Skocz do zawartości

Nazewnictwo narzędzi :D


Recommended Posts

Witam
Ostatnio kupiłem rowerek i musiałem podkręcać śrubki. Jak wiadomo w większości rowerach są śruby no właśnie na...

Mieszkałem we wrocłąwiu przez 20 lat i przeprowadziłem się do Lublina. Poszedłem do teścia i poprosiłem o IMBUS dostałem od niego Klucze Ampulowe według oczywiście mojej wiedzy ;p Troszkę się posprzeczaliśmy o te klucze i zostawiłem już temat... Poszedłem do sklepu i sytuacja podobna. Według miejscowych xD nazewnictwo jest odwrotne icon_smile.gif

Tu jest obrazek przedstawiający Imbus według mojej wiedzy IMBUS icon_smile.gif
A tak wygląda klucz Ampułowy według mojej wiedzy icon_smile.gif
AMPUŁ
Śmieszna sytuacja jak dla mnie icon_wink.gif Ciekawe ile jest podobnych przypadków zamiany nazewnictwa narzędzi


Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

A to ciekawe. icon_rolleyes.gif Pochodzę z Lubelskiego i tam,jak sięgam pamięcią,nazewnictwo było takie jak i twoje.
Qurczaken!Człowiek się tylko wyprowadził na 30 lat i już nazwy pomieszali. icon_neutral.gif



Trzeba wracać. Nowi się wyraźnie pogubili i ktoś musi im powiedzieć co i jak. icon_biggrin.gif Ja wiem skądinąd że nazwy rzeczy mogą być różne ale jak dotąd spotykałem tylko regionalizmy. O takim odwróceniu pojęć nie słyszałem dotychczas.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...