Skocz do zawartości

Czy jest sens kupowania tej działki


kidj

Recommended Posts

Mam na oku działkę rolną którą mam zamiar kupić. Sytuacja wygląda tak że rolnik ma działkę 45 arowa i chce ją podzielić na 2 części. W gminie dowiedziałem sie że na tym terenie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i jest to działka rolna III klasy. Przez tą działkę w ziemi przechodzi gaz i woda a prąd jest nad ziemia i przechodzi w granicy działki. Działka leży przy drodze gruntowej utwardzonej. Od tej działki w odległości ok150 m stoi dom a z drugiej strony w odległości ok 500 m. W gminie powiedziano mi żebym wystąpił o warunki zabudowy. jakie są szanse na odrolnienie i złożenie wniosku o WZ jeżeli rolnik dopiero podzieli tą działkę jak zdecyduje sie ostatecznie na zakup.Czy jest sens w ogóle zabierać sie za odrolnienie i czy jest możliwe jeżeli dostane warunki zabudowy odrolnienie tej działki. Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam na oku działkę rolną którą mam zamiar kupić. Sytuacja wygląda tak że rolnik ma działkę 45 arowa i chce ją podzielić na 2 części. W gminie dowiedziałem sie że na tym terenie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i jest to działka rolna III klasy. Przez tą działkę w ziemi przechodzi gaz i woda a prąd jest nad ziemia i przechodzi w granicy działki. Działka leży przy drodze gruntowej utwardzonej. Od tej działki w odległości ok150 m stoi dom a z drugiej strony w odległości ok 500 m. W gminie powiedziano mi żebym wystąpił o warunki zabudowy. jakie są szanse na odrolnienie i złożenie wniosku o WZ jeżeli rolnik dopiero podzieli tą działkę jak zdecyduje sie ostatecznie na zakup.Czy jest sens w ogóle zabierać sie za odrolnienie i czy jest możliwe jeżeli dostane warunki zabudowy odrolnienie tej działki. Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam



W Gminie doradzili ci dobrze. Musisz zlożyć pismo o warunki zabudowy na tą działkę. Jeżeli dostaniesz warunki na działkę 45 arową to po podziale warunki możesz wyrzucić do kosza, nie będą ważne. Można najpierw podzielić potem wystąpić o warunki, ale może być tak, że na działce poniżej 30 arów nie będzie mozliwości zabudowy. Najlepiej zasięgnąć języka w Gminie i to na pismie, tak aby się później nie wyparli.
Odrolnieniem nie zawracaj sobie głowy. Jeżeli dostaniesz warunki zabudowy, odrolnienie jest wtedy załatwiane z automatu na twój wniosek.
Jeszcze jedno, o warunki zabudowy nie musi wystąpić właściciel, możesz wystąpić ty lub ktokolwiek.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...