Skocz do zawartości

Foton II - DOMUS


Merry

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
W przyszłym tygodniu rura po pozwolenie... W końcu...

Później rura do banku i jestem ciekaw jak długo znów mnie przytrzymają? ://

Mam pytanie do FOTONÓW II lub I. Co byście zmienili w swoich domkach gdybyście mogli?? :]] Materiały, ściany itp.

Zastanawiam się czy ścianę wejściową do kuchni nie wywalić, aby kuchnia była bardziej przestronna?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam Fotonowiczów!
My też będziemy budowali Fotona. Już właściwie ponad rok temu zdecydowaliśmy się z mężem na projekt FOTON II. Pod koniec października mamy nadzieję wbić łopatę. Ale jak będzie, zobaczymy.
Mamy też nadzieję, że forum nie "umarło", a jedynie popadło w letnie odrętwienie, na rzecz intensywnych działań budowlanych icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich!
Po obejrzeniu waszych postępów z budową tego wymarzonego domu, postanowiłam przedstawić nasze postępy icon_smile.gif
Dodam,że walka o pozwolenie trwała 9 długich miesięcy!!! icon_confused.gif Jezeli możecie podzielcie się ciekawymi uwagami co do wykończenia domu, jakie okna najlepsze? Zdecydowaliśmy z mężem,że okno tarasowe zakupimy rozsuwane,żeby nie zabierało nam miejsca w salonie a co za tym idzie to tez wygoda. Może podpowiecie tez z jakiej firmy najlepiej kupic okna i czym sie sugerować przy wyborze oprócz ceny oczywiście:) Zrezygnowaliśmy ze ścianki w kuchni która rozdzielala ja z salonem i z drzwi garażowych, poniewaz to pomieszczenie zostanie wykorzystane do innych celów a na auto powstanie pózniej budynek gospodarczy na tyłach ogrody wraz z garażem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam wszystkich nowych Fotomanniaków;)
długo mnie nie było na forum ponieważ codziennie jestem na budowie dlatego nie mogę się doczekać zimy co trochę odpocznę... pozdrawiam wszystkich i później dodam parę zdjęć jak skończymy ocieplać i parę jak w środku wygląda. za parę dni będzie prąd na budowie i wtedy jak całą rodzinką zamieszkamy to budowa zmieni się w DOMEK MARZEŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
grzes stg - ile Ci poszło kubików na więźbę?

U mnie zbliżają się do stropu. Poki co mała walka ekipy z KB o strop. Ekipa chce bez podciągów (mam małe zmiany w projekcie i ściana nośna wew. jest dłuższa i można oprzeć belki na niej).

Poza tym stosuje kominy Brata i strop systemowy z konbetu. Może ktoś już stosował takie elementy.

Aha i jeszcze jedno. Jakie macie okna, chodzi mi o firmę i czy ją polecacie.

pozdrawiam Max Edytowano przez maxwell61 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
No ja mieszkam.
I też należę do grupy zadowolonych.

Domek definitywnie zakończony a nawet przy dwójce dzieci to i lekki remoncik bezie, pewnie za rok.
Na dodatek jak patrze na domy znajomych powyżej 250m2 to jestem szczęśliwy że nie budowałem takiego kolosa ;)

DO SIEGO!!!
Link do komentarza
cześć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeżeli dobrze pamiętam to kupiłem 2 palety kleju do styropianu i siatki a styropianu miałem 250m2 a później zamówiłem jaszcze 70m2 bo ociepliłem sobie garaż czyli sufit i ścianę od domu. tylko dokładnie nie wiem ile czego było bo nic nie pisałem podałem to co pamiętam

a czym palicie w piecu bo ja mam piec na ekogroszek?


nie wiem co jest ale nie mogę dodawać żadnych zdjęć na forum jedynie do swojej galerii też macie taki problem?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam!

Ja jestem teraz na etapie krycia dachu. Co do SSO to mowiac szczerze jak ktos pisze, ze zrobil SSO 150m2 za 120 tys. to zastanawiam sie czy kradl, czy kupowal same scierwo, czy wszystko robil sam.
SSO, ktory mnie wyniosl w zaokragleniu:
- pustaki ROBENA 24cm 11tys.
- beton - 14 tys.
- piasek - 3,5 tys.
- drewno - 3 tys.
- stal - 4,5 tys.
- boczki - 3tys.
- strop kompletny KONBET wraz z nadprozami- 10 tys. (czesc z tego zwroce wiec moze bedzie minu 1 tys.)
- kominy System BRATA - 7 tys.
- wiezba - 12,5 tys.
- dachowka Rubin 11 Antracyt+okna+dodatki - 25 tys.
- dzialowki - 3,2 tys. Solbet
- duperele typu ocieplenie fund, armatura, gwozdzie, szpilki, podbitka, itd - 8 tys.
- robocizna calosc - 50 tys

RAZEM ok 155tys

Zauwazylem, ze ludzie czesto pisza ze SSO to 120 tys. itp, a pozniej sie okazuje, ze nie wiliczyli dupereli lub robili bez podbitki, kominy nie wykanczali itd, itd. Pozniej ten koszt SSO wychodzi znacznie wyzszy.
Zaznaczam, ze szukalem najtanszych materialow w okolicy. Niestety dachowka dosc drogo wychodzi. Samo wykonczenie kominow w klinkierze to koszt ok 1,5 zl za materialy. Podbitka to ok 3 tys.
Na okna zamieram przeznaczyc wraz z brama garazowa i drzwiami wejsciowymi (ale takie lepsze) ok 32 tys.
Poki co to tyle...

