodzą ale nie można zrezygnować, bo dużo światła dają. BTW jakie masz okna?
Pisząc o dziurze, masz chyba na myśli okolice krokwi koszowej daszku? Dachowiec miał tu pewne trudności. Ociepleniowiec rozwiązał problem w ten sposób, że dał normalne ocieplenie 20+5 ale niestety wtedy pod oknem dachowym nie jest prostopadle do podłogi, tylko odstaje tyle co trzeba. Coś za coś. Ściana kolankowa jest też porządnie ocieplona, przez co powierzchnia podłogi pod skosem nieznacznie się zmniejszyła.
Link do komentarza
Cytat

HEJ
Jak tam Wire_Guy idzie planowanie łazienki? Powiedz jaki planujesz u siebie piec, bo to okazuje się ważne przy naszych łazienkach!! Ja mam gazowy kondensacyjny (jak wiadomo w takich piecach spaliny mają niższą lub taką samą temperaturę jak wewnątrz domu) do tego jest w nim kanał wentylacyjny i skubany mi łazienkę wychładza.
Pozdro



Kudy,

Piszesz, że grzejesz nowoczesnym kotłem na gaz. Jakie masz średnie zużycie w te nasze piękne mrozy?

pozdrawiam
Link do komentarza
Na razie wychodzi nieźle, dodam ze to nasz pierwszy sezon. Za trzy miesiące od października do końca grudnia zużyłem 712m3 i to wyszło 1200zł. W styczniu zacząłem trochę czytać (olałem instalatorów) i na własną rękę zacząłem regulację całej instalacji C.O. takie jak. zawory wstępnej regulacji, trochę krzywą ogrzewania, trochę spadkami temperatur (jak nas niema i jak śpimy) dodałem dodatkową czujkę na poddaszu (polecam pociągnąć okablowanie jeśli robicie centralne na jednym obiegu) i zużywam aktualnie 9-10m3 dziennie. Czyli biorąc pod uwagę bezobsługowość wynik dość dobry.
Link do komentarza
Cytat

Na razie wychodzi nieźle, dodam ze to nasz pierwszy sezon. Za trzy miesiące od października do końca grudnia zużyłem 712m3 i to wyszło 1200zł. W styczniu zacząłem trochę czytać (olałem instalatorów) i na własną rękę zacząłem regulację całej instalacji C.O. takie jak. zawory wstępnej regulacji, trochę krzywą ogrzewania, trochę spadkami temperatur (jak nas niema i jak śpimy) dodałem dodatkową czujkę na poddaszu (polecam pociągnąć okablowanie jeśli robicie centralne na jednym obiegu) i zużywam aktualnie 9-10m3 dziennie. Czyli biorąc pod uwagę bezobsługowość wynik dość dobry.



Witam,

Zużycie gazu na poziomie 10 metrów, przy minus 20, to naprawdę nieźle. To pozwala w miarę optymistycznie patrzeć na koszty utrzymania Fotona. Czy takie zużycie to przy ogrzewaniu wyłącznie gazem bez dodatkowych źródeł?

Pozdrawiam
Link do komentarza
W salonie mam piec kominkowy bardzo mały 6kW i nie jest od niego rozprowadzone powietrze, wiec jeśli już go odpalamy (średnio 1 raz w tygodniu dla klimatu icon_wink.gif ) to grzeje sam salon z kuchnią. Myślę że w tej kwestii trochę daje rekuperacja czyli lekki odzysk jest, no i od kiedy mieszkamy nigdy nie otworzyliśmy okna w celu przewietrzenia.
Link do komentarza
Tak mam bez progu. Na wylewce był położony gres ,tak żeby brama na niego opadała, potem była położona kostka na równo z gresem. Ciekawym pomysłem mojego wykonawcy (juz dającym efekty) było, położenie rur zasilających grzejnik dokładnie pod bramą.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich fotomanniaków.icon_smile.gif mam wielką prośbę bo kupiłem sobie projekt foton 2 lustro przez projektanta i co się okazało nie zamówiłem do tego przedmiaru robót czyli zestawienia materiałów a chce zacząć budowę i nie wiem co kupić jeżeli ktoś będzie mógł mi to wysłać będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

