Skocz do zawartości

co zrobić z garażem??


Recommended Posts

Proszę o pomoc.
Zamierzam kupić działkę podłużną która ma wymiary 20x40m.
Bardzo podoba mi się projekt muratora:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdPr...name=&nr=14

Tylko aby wszedł on na działkę trzeba by wybudować dom bez uwzględnionych w projekcie garaży.
No a przecież garaż też jest potrzebny. Co zrobić??

Proszę doradźcie coś, każda sugestia , uwaga jest dla mnie bardzo cenna:)
A może ktoś mieszka w takim domu??
Link do komentarza
Cytat

Tylko aby wszedł on na działkę trzeba by wybudować dom bez uwzględnionych w projekcie garaży.
No a przecież garaż też jest potrzebny. Co zrobić??



Zrezygnuj z garażu!!

Opini jest tyle ile ludzi na świecie, osobiście uważam, że budowanie pokoju dla samochodu w bryle domu to troszkę przesada. O wiele lepiej zagospodarować go na coś innego, lub tak jak w twoim przypadku aby wogóle projekt był możliwy do zrealizowania na działce - pozbycie się go. Ja zamierzam postawić kiedyś obok domu jakiś zadaszony, wolnostojący barak do schowania auta i ewentualnej małej graciarni.

Zapraszam do obejrzenia rzutu mojego Ramzesa gdzie właśnie zamieniłem garaż na pomieszczenie biurowe.
Link do komentarza
Sam projekt (na stronie Lipińskich http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=68144&page=1 ) jest bardzo ciekawy i na pewno wart zainteresowania - garaż jednak jest "doklejony" (nie stanowi integralnej całości z bryła )
Znając realia - Lipińscy umożliwiają realizację projektu zarówno z garażem jak i bez.

Sądzę ze w Twoim przypadku będzie lepiej jeżeli zrezygnujesz z garażu w bryle a postawisz go poza budynkiem ( o ile nie będzie Ci np. zasłaniał widoku na krajobraz).
Sam dom powinien Ci "na styk" zmieścić się na 20 m działce.
Ja nie jestem zwolennikiem garażu w budynku i uważam że to nawet lepiej gdy jest garaż oddalony od domu.
Link do komentarza
Cytat

Sam dom powinien Ci "na styk" zmieścić się na 20 m działce.
Ja nie jestem zwolennikiem garażu w budynku i uważam że to nawet lepiej gdy jest garaż oddalony od domu.



W tym wypadku twoja rezygnacja z garazu w bryle domu jest jedyną opcją. Zwłaszcza że działka wąska i praktycznie nie ma jak go zostawić. Tyle że jak się zdecydujesz na garaż osobno to cię gmina podliczy dość słono za drugi budynek. icon_sad.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...