Skocz do zawartości

stan surowy zamknięty?


Recommended Posts

Witam , mam pytanie do forumowiczów... bo juz sie pogubiłam icon_sad.gif mam okazje kupić dom na obrzeżach miasta problem jest w tym że właściciel upiera sie że jest to "stan surowy zamknięty" i za taki stan sobie ceni. Budowe domu rozpoczął 20 lat temu i w tym stanie dom stoi już jakieś 15 lat. Dach dziurawy, dachówki pospadały po wichurach generalnie do przełożenia, blacharka i orynnowanie zardzewiałe itd. Okna pamiętają czasy PRL-u zachlapane zaprawą i czym sie dało:) farba.... moze kiedyś była ,drewniane wypaczone połowy nie da sie otworzyć. W środku brak tynków instalacji i na piętrze schodów, ściany działowe nie powykańczane. Media podciągnięte do budynku. I teraz czy mowa tu o stanie surowym ZAMKNIĘTYM? czym właściwie jest STAN SUROWY ZAMKNIĘTY? Położenie i projekt budynku bardzo mi odpowiadają ale cena za 15 lat wietrzenia ..... prosze o rade
Link do komentarza
Cytat

Witam , mam pytanie do forumowiczów... bo juz sie pogubiłam icon_sad.gif mam okazje kupić dom na obrzeżach miasta problem jest w tym że właściciel upiera sie że jest to "stan surowy zamknięty" i za taki stan sobie ceni. Budowe domu rozpoczął 20 lat temu i w tym stanie dom stoi już jakieś 15 lat. Dach dziurawy, dachówki pospadały po wichurach generalnie do przełożenia, blacharka i orynnowanie zardzewiałe itd. Okna pamiętają czasy PRL-u zachlapane zaprawą i czym sie dało:) farba.... moze kiedyś była ,drewniane wypaczone połowy nie da sie otworzyć. W środku brak tynków instalacji i na piętrze schodów, ściany działowe nie powykańczane. Media podciągnięte do budynku. I teraz czy mowa tu o stanie surowym ZAMKNIĘTYM? czym właściwie jest STAN SUROWY ZAMKNIĘTY? Położenie i projekt budynku bardzo mi odpowiadają ale cena za 15 lat wietrzenia ..... prosze o rade



Ma okna i dach więc stan zaiste surowy zamknięty. Podaj cenę, z czego dom zbudowany, jaka powierzchnia i gdzie położony, inaczej trudno ocenić czy się w to ładować icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam , mam pytanie do forumowiczów... bo juz sie pogubiłam icon_sad.gif mam okazje kupić dom na obrzeżach miasta problem jest w tym że właściciel upiera sie że jest to "stan surowy zamknięty" i za taki stan sobie ceni. Budowe domu rozpoczął 20 lat temu i w tym stanie dom stoi już jakieś 15 lat. Dach dziurawy, dachówki pospadały po wichurach generalnie do przełożenia, blacharka i orynnowanie zardzewiałe itd. Okna pamiętają czasy PRL-u zachlapane zaprawą i czym sie dało:) farba.... moze kiedyś była ,drewniane wypaczone połowy nie da sie otworzyć. W środku brak tynków instalacji i na piętrze schodów, ściany działowe nie powykańczane. Media podciągnięte do budynku. I teraz czy mowa tu o stanie surowym ZAMKNIĘTYM? czym właściwie jest STAN SUROWY ZAMKNIĘTY? Położenie i projekt budynku bardzo mi odpowiadają ale cena za 15 lat wietrzenia ..... prosze o rade


Teoretycznie zamknięty, ale tak naprawdę, z tego co piszesz, to wymaga generalnego remontu: wstawienia nowych okien, nowych obróbek blacharskich, nowych rynien, uzupełnienia dachówek (może już takich samych nie być na rynku a wtedy musisz pokryć nowymi dachówkami cały dach). I to wszystko stare trzeba zdemontować i za to dodatkowo zapłacić. Musisz sprawdzić więźbę (może okazać się, że trzeba ją zdemontować i nową postawić - demontaż dodatkowy koszt + wywóz śmieci). Nie wiem, z czego ściany nośne są zrobione, ale jeżeli nieocieplone to może okazać się, że są w złym stanie i też trzeba je uzupełniać. Weź osobę, która się na tym zna, zapłać jej za fatygę i niech Ci oceni stan domu. Czasami postawienie nowego może być tańsze (jeżeli to sa okolice Warszawy, mogę polecić znajomego inżyniera). I sprawdź, czy pozwolenie na budowę nie straciło ważności a jeżeli tak, to co musisz zrobić, żeby wznowić budowę (papierologia + dodatkowe koszty).

Powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
I jeszcze jedno: ten dom się wietrzył 15 lat więc deszcz na niego padał śnieg się wciskał w szpary i może być poważnie zawilgocony. Jeśli cena nie jest porażająco tania warto to wszystko sprawdzić przed zakupem. A nawet jak facet by chciał oddać za 1 zł to i tak warto wszystko sprawdzić.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...