Skocz do zawartości

Minimalny metraż działki?


ell_lla

Recommended Posts

Uprzejmie proszę o rozwianie wątpliwości związanych z zakupem działki. Planujemy w najbliższym czasie zakup działki (oczywiście na kredyt), a co za tym idzie interesuje nas najmniejszy możliwy metraż. Tylko tyle, aby stanął nasz wymarzony dom. Czy istnieje coś takiego jak dolna granica metrażu, na którym można budować dom?
Znajoma mi dziś powiedziała, że budować można od 8 arów. Czy to prawda?
Gdzie znajdę przepisy na ten temat?
pozdrawiam
ella
Link do komentarza
Cytat

Uprzejmie proszę o rozwianie wątpliwości związanych z zakupem działki. Planujemy w najbliższym czasie zakup działki (oczywiście na kredyt), a co za tym idzie interesuje nas najmniejszy możliwy metraż. Tylko tyle, aby stanął nasz wymarzony dom. Czy istnieje coś takiego jak dolna granica metrażu, na którym można budować dom?
Znajoma mi dziś powiedziała, że budować można od 8 arów. Czy to prawda?
Gdzie znajdę przepisy na ten temat?
pozdrawiam
ella


Jak się tak zastanowić to nie jest to proste pytanie. Ja widuję całkiem solidne domy na działkach od 300 metrów. Tyle że powstawały one jakieś dwadzieścia i więcej lat temu a w tym czasie zmieniło się dużo w przepisach. W każdym razie domy na mikro działkach to nie rzadkość. Problem w tym czy jeszcze można tak budować.
Link do komentarza
Fragment artykułu: Dopasowujemy dom do działki czy działkę do domu?

Na wielkość domu (w kontekście powierzchni działki) duży wpływ mogą mieć także ograniczenia administracyjne zawarte w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Najczęściej dotyczą odległości budynku od granic działki, np. z sąsiadami min. 4 m (3 m, gdy ściana nie ma okien), od ulicy – najczęściej 6 m (czasami 5 m).

Ważne są także wzajemne zależności pomiędzy różnymi obiektami budowlanymi, np. odległość szamba od okien i drzwi domu – min. 5 m, a od granicy działki – 2 m, odległość studni od szamba min. 15 m, a od granicy działki – 7,5 m, śmietnika od okien – 3 m, a od granicy sąsiada – 2 m.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...