Pozdrawiam Edytowano przez maxwell61 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "FOTON II"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
U nas trochę już się dzieje... icon_smile.gif 10 kwietnia ruszyły prace!!
Dziś mamy już mury, część ścianek działowych i dach odeskowany i przykryty papą.
Przed nami jeszcze baaaaardzo dużo pracy, ale powoli idziemy naprzód icon_smile.gif Jesteśmy na etapie wybierania okien, umawiania elektryka i tynkarza i zabieramy się za instalację sieci wodno-kanalizacyjnej.
Bardzo podobaja nam się wasze fotonki i nie możemy sie oczywiście doczekać przeprowadzki do naszego własnego...
Pozdrawiamy serdecznie!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie Fotonowicze!
Czy moglibyście podzielić się Waszymi doświadczeniami kosztowymi z czasów budowy? Konkretnie interesuje mnie koszt instalacji elektrycznej z robocizną, bo zdaje mi się, że "znajomy" elektryk trochę chce nas jednak naciągnąć... Po 3 tyg. przerwie mam już internet, więc jutro postaram się wrzucić kilka fotek z naszej budowy icon_smile.gif Pozdrawiam serdecznie!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Część WSZYSTKIM:-) Jeżeli chodzi o całkowity koszt budowy (foton 2 lustro) elewacja na zewnątrz tylko dwa razy klej na styropian a w środku wszystko gotowe nawet z meblami i 110metrów kostki przed domem i w garazu wyniosła nas około 350 tys.zł. Jeżeli chodzi o pracę to dużo robiłem samemu ale przez to pieniądze mam zaoszczędzone. Od roku mieszkam z żona i synkiem i przez ten cały czas wykończyłem górę i garaż. Ale teraz wszystko mamy zrobione nawet trawę w ogrodzie i parę drzewek. Jutro wstawie zdjęcia jak będzie ładną pogoda to będę zrobione aktualne bo jak narazie jest mgła już od tygodnia
PROSZĘ DODAJCIE SWOJE ZDJĘCIA WASZEGO FOTONA
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witajcie Fotonowicze!
Widzę, że forum ledwo dycha... :P Wszyscy zajęci przygotowaniami do świąt, świętami, imprezami sylwestrowymi i budowami icon_smile.gif

W Nowym Roku życzę wszystkim budującym tanich i dobrych materiałów, solidnych firm wykonujących wszelakie prace, zero obsów terminowych, pieniążków w wystarczającej ilości i zdrowia oraz cierpliwości, by ogarnąć wszystkie sprawy związane z budową icon_smile.gif
A mieszkającym Fotonowiczom niewysokich rachunków do płacenia icon_smile.gif zadowolenia z domku, który postawiliście, radości, miłości i zdrowia, abyście długie lata cieszyli się z tego, co macie.
Szczęśliwych, zdrowych rodzin!!!

U nas sporo się dzieje, choć prace budowlane (teraz to już raczej początek wykończeniowych...) pomalutku do przodu. Aktualnie prąd się robi, piec przyjechał, więc niedługo będziemy mieli ciepło :P W lutym mam nadzieję tynki icon_smile.gif
Pozdrawiamy serdecznie i będziemy zaglądali na forum częściej, żeby podpatrywać co tam u Was icon_smile.gif
Bocianki

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 5 miesiące temu...
Witaj Grześ. Miło, że tu jeszcze zaglądasz. Twój Foton też super wygląda. U nasz jeszcze sporo pracy, bramy się jeszcze nie doczekaliśmy. Front ogrodzenia prawdopodobnie będzie z drewna i brama też, choć jak zobaczyłam twoja bramę to zastanawiam się nad zmianą koncepcji. Ogrzewanie jest z tzw. śmieciucha na wszystko, ale dom jest na tyle ciepły, że super sprawdziło by się ogrzewanie gazowe. W zimie wystarczy rozpalić rano, żeby przez cały dzień utrzymywała się temperatura nie mniejsza niż 21 stopni. A przy obecnej pogodzie obywa się bez grzania, bo w słoneczne dni temperatura wzrasta z 20 nad ranem do nawet 24. Wszytko to zasługa dużych okien. Pozdrawiam serdeczni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...