icon_biggrin.gif cześć!
dzięki Kudy że do mnie napisałeś bo ta strona pprojekt jest beznadziejna.
mam nadzieję że w marcu lub kwietniu zacznę budowę oczywiście jeżeli śnieg zginie:))))))
może ktoś w pomorskim buduje fotona bo chętnie bym zobaczył jak wygłąda w rzeczywistości?
Pozdrawiam


Witam budujemy koło Bytowa. Jest to co prawda foton I lustro, ale daje jakiś pogląd co do przyszłych potrzeb domowników.
Jak coś zapraszamy mje@aller-aqua.pl
Odnośnie łazienki na piętrze - nie robiliśmy komina - pompa ciepła - troszkę więcej miejsca dzięki temu na aranżację.
Poza tym zbiegła nam suwanka w salonie w kolorze orzech z trzema szybami, małe nie dopatrzenie podczas podpisywania zlecenia icon_sad.gif Ze względu na niemożność przeróbki musieliśmy zamówić drugą. Pierwsza jest ale dla wersji podstawowej - nie dla lustra. Jak nie uda nam się jej odsprzedać to będziemy miaeli drogi zapas szyb na przyszłe nieplanowane uszkodzenia.....
Poza tym po świętach zaczynamy instalację rekuperacji, elektryki, wod-kan, tynki i posadzek z ogrzewaniem podłogowym.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Cześc;))))
fajnie wygląda Wasz domek a ja dalej walczę z papierami i nie wiem jak długo to potrwa........
oczywiście że wpadniemy do Was zobaczyc dom tylko wczesniej napisze kiedy bo my mieszkamy pod starogardem więc takm daleko nie mamy. pozdrawiam icon_biggrin.gif


Czasem lepiej, że papierologia długo trwa - można wiele rzeczy dotyczących materiałów i wykonastwa przemyśleć - z niektórych się wyleczyć icon_biggrin.gif -także spokojnie czekajcie. Sama budowa idzie dość szybko - proporcjonalnie do pieniędzy icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Smacznego jajka życzę icon_biggrin.gif i Wesołych świąt.
wiem że trzeba czekać na wszystkie papiery ale już od maja walczę z nimi i może w rok się wyrobię................
to na gmnie mają jakieś problemy potem geodeta złe mapki 2 razy robi i tak ciagle coś ale jest coraz bliżej budowy i to mi się podoba!
w tym rok moze w stan surowy zamknięty uda Nam się postawić domek naszych marzeń icon_biggrin.gif to już będzie duży sukces a za rok resztę. muszę zrobić zdjęcia działki to później wstawię.
Link do komentarza
KUDY po niedzieli zaczynam montaż instalacji rekuperacji - wybrałem strych nad schodami na umieszczenie centrali, a gdzie wy zlokalizowaliście miejsce na swój rekuperator? Poza tym czy faktycznie rekuperacja działa zacnie w kubaturze fotonowej?
PS> Zdrowych Wesołych Świąt wszystkim forumowiczom - szczególnie Fotonomaniacom
Link do komentarza
Cytat

NUGAS
a jak tam kiedy chcecie się wprowadzić bo widzę że ciągle coś tam robicie?
pozdrawiam


Szczerze to zaczynamy po długiej zimie icon_biggrin.gif, bo pięć miesięcy 2009 zajęło wykonanie sur. zamkniętego, ale biorąc pod uwagę, że miałem poślizg z dachówką i oknami to 4 miesiące, czyli bez szarpania do jesieni też się wyrobicie
Mogłem jeszcze powalczyc w tamtym roku z dokończeniem instalacji tynkami i posadzkami, ale postanowiliśmy dac sobie spokój - z perspektywy czasu wiem, że słusznie. Te mega mrozy bez ocieplenia zewnętrznego i solidnego grzania mogłyby troche dokuczyć.
Planujemy wprowadzić się we wrześniu
Link do komentarza
Witam! Jaki piękny ruch w temacie.

