Skocz do zawartości

działka rolna


airkadio_k

Recommended Posts

witam serdecznie sprawa wygląda następująco otóż chodzi o działkę rolną o całkowitej powierzchni 6300m2. działka zarasta właściciel nic nie uprawia od lat , grunt klasy 4a i 3b na całości .obok występują zabudowania , domki jednorodzinne i budują się dwa nowe domy .Od frontu działki droga utwardzona , w której to mieści sie wodociąg, a nad drogą "leci linia z prądem " do zabudowań .Za dwa lata rusza kanalizacja .Brak zagospodarowania przestrzennego biała plama na mapie .wymiary działki to front 30metrów długość 210metrów.wiem dobrze że podział roli możliwy jest tylko na 3000m2.Wraz z dwojgiem przyjaciół chcielibyśmy wybudować trzy domy jednorodzinne ,czyli potrzebujemy trzech działek (dla każdego po jednej )ale o powierzchni 1000m2 ( bo dziękuję za koszenie trawy na 3000m i cena za 3000m też zwala z nóg ). co zrobić aby kupić działke od tego pana o powierzchni 1000m2 ? czy wystąpić o warunki zabudowy na 3000m2 dla trzech domów (z wyznaczenie na mapce drogi dojazdowej do pozostałej częsci działki).czy istnieje inny sposób?
Link do komentarza
Witam
Jest dokladnie tak jak piszesz musisz wystapic o warunki zabudowy a po wybudowaniu domu podzielic dzialke na 3 jezeli powiedzieli ci ze jest taka pozliwosc

Jezeli moge to dolacze sie do postu zeby nie zasmiecac forum
sytuacja podobna jak u autora tylko ze ja mam 5000m2 w urzedzie gminy powiedzieli mi ze moge wydzielic min 3000m
a co z pozostalymi 2000 czy po sprzedazy nowy wlasciciel dostanie zgode na budowe domu

pozdrawaim
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...