Skocz do zawartości

Gips szpachlowy na głaź ?


Recommended Posts

Mam taki kłopot: remontuję mieszkanie, wiekszość prac murarskich robili fachowcy, ja tylko zdecydowałem się na położenie gładzi gipsowych. Trochę się z tym pospieszyłem i okazało sie że na ścianach są "dziury" mniej wiecej o średnicy 1.5-2 metrów o głębokości nawet do 1.5 cm.
Nie za bardzo chcę drapać całą gładź do gołej sciany i wpadłem na pomysł wyrównania tychże dołków gipsem szpachlowym.
I w tym cały problem: czy gips mi nie "odpadnie" od wcześniej położonej gładzi? Czy można to ewentualnie czymś zagruntować? Jeśli tak to co by było najlepsze (środków grunujących jest całe mnóstwo)? A może wyrówmać czymś innym?
Bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Cytat

okazało sie że na ścianach są "dziury" mniej wiecej o średnicy 1.5-2 metrów o głębokości nawet do 1.5 cm.



nie bardzo rozumiem... dziury o średnicy 1,5-2m i głębokości 1,5cm?????? to chyba jakaś pomyłka.
chyba ściana jest krzywa ??? czy tak?
Myślę, że ci fachowcy powinni to poprawić - ale jeśli już zapłaciłeś im to pewnie nie przyjdą na poprawki - chyba, że spisałeś z nimi umowę....
Link do komentarza
Cytat

Mam taki kłopot: remontuję mieszkanie, wiekszość prac murarskich robili fachowcy, ja tylko zdecydowałem się na położenie gładzi gipsowych. Trochę się z tym pospieszyłem i okazało sie że na ścianach są "dziury" mniej wiecej o średnicy 1.5-2 metrów o głębokości nawet do 1.5 cm.



Bardzo dziwne. Ja pierwsze słyszę o ścianach z dziurami. Przsiągłbym że to niemożliwe. Jak widać jest tro możliwe. Tylko co za "fachowiec" namieszał?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Mam taki kłopot: remontuję mieszkanie, wiekszość prac murarskich robili fachowcy, ja tylko zdecydowałem się na położenie gładzi gipsowych. Trochę się z tym pospieszyłem i okazało sie że na ścianach są "dziury" mniej wiecej o średnicy 1.5-2 metrów o głębokości nawet do 1.5 cm.
Nie za bardzo chcę drapać całą gładź do gołej sciany i wpadłem na pomysł wyrównania tychże dołków gipsem szpachlowym.
I w tym cały problem: czy gips mi nie "odpadnie" od wcześniej położonej gładzi? Czy można to ewentualnie czymś zagruntować? Jeśli tak to co by było najlepsze (środków grunujących jest całe mnóstwo)? A może wyrówmać czymś innym?
Bardzo proszę o pomoc.


Gips szpachlowy kładzie się do 2 mm grubości.Do wyrównania ścian możesz dać np goldband lub rotband czyli gipsy do grubszych napraw.Grunt dowolny pod gips np unigrunt atlasu.Na tak wyrównaną ścianę daj gładż czyli gips szpachlowy.Bob icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...