nugas - Centralę rekuperacyjną umieściłem na strychu (trójkąt nad całym poddaszem). Jestem po sezonie i teraz się mogę wypowiedzieć. Największą zaletą mojej centrali jest automatyczny bypass (nie zastanawiam się nad wkładami, czy juz czy jeszcze nie icon_biggrin.gif ) Nie rozpatrywał bym rekuperacji w kategoriach oszczędności, ale zdrowia. Ale coś jest z tą oszczędnością bo przez okres kiedy mieszkamy (od czerwca 2009) nigdy nie otworzyłem okna do wietrzenia. Jedyny problem, to przy dużych mrozach wysusza powietrze. Jeśli chodzi o kubaturę to nasz Renovent HR Medium, radzi sobie wyśmienicie, najleprzym przykładem jest to że przy większej imprezce, jak przełączę się na III stopień to nie jest duszno nawet w upały. Druga zaleta to jak chodzę czyścić filtr to w ciepłym okresie garściami wywalam komary i muchy (bez przesady, kilka pełnych garści co miesiąc).

Pozrdawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam! Jaki piękny ruch w temacie.

nugas - Centralę rekuperacyjną umieściłem na strychu (trójkąt nad całym poddaszem). Jestem po sezonie i teraz się mogę wypowiedzieć. Największą zaletą mojej centrali jest automatyczny bypass (nie zastanawiam się nad wkładami, czy juz czy jeszcze nie icon_biggrin.gif ) Nie rozpatrywał bym rekuperacji w kategoriach oszczędności, ale zdrowia. Ale coś jest z tą oszczędnością bo przez okres kiedy mieszkamy (od czerwca 2009) nigdy nie otworzyłem okna do wietrzenia. Jedyny problem, to przy dużych mrozach wysusza powietrze. Jeśli chodzi o kubaturę to nasz Renovent HR Medium, radzi sobie wyśmienicie, najleprzym przykładem jest to że przy większej imprezce, jak przełączę się na III stopień to nie jest duszno nawet w upały. Druga zaleta to jak chodzę czyścić filtr to w ciepłym okresie garściami wywalam komary i muchy (bez przesady, kilka pełnych garści co miesiąc).

Pozrdawiam


hehe. Komary. No tak lepiej wyciągac je z filtrów jak tłuc "kapciem" na ścianach icon_biggrin.gif
Też mam kupionego Brinka Renoventa z bypasem 400setkę. Cieszę się, że dobrze u Ciebie działa. Pozytywne spojrzenie na przyszłość. W moim przypadku czeka mnie jeszcze odpalenie pompy ciepła, ale o jej działaniu za "rok".
Link do komentarza
Dopilnuj instalacji, ja juz mam parę niedopatrzeń.
-jak nie będziesz miał GWC, to zwróć uwagę gdzie będzie czerpnia. bo jak masz sąsiadów co pala naprzykład w kominku, zerknij na mapach jak wieją wiatry zimą bo u mnie od jednego sąsiada zawiewa i czasami czuje dym w domu
-kanały wentylacyjne żeby były jak najdalej dachu (jak najbliżej środka domu), ja jeden mam blisko (oczywiście jest oddalony i wyizolowany) i potrafi się skubany wychłodzić.
Link do komentarza
Cytat

Dopilnuj instalacji, ja juz mam parę niedopatrzeń.
-jak nie będziesz miał GWC, to zwróć uwagę gdzie będzie czerpnia. bo jak masz sąsiadów co pala naprzykład w kominku, zerknij na mapach jak wieją wiatry zimą bo u mnie od jednego sąsiada zawiewa i czasami czuje dym w domu
-kanały wentylacyjne żeby były jak najdalej dachu (jak najbliżej środka domu), ja jeden mam blisko (oczywiście jest oddalony i wyizolowany) i potrafi się skubany wychłodzić.


Z tymi czerpniami to jest jazda. Generalnie dla Polski przeważający kierunek wiatrów południowo- zachodni, od tej strony mam pole, ale jak"chopy" robią" orkę to mała Sahara. od południowego wschodu narazie nie mam sąsiada, od północno zachodniej jest i brałem pod uwagę, że umieszczjąc czerpnię nad kalenicą garażu w szczycie-domu czasem cosik zaciągnie-cóż nigdy nie jest idealnie icon_sad.gif , Jeśli chodzi o izolację na strychu na skosach też dam 18cm wełny, może nie będzie wtedy tak źle z wychładzaniem przewodów wentylacji?! Cóż zobaczymy
PS. Wełny - jak ociepliłeś poddasze?
Link do komentarza
Całe poddasze na skosach 20cm, cały strych 15cm (skosy i pod podłogą). Jesli chodzi o wychłodzenie kanałów to u mnie jeden kanał do pokoju na dole idzie przez garderobę (w projekcie stryszek) tuż przy skosie i zbudowany jest płytą G/K, i w tym miejscu się wychładza. Co ciekawe nad garażem mam pokój rekreacyjny (psełdo siłownię i kino domowe) to jest pokój ze "szczelnymi" drzwiami w nim mam wentylację niezależną (wejście i wyjście) i tu się nie wychładza chociaż tu jest ocieplenie tylko nad sufitem a kanały są tylko lekko nakryte wełną. Kończąc, reszta domu jest standardowo, powietrze wędruje z pomieszczeń mieszkalnych do tak zwanych "brudnych".
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Część.icon_smile.gif mam nadzieję ze uda Wam się wprowadzić we wrześniu tak jak planujecię. U mnie dalej papierkowe sprawy idą jak krew z nosa ale powoli zbieram materiał i mam nadzieję ze w czerwcu budowa się zacznie na dobre i chciałbym się do jesieni wyrobić z surowym zamkniętym. A jak już wszystko pójdzie po mojej myśli to za rok będziemy mieszkać w domku marzeń.icon_smile.gif

Link do komentarza
Część Alicja.icon_smile.gif to super ze będziecie zaczynać budowę bo ją dalej czekam za papierami i nie wiem kiedy wszystko będę miał załatwione.... Też kupiłem stali na oko i nie wiem czy to będzie dość bo do projektu nie dało zestawienia materiałów a to co jest na stronie domusą to nie ma dużo wspólnego z rzeczywistością. U mnie już materiały czekają ale co z tego jak te wszystkie papierkowe sprawy tyle trwają! A w jakim rejonie polski się budujecie bo my będziemy na Pomorzu. Pozdrawiam i jak chcesz to ci mogę napisać ile stali mam tylko ze to projekt foton 2 lustro
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
długość ław x 4 x masa 1 mb 12 żebro = fundament
długość ław x 4 x 1,5 m pręt gładki fi 6mm (strzemiono o wymiarach 50x20cm) x masa 1mb pręta gładkiego fi 6mm


Dla ułatwienia
#6=0,222 kg/mb
#8=0,395 kg/mb
#10=0,617 kg/mb
#12=0,888 kg/mb

U mnie osobiście zużyłem wiązkę (1,8 t) na fundament i jeszcze zbiegło trochę na strop Edytowano przez nugas (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
przykro mi ze przeszkodzil w budowie deszcz. wiadomo z pogoda sie nie wygra ale wkoncu wyjdzie slonce i budowa ruszy dalej. Jak bedziesz mogla to wrzuc jakies zdjecia.

przykro mi ze przeszkodzil w budowie deszcz. wiadomo z pogoda sie nie wygra ale wkoncu wyjdzie slonce i budowa ruszy dalej. Jak bedziesz mogla to wrzuc jakies zdjecia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...