Skocz do zawartości

Przebudowa domu


Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie:)

Nasza historia w dużym uproszczeniu: moja dziewczyna dostała w spadku po wujku 3 piętrowy dom wraz z działką. Kwestie prawne są uregulowane i nie ma z tym problemu. Sam dom wybudowany z cegły, został ocieplony, na pierwszym piętrze znajdują się plastikowe okna, wszystkie pomieszczenia nie zostały zagospodarowane. Dach budynku wydaje się do wymiany (jestem amatorem - oceniam tak widząc dziury w poszyciu). Chcemy w tym domu zamieszkać, a z tym wiąże sie jego remont. Od czego powinniśmy zacząć? Chcielibyśmy dokonać zmian w jego strukturze z czym wiąże się wyburzenie ścian nie będących nośnymi, zamontowanie ogrzewania, dobudowanie tarasu, określenie przeznaczenia i wielkości pomieszczeń.
Obok domu znajduje się szopa, którą chcielibyśmy zburzyć i wybudować garaż dla dwóch aut i warsztat. Działka jest spora, ale nierówna i powinna być wyrównana.
1.Od czego zacząć? Gdzie szukać pomocy? W pracowni architektonicznej?
2.Kto mógłby dokonać kosztorysu takiego przedwsięwzięcia?
3.Ile mógłby trwać taki remont?

Proszę o Wasze odpowiedzi w tej kwestii
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam

Chciałbym podpiąć się pod temat icon_smile.gif

jesteśmy na etapie zatwierdzania koncepcji projektu przebudowy kostki 10m x 10m trzykondygnacyjnej piwnica + parter + piętro. (czyli właściwie 10 m x10 m x 9 m ) - MEGA SZEŚCIAN icon_smile.gif

powierzchnia domu to ok. 230 m2, osobno znajduje się murowana stajenka 6x10 którą planujemy przerobić na dwu stanowiskowy garaż.


Wizualizacje załączone są już po naszej wspólnej decyzji (żona + ja), że dach będzie stromy, bowiem wszystkie domy w promieniu wzroku są domami tradycyjnymi, dość prostymi w formie, a ponadto taka koncepcja przygotowana przez architekta bardziej się nam podobała. Jeśli ktoś z Państwa zechce coś podpowiedzieć lub odradzić to śmiało nie krępujcie się icon_smile.gif Nie mamy jakiś głębiej rozwiniętych zmysłów estetycznych dlatego prosimy o opinie. Za każdą odwdzięczę się w lecie piwkiem i kielbaską o ile ktoś zechce się pofatygować pod Liszki:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
witam proponuje tak dla Gunhead proszę wziąść dziewczynę w wolny dzień i pojeżdzić po okolicy nawet po innych osiedlach domków popatrzeć jak mają ludzie zrobione wskazany aparat z ukrycia można zdjęcie zrobić potem po powrocie odpocząć od tematu i wieczorkiem siąść i po oglądać zdjęcia przedyskutować co sie podoba określić czego chcemy dopiero jak wiemy udać się na rozmowę do biura projektowego powiedzieć co chcemy oni was na prowadza dalej i co można a co nie co kosz dozy a co mały ale będziecie wiedzieli mniej więcej czego oczekujecie nie śpieszyć się bo w czasie realizacji na pewno dozo się zmieni np pokój 15 m2 to dozy czy nie jak na salon to mały jak na łazienke to dozy a jak bez okna to małe pomieszczenie a z oknem większe itd pozdrawiam
Link do komentarza
witam krzych inżynier z krk tak patrze na domek- ma elewację bym powiedział nowoczesną dach z blachy i nasuwa mi sie pytanie elewacja ładna a koszt zrobienia ?na moje oko docieplenie budynku 10*10*9 daje około 360 m2 kosz 36tys plus balustrady ,drewna itd zamknie sie okolo 60tys a druga sprawa jak wejdziecie na daszki bo są dwa by zwalić śnieg ale domek mi się podoba myślę ze jak będę w pobliżu to wstąpię na zaproszenie pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam krzych inżynier z krk tak patrze na domek- ma elewację bym powiedział nowoczesną dach z blachy i nasuwa mi sie pytanie elewacja ładna a koszt zrobienia ?na moje oko docieplenie budynku 10*10*9 daje około 360 m2 kosz 36tys plus balustrady ,drewna itd zamknie sie okolo 60tys a druga sprawa jak wejdziecie na daszki bo są dwa by zwalić śnieg ale domek mi się podoba myślę ze jak będę w pobliżu to wstąpię na zaproszenie pozdrawiam


Ciekawy, analityczny wpis!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ciekawy, analityczny wpis!




Daszek jest na tyle mały, a zimy bądz co bądź słabe, że nie powinno to wg mnie stanowić dużego problemu, no może ze szczelnością tych daszków - trzeba będzie przyglądnąć się wykonawcy, aby nie była zawiewana pod blachę woda ze stojącego śniegu. To napewno bardzo celna uwaga Pana Majstra:) [dach ma niewielki spadek w stonę połaci głównych] Co do elewacji to pewnie niestety koszt będzie zbliżony do kwoty, którą podał Majster2008, ale co zrobić balustrady muszą być, a drewno może kupię sam w tartaku (modrzew?) i polakieruję pistoletem. zobaczymy. a zaproszenie dalej aktualne. icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Daszek jest na tyle mały, a zimy bądz co bądź słabe, że nie powinno to wg mnie stanowić dużego problemu, no może ze szczelnością tych daszków - trzeba będzie przyglądnąć się wykonawcy, aby nie była zawiewana pod blachę woda ze stojącego śniegu. To napewno bardzo celna uwaga Pana Majstra:) [dach ma niewielki spadek w stonę połaci głównych] Co do elewacji to pewnie niestety koszt będzie zbliżony do kwoty, którą podał Majster2008, ale co zrobić balustrady muszą być, a drewno może kupię sam w tartaku (modrzew?) i polakieruję pistoletem. zobaczymy. a zaproszenie dalej aktualne. icon_cool.gif




piersze kilka dech przywiezione - na szalunki, kilka nadproży już też, drenaż i ocieplenie fundamentów wykonane, wraz z wiosną może ruszą prace, czekamy na pozwolenie icon_cool.gif bo projekt już jest gotowy. Może po zakończeniu prac pochwalę się gotowym przebudowanym kostkiem (kostka że hej- CUBE tam mogli nagrywać